BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍVýprdy naší zemičky

Povolební kocovina

26. října 2013 v 16:36 | Fender
20.9. 2013 mi bylo osmnáct let. Asi jsem se s tím ještě nechlubil, tak vám to říkám teď. Nevnímám zatím žádnou podstatnou změnu - nepiju, nekouřím, do Erotic City jsem zatím taky neměl tu příležitost zajít ... Šel jsem ovšem volit. Můj záměr byl: ať nevyhrajou komunisti. Jinak mi bylo vcelku jedno, co za stranu budu volit ... ono to přeci nemůže dopadnout v žádném případě špatně, když nám všichni slibujou jen to nejlepší, samé snižování daní a zvyšování důchodů, prostě krása. Škoda, že je nutno to vnímat s jistým sarkasmem. Považuju už každý billboard za kreslený vtip z Trnky Brnky. Jó, Trnky Brnky - ani nevím, jestli to ještě vydávají.

Týden před volbami jsem vedl vášnivou debatu o volbách se svým otcem. Stal se z něj totiž zatrvzelý komunista. A to je kdysi nenáviděl ... A teď? Možná ho přesvědčilo to mýdlo, které červení rozdávali na svém mítinku. Takovým darem by si získali každého. Ale Hlavu vzhůru se vytasili taky s dobrou taktikou: rozdávali koláčky, propisky a balónky. Kdežto Strana svobodných občanů se zmohla jen na nějaké hloupé prospekty, pf.To je vyloženě pohrdání voličem.

Nakonec jsem se rozhodl volit Úsvit. Sice mi nedali žádné dárečky a hodlají bojovat proti věcem, které mě pálí asi nejmíň (nějaká korupce, co to v dnešní době je), ale zase věřím, že se Tomio opravdu o něco pokusí. Ne že něco zmůže, ale že se bude snažit. A snaha se cení. Byl jsem ovšem tak den i v rozpoložení, kdy jsem chtěl volit Korunu českou. To je strana přesně podle mého gusta. Většina z vás o ní ale nikdy dřív asi neslyšela ... Je to česká monarchistická strana. Ano, tito odvážlivci zde chtějí nastolit monarchii. Asi konstituční, ale i tak by to byl velký krok ... nevím kam, ale velký by byl. Tato strana má taky asi nejblíž k mé představě vlády tady. Vždycky jsem snil o absolutismu. Nakonec jsem přesto skončil u Tomia Okamury. Naši monarchistickou naději se totiž chystalo volit podle průzkumu zhruba 200 lidí z celé republiky maximálně. A tomu říkám vyhozený hlas.

25.10. jsem tedy s hlavou vztyčenou vyrazil na své první volby. Bylo to hrozné. Letos nám přesunuli totiž volební místnost do hospody - prostě Jihočeši, já nevím, co jsem čekal. Pravda, že jde o hospodu, maskovali, jak jen mohli. Třeba tím, že ji nazvali Družstevní dům. Aby ale sklidili bar, na to už s enezmohli. Aspoň ho osázeli květinami. Smrad piva to však nepřebilo. Zkrátka to bylo příjemné volební zázemí. A vůbec jsme se tam nemačkali ... vůůůbec ... my si totiž téměř lezli po hlavách, jen abychom mohli strčit tu obálku do urny. Jak jsem říkal, bylo to opravdu šílené. Ze všech stran mě obklopovali důchodci a mě bylo jasné, že ve většině obálek kolem se nachází list s KSČM. A to je ta bída.
Copak jste lidi tak blbí? To si vážně myslíte, že vám komunisti dají práci, když jste ji měli tehdy? Blbost. Dneska se všechno podřizuje EU a komunisti s tím nic nenadělají. Naší budoucností jsou ti, co nás buďto odtrhnou od EU nebo nám v rámci ní vyjednají speciální postavení nebo vyjednají celkový rozpad EU. Komunisti jsou ten nejhorší krok zpět. Následující roky budou krušné. Chce se mi brečet, když vidím ty výsledky .. komunisti třetí, Ano druhé, ČSSD první ... Kdo moh volit ČSSD? Copak se lidi nepoučili? Ne, já ztrácím víru v český národ. Hlavně kvůli ČSSD, protože vím, že komunisty volili především senilní staříci a cikáni. Hanba, hanba, hanba. Jsem znechucen.

Logyka

8. září 2013 v 13:45 | Fender
Mám jednoho známého. Ten známý je dospělý muž, před několika lety se rozvedl se ženou, se kterou má dítě.
Tohle není žádný zamilovaný příběh ani povídka sledující tragické lidské osudy, nejde o nějakou smyšlenou historku, která vás má dojmout ... já tímto pouze poukazuji na to, jak správný je zdejší systém ...
Onen známý je nezaměstnaný a bere nějakou chabou podporu od sociálky (asi necelých 3500). Není to špatný člověk, žádný opilec ani výtržník, nikdy nikomu neublížil a z práce dobrovolně odešel, jenže to netušil, že se stane pro dnešní trh práce naprosto nepotřebným a možná až příliš starým (však kdo by si cenil zkušeností, že?), ale i přesto všechno nejvíc myslí právě na své dítě a veškeré peníze posílá jemu.
Jednou ho tak napadlo, že na sociálce uvede, že dluží na výživném. I když nedlužil. Plán to byl prakticky geniální, protože počítal s tím, že stát se zachová milosrdně a bude na dítě vydávat víc peněz. Jde vlastně trochu o podvod, ale zoufalá doba si žádá zoufalé činy.
Sociálka však udělala pravý opak - mému známému peníze ještě zkrouhla zhruba na 2200. Dobře, říkali jsme si, že je to v pohodě - však proč by posílali prachy dlužníkovi? Lepší bude, když těch zbylých 1300 zašlou přímo matce s dítětem. Takhle kdyby to fungovalo, je to naprosto ideální. Sociálka samozřejmě nebude vyplácet tolik peněz někomu neukázněnému, kdo pravděpodobně prachy na výživné prochlastá nebo prohraje, takže je zašle rovnou k dítěti ...
Ale pozor! Náš milovaný stát na to má jaksi jiný názor. Děti jsou zbytečné, není třeba na ně platit - a že otec dluží? To je v pořádku, nevadí, jen ať se zadluží ještě víc, to dítě totiž nepotřebuje vůbec jíst a pít. Jen stát se potřebuje nacpávat, protože těch zbylých 1300 si nechává pro sebe! A matka s dítětem ať si chcípne nouzí, ať zdechnou v bídě, když se otec zadlužil ... hlavně že stát na tom vydělá!
Tohle není země s vhodnými podmínkami pro rodinu, systém se musí změnit!
Můj známý to nakonec vyřešil jednoduše. S matkou dítěte sepsal prohlášení, že všechny dluhy splatil, a tak mu peníze vrátili.
Když jsem se o tomhle ale doslechl, málem mě trefil šlak. Co je tohle zase za zatracenou logiku?! Budu zasílat peníze tomu, kdo se má dobře, ale když někdo trpí, vykašlu se na něj! Zřejmě jeho rodina už není pro stát tak dobrá ... zřejmě si to dítě nezaslouží šťastný život jako ostatní děti ... A nebo si v téhle zemi už nikdo nezaslouží šťastný život vůbec.
Tohle je jedna z věcí, které se musí změnit. Ne aby stát posílal zadluženému člověku nějaké nesmyslné statisíce, klidně ať přímo jemu ty příjmy zkrouhnou, protože sociálka se samozřejmě nemůže zabývat tím, PROČ dluží, ale ať ty zbylé peníze zašle zkrátka přímo k dítěti, však je to dluh na něm.

Použít či nepoužít?

8. prosince 2011 v 18:07 | Fender
Při první adventní neděli jsem zde útočně oznamoval, že ještě nemáme adventní věnec. Když říkám útočně, myslím tím, že jsem nadával na všechny ty kýčovité ozdůbky, které věnce hyzdily, ale před pár dny jsme přeci jen sehnali věnec, který by nám vyhovoval. Není americký, není přehnaně nazdobený a blýskavý, je zkrátka takový, jaký by měl být. Až na jednu nepatrnou drobnost ...

Upozornění: Adventní věnce slouží pouze jako dekorace! Zapalování svíček pouze na vlastní nebezpečí!

Slyšel jsem už o módní obuvy, se kterou není možné nikam chodit, jelikož je zkrátka jen ona ozdobu. Smál jsem se tomu a zkoušel si představit, k čemu asi výrobci zamýšleli, že takovéhle boty budou. Hodně spolužaček si stěžovalo, že si koupily krásné boty, se kterými by mohly jít třeba na maturitní ples, věneček nebo čísi oslavu, ale boty se jim rozpadly. Proboha, dámy, co od těch bot čekáte? Vy byste v tom snad chtěly chodit? Však je to módní obuv, v tom musíte prostě jen sedět nebo stát, přičemž i to stání není moc jisté. Nechápu, čím uvažujete, když si myslíte, že boty jsou jen na chození - módní obuv je totiž tak uchvacující, že kdekoho v domácnosti uhrane snad více než obraz od Daliho!

Takže, vážení, pokud jste si mysleli, že víte, k čemu si danou věc kupujete, věřte, že jednou přijde překvapení. Nastane totiž čas, kdy bude i prase instatní a i trouba bude dekorací.

Čímž se vracím k našemu adventnímu věnci. Věřte nebo ne, ale my bychom si ho i docela rádi zapálili - no, máme smůlu, náš adventní věnec se svíčkami k tomu evidentně není určen. Nejspíš nám tím chtějí výrobci sdělit, že pokud se opovážíme svíčky zapalovat, můžeme se na Vánoce dočkat pořádného ohňostroje. A taky nám tím drze sdělují - v případě, že opravdu vyhoříme - že nám to říkali. Chrání se tímto chabým upozorněním, aby vina nepadla na jejich hlavu, ale řekněte sami: dodržovali byste takovýto zákaz, když si po dvou prošvihnutých nedělích koupíte konečně věnec, abyste to mohli dohnat?

Opovažte se psát na klávesnici - je to módní klávesnice, slouží pouze jako dekorace, každé slovo na ní napsané může způsobit její rozklad. Tak bacha na to ...

Etnolingvistika - vliv sopek na řeč

15. listopadu 2011 v 19:45 | Fender
Etnoligvistika, ač by to bezpochyby napadlo každého inteligentního člověka (ironické "ha ha"), nemá bohužel nic společného se sopkami, ani s Etnou samotnou, jejíž jméno v daném výrazu můžete slyšet/číst. Etnolingvistika se zabývá jazykem jako vyjádřením kultury, ale proč to říkám... Na mysli mi vystává jedna velice sporná kultura: cikánská.
Sledoval jsem jednou jakýsi pochybný americký seriál (dobře, přiznávám, byly to Čarodějky), kde se vyskytovala jedna sekta. Asi by to bylo úplně obyčejné seskupení lidí (obyčených lidí zabývajících se obyčejnou magií), kdyby jejich vůdkyně tak často hrdě neprohlašovala: "My jsme cikáni!" A věřte mi, americká představa cikána má do reálného modelu hodně daleko. Američtí cikáni mají například zcela bělošské rysy, jsou vlídní, pracovití a ochotní. Když jsem to viděl, prvně jsem pochopil, proč si Ameriku oblíbilo tolik lidí. Je to místo nepřizpůsobivostí nepoznamenané. Víte, oni v tom seriálu cikány dokonce oslavovali - neustále se klaněli před jejich nespoutaností (kam jen se poděla, u nás, v té malé republičce, jsou tak spoutaní, že jim ty okovy ani pracovat nedovolují), obdivovali jejich kočovný způsob života (a ten bordel, co po nich všude zbyl ...) a vypichovali jejich přednosti (udržování rodu, rasy a tradic - v tom jim tu jen bráníme). Za Velkou louží jsou cikáni nejspíš chápáni jako fantastická prastará kultura, takže se Američani vždy jen diví, když slyší, že kdesi v srdci Evropy s nimi jsou takové problémy, ale už si neuvědomují, že když cikáni nejsou schopni udržet si vlastní stát, nemohou si žít bezpodmínečně po svém a musí dodržovat zákony státu, ve kterém žijí a jehož občanství přijali. Jenže sami cikáni se ztotožnili s touto americkou teorií, takže považují zemi, ve které žijí, za utlačovatelskou a tím víc se snaží propagovat svůj způsob života. Neboli bordel. Je samozřejmě nemožné házet všechny do jednoho pytle, vím, že existují i slušní cikáni - znám je z televize, ale to je ten problém, naživo jsem je ještě nepotkal. Je sice úžasné vědět, že existují i jedinci, kteří se snaží se svou situací něco dělat, ale dokud nebudou v mém okolí, můj názor na cikány celkově se asi jen těžko změní. A to jsem zrovna před chvílí sledoval Cestománii, ze Španělska. Rozebírala se španělská kultura, prostředí, památky, ceny bytů a menšiny. I Španělé ve svých řadách mají cikány, ale to jsou cikáni, kteří přijali fakt, že když mají španělské občanství, jsou také Španěly, tedy by se podle toho měli chovat. Jsou to cikáni, kteří tvrdě dřou (řídí taxi, prodávají na trzích, čistí turistům boty, tančí v centrech) a kteří mají oproti českým cikánským rodinám jen velice málo dětí (1-3), protože ve Španělsku na ně nedostávají žádné speciální přídaky. Tak proč u nás ano? Ve Španělsku žijí cikáni a Španělé v jedné harmonii, proč tady to nejde? U nás je to totiž bludný kruh: cikáni tvrdí, že chtějí práci a bílí jim ji nejsou ochotní nabídnout, my tvrdíme pravý opak. Jenže když my začneme něco tvrdit, je to špatně, protože je to diskriminace. Pravdu mají vždycky cikáni a na tohle oni si zvykli, oni ví, že dostanou, co chtějí, tak proč by měli dřít?! Když my jim říkáme, ať táhnou, když nechtějí dodržovat naše zákony, ohání se tím, že jsou to také Češi a mají stejné právo na to dělat si, co chtějí, stejně jako my ostatní. Jenže když si začnou oni, po jejich češství není ani stopy a hrdě prohlašují, že jsou to cikáni a nám, špinavým Čechům, se nikdy nepodřídí. Tak ať si to rozmyslí.


Vím, že jsem na blogu dlouho nebyl. Má blogová neaktivita je vlastně nemoc - něco mezi leností a poruchou mozku, který blog žačne chápat jako povinnost - a to pak jde vše těžko.

Slyšel jsem, že když se naposledy někdo pokusil napsat na blog.cz článek o cikánech, blokli mu blog na tři dny. Jsem zvědav, jetsli mě potká to samé. Doufám, že ne. Tohle totiž není rasisticky myšlený článek, jen poukazuje na nedostatky naší země.
A vsadím se, že kdybych tady pomlouval politiku, o žádném blokování by se správci nerozmýšleli ani vteřinu, naopak by ještě souhlasili. Ale je to dobře? Je samozřejmě skvělé, že si tolik lidí uvědomuje, že to s námi jde z kopce, ale vše je nutno vnímat ze dvou stran: Jsem rád, že lidé ví o problematice dnešení politiky, ale kdybych tady vládu pomlouval a nikdo by mě neblokl, kdežto kvůli článku o cikánech ano, neznamenalo by to snad, že na své nadávat mohu, ale na svaté cikány ne?

Halloween

30. října 2011 v 17:10 | Fender
Helloween - toť úžasný svátek. Lidé dodržují staré tradice, převlékají se za nadpozemské bytosti a vyřezávají dýně. Celé to zavání prastarou atmosférou hrdého národa, který slaví to, co slavil vždy. Ano, v Americe. Tento svátek je velice populárný ve Spojených Státech, což přirozeně znamená, že je velice oblíbený i mezi námi, Čechy. Proč? My Češi nikdy Halloween neslavili, nikdy jsme ho nepotřebovali. Je to zbytečná cizí tradice, kterou bezhlavě přebíráme, aniž bychom si uvědomovali, že tím nahrazujeme Dušičky a obyčejné karnevaly, na kterých jsme vyrůstali. Možná teď, když jste v pubertě, říkáte si, že pro vás už karnevaly nejsou, že to je zábava pro malé děti, ale co je Halloween jiného než jinak pojetý karneval? Všichni si myslí, bůh ví jak to není drsňácký svátek, když všechny kouty zdobí umělé pavučiny a nevydařeně vypracovaní netopýři, ale ve výsledku to není o ničem jiném než o převlékání se do masek. Tedy alespoň pro nás. My totiž neslavíme na Halloween smazání propasti oddělující svět mrtvých a svět živých, my jenom vyřežeme dýně, vložíme do nich svíčky, nahastrošíme se a to je pro nás Halloween. A to je úplně zbytečné. Vytváříme si nový karneval, který ke slovanským zemím nepatří. Uvědomujete si vůbec, že takto přebíráme spousty cizích svátků a tím mažeme naše české tradice? Co třeba Valentýn? Není to taky jen další zbytečnost nahrazující První máj? Všude ve výlohách obchodů jsou rozvěšená růžová a červená srdíčka, na bonboniérách jsou amorové, zpěváci tvoří zamilované hity jako o život a všichni si vyznávají lásku, jako kdyby jim v tom někdo v průběhu celého roku bránil. Je to kýčovité. A nečeské. První máj už slaví málokdo, dnes prostě frčí to, co se slaví u Amíků, tedy i Halloween. Naše tradice budou pomalu pohřbeny v prachu zapomnění. Neustále si stěžujeme, že žádné tradice vlastně nemáme, a proto je musíme přejímat od ostatních, ale to není pravda. My je měli. My je zapomněli. Sami jsme si zvolili západní hlouposti, takže teď není čas na to, abychom bědovali, že nic nemáme, když to byla naše volba. Co třeba Masopusty? Ano, kdybychom je měli dodržovat úplně do detailů, měsíc nejíme maso, což by většina republiky nezvládla, ale při takovémhle svátku šlo spíše vždy o tu slávu, o ty oslavy, o to převlékání se do masek. Jsme u toho znova. Náš národ opravdu nikdy nepotřeboval Halloween, nebo bychom nedokázali bez těch vyřezaných dýní, které zasmraďují celý prostor, ve kterém se nacházejí, žít? Nepřežili bychom bez čarodějných klobouků, které se koncem října vždy jako na povel objeví v hračkářství? To už jsou praví Češi vážně jen na vesnicích, které jsou většinou Amerikou nedotčené? Za chvíli budeme bezpochyby k osmnáctým narozeninám dostávat symbolický klíč otvírající dveře do dospělosti, což je sice britský zvyk, ale naše omezené mozky přijmou ochotně vše z jakékoliv anglicky mluvící země. Možná z jakékoliv země bezohledu na jazyk, hlavně když to není české, ne? Proč ne.

Hrdej českej lev

16. října 2011 v 14:33 | Fender
Ta zlá baba, baba, baba! Nevybíjím si vztek na učitelku, sousedku a ani žádnou příbuznou, vzpomněl jsem si na text písničky Miloše DODO Doležala, myslím, že ta slova byla nějak takto, každopádně byla určitě nenáročná, bez hlubšího významu a stejně prostá jako melodie. Ale proč začínám s Milošem? Za to může ten nadpis ... "Hrdej českej lev", to je taky Milošův hit, ještě jednodušší, takže jsem ho stíhal s Milošem na Mástru i zpívat - spíš řvát v davu šátkařů (to byli Milošovi nejbližší přátelé, kteří si zabrali první řadu a při ladění s ním rozmlouvali, kdy s nimi kam zajde ... Na hlavách měli stejné šátky jako DODO a v rukách stejná piva jako to, kterým nás pak Milda zkropil při křtu alba Despekt). Ale proč jsem takto vlastně dnešní článek pojmenoval? He - dnešní? Píšu ho v sobotu, ve 23:22 po dokoukání Narnie. To byla ale blbost. Vím, že ještě před velkou potterovskou érou to bylo hodně oblíbené, u některých stále je, mně to ale přišlo jako neskutečný mišmaš. Už jen ta hlavní zápletka byla tak okoukaná, chvílemi mi to dokonce připomínalo Sněhovou královnu. Celé to bylo kýčovitě zpracované, jediný, s kým jsem soucítil byl Aslan, ale jen do té doby, než znovu ožil. Aslan byl lev. Hrdej narnijskej lev. S tím českým sám o sobě moc nesouvisí, to spíš jeho armáda mi vnukla cosi do hlavy. A to myšlenku, že každý lev je si vlastně hrozně podobný. Ale nejde o živé lvy, jde o ty na erbech ...

Když jsem byl s Maggie na Potterovi 7 v kině, nenapadlo nás nic lepšího, než dělat si ze závěrečné bitvy legraci. Hloupé, já vím, ale zrodil se u toho jeden legendární nápad. Ve chvíli, kdy se ohromní kamenní strážci Bradavic (mám zato, že to původně mělo být brnění) prodírali nepřáteli na mostě, ukázali nám, dychtivým divákům, své štíty, na kterých byl lev ... překvapivé, když spadali pod Nebelvír. A tehdy nám to hlavou problesklo: Nebelvír byl Čech.

Dobrá, tak toto rozlousknutí zase tolik epické není, ale vraťme se k té podobnosti erbových lvů ...

Aslanova armáda:


Godric Nebelvír:


Česká republika:


První československý znak z roku 1919:


Asi je to jen tím, že už je 23:33, ale mně opravdu narnijský lev připomíná silně toho nebelvírského ... a myslím, že je všem jasné, že předlohou pro ně byl ten český, dvojocasý. Chudák, jeden ocas mu amputovali. To aby to nebylo tolik nápadné, jenže ...
A komu tedy patří celý svět? Ke komu vzhlížejí následovatelé Aslana? Komu se klanějí ti, kteří uctívají Nebelvíra? České republice.

Kéž by. Však kdo z Čech je hrdý na to, kým je? Kdo teď je hrdým českým lvem? Znám mnoho lidí, kteří chtějí do Ameriky, znám spoustu lidí, kteří chtějí do Německa, znám i ty, kteří chtějí do Koreji - i severní - ale kdo chce zůstat tady? A za to může ta naše nátura - my totiž kvůli naší slabosti a malosti nic nemáme. Minimum starých tradic, žádné prastaré spisy. Řekové mají Krále Oidipa, mají i Antigonu ... mají toho hodně jako všechny ostatní státy, ale my? Rusové mají Oněgina, ale my jsme museli i rukopisy v rámci obrození zfalšovat! Protože nemáme nic. Protože podléháme. Máme to asi už v povaze, pozoruji to dlouhou dobu. Nejdříve jsme přejímali nápady z Ruska, teď z Ameriky. Ale tohle se táhne ještě dál do minulosti. Kdykoliv nás někdo obsadí, my se nebráníme. Ve světě jsme prosluli naší nekrvavou Sametovou revolucí, byli jsme hrdiny, protože jsme dokázali udělat převrat bez násilí. Ale za jak dlouho? Jak dlouho jsme k tomu sbírali síly? Jsme flegmatici? Nejspíš ... a nebo ne?

Čas ... všechno nám tak trvá ... my se nebráníme ... podléháme ... Čas ... ten nám chybí ... z České republiky se stává druhá Amerika, protože to je trendy ... z České republiky se stává Cikánská republika, protože my s tím nebojujeme ... jsme flegmatici ... je nám jedno, co bude s naší zemí ... už žádný hrdý český lev ... Nebelvír by se bil.

Má Česko a Slovensko opravdu talent?

8. října 2011 v 13:10 | Fender
Jistěže Česko i Slovensko má talent, obě země jich mají plno, ale tenhle článek jim kupodivu věnovaný nebude, ačkoliv tedy u této soutěže zůstaneme. Víte, v minulém roce jsem psal článek o souboji mezi Novou (Markízou) a Primou (Jojkou), protože obě tyhle televize spustily ve stejnou dobu navlas stejné soutěže, což mi přišlo poměrně hloupé. A nebyl jsem sám, komu to tak přišlo. Tentokrát to už drahá Nova předem vzdala a namísto nové soutěže vytáhla starou (no starou, zkrátka z roku 2008) kriminálku. Člověk by si řekl, že už pomalu nemám, co kritizovat, ale takový hnidopich, jako jsem já, si vždy něco najde. Vlastně je toho ještě hodně.

V minulém roce bylo ČSMT naprostou novinkou (dobrá, i Talentmánie, ale Marešův vytříbený humor s Genzerovou elegancí mě od ní odradily natolik, že na ni vzpomínám vskutku nerad), řešili jsme to ve škole, rodiče to řešili v práci. Našli jsme si tam zkrátka někoho, kdo nás uchvátil (Chebejet, Silvayovci, Pyrottera a hlavně DaeMen), ale co teď? Je to všechno už takové ... okoukané. ČSMT samo o sobě už není žádnou novinkou a jméno žádného soutěžícího se nám do paměti nevyrylo natolik hluboko, abychom ho udrželi v hlavě déle než po dobu jeho vystoupení. A přitom to talenti bezpochyby jsou. Někteří...
Největší talenti ovšem jsou bezpochyby v porotě! Smířil jsem se s tím, že bezohledně odstranili Krause, jediného člověka, který znal hranici vkusnosti (když pominu okamžik, kdy se zabýval tím, jak se čte jméno bubeníků NeoPercussio), a nahradili ho tím pakem, rádobyvtipným Dejdarem, přešel bych i až příliš útočnou kritiku Slávika, ale ta jejich neupřímnost! Jde o to, že každému, kdo nestropí na pódiu katastrofu, hned tleskají ve stoje (říkají tomu standingovation, ale takový hnusný výraz mi ani do pusy nejde) a nadšeně mu sdělí, že je tím největším talentem, jaký kdy viděli (popř. slyšeli). Ale když to říkají téměř každému, trochu to ztrácí na účelu, nebo ne?
Nevím, nevím, ale zdá se mi, že celá tato maškaráda ztratila s novou sérií svůj glanc a jiskru. Je to totiž odporný americký zvyk pokračovat v něčem dobrém novou sérií či novými díly, ale tím se většinou veškeré dojmy jen zkazí. Kdyby nám to aspoň neservírovali tak často - skončí jedna věc a hned začínají castingy pro druhou. Problém těhle nepřirozených pokračování je v tom, že se všichni snaží překonat předcházející výkony svou stejně nepřirozenou rádobyvtipností či přehráváním. Nejlepším důkazem toho jsou Prachař a Pyco. Minulý rok to tam docela příjemně podbarvovali, občas vtipně okomentovali, byli prostělepší než Mareš. Teď klesli na jeho úroveň. Téměř. Možná jsem si toho všiml jen já (možná jen já z této blogové osady se baví sledováním ČSMT a jeho nepřetržitou kritikou), ale když na pódium někdo přijde a třeba není tím pravých pro Las Vegas, režie okamžitě začne zabírat ty dva trotly, kteří si z účinkujícího dělají legraci. Mají v tý hlavě něco? Možná jim to v tu chvíli přijde ohromně vtipné, ale asi jim nedochází, že to bude v televizi a později si to tedy bude moct poslechnout i ten, na jehož adresu padají ty jejich trapné urážky. Já souhlasím s tím, že ne každý, kdo tam přijde, ten talent má, taky ty lidi úplně nechápu a vždy jen kroutím hlavou - tedy kroutíval jsem minulý rok, protože letos pořádně ani o dění na pódiu nevím, když po celou dobu vidím jen ty tupě se smějící moderátory, a jejich zkreslený popis mi na vlastní názor vážně nestačí.

Ale původně jsem chtěl kritizovat na celé té soutěži něco jiného. Ano, všechno tohle výrazně kazí dojem, ale je něco, co jej kazí ještě více, protože to porušuje už jen název soutěže. Česko Slovensko má talent. Fantastické. Jsem tak nadšený, když se tam objeví někdo s talentem, začne předvádět své umění, skončí, všichni nadšeně čumí, a on začne mluvit úplně cizí řečí. Nejlépe anglicky. To je opravdu ČESKO-SLOVENSKÝ talent, když si tam přiletí nějakej Amík! Zakázal bych jim účast u nás, to nemají vlastní prostředky k proslavení?! Amíci mají daleko víc příležitostí dostat se do Las Vegas než my, Češi a Slováci, a představte si, jaké by to bylo, kdyby to nakonec nějaký cizinec vyhrál! Vžďyť to potom není o tom, že Česko a Slovensko obývají talentovaní lidé, to je jen o tom, že svět má talent, ovšem konkurzy jsou u nás. Bravo, ať jsou třeba v Paříži, jestliže nás má potkat výhra cizince! A porota to ještě bere jako poctu, že si ČSMT k proslavení zvolil někdo, kdo o Česku či Slovensku slyší snad prvně v životě, hlavně že je tu ta možnost proslavit se, když Slovani jsou tak blbí a klidně před svými talenty upřednostní talenty zahraniční.
Kdyby mělo Česko a Slovensko talent, všichni by tam mluvili buďto česky nebo slovensky, takhle má svůj talent v Česku a Slovensku půlka světa.
Standing ovation na ně!

Červeno-bílá vlna jménem Euro Shopper

18. srpna 2011 v 13:44 | Fender
Před pár dny jsem se vrátil z Kájova; byl jsem tam, abych unikl výměně oken u nás doma. Podstatné ale je, že mě tam napadlo zřídit u mě na blogu novou rubriku a to sice takovou, která by se věnovala současnému dění v naší zemi. Doposud tuto rubriku zastávaly jiné, nespecializované, do kterých jsem strkal spolu s všeljakými zážitky své názory na to, jak se nám tady daří-nedaří, nyní jsem se rozhodl tyto připomínky a stížnosti uklidit tam, kam patří.

Mohlo vás napadnout, že do této rubriky budou nejčastěji přibývat stížnosti na vládu (což je pravda), dnes ale přicházím s něčím jiným.
Znáte prodejny Albert a Hypernova? Společnost Ahold, která je vede, přišla asi před rokem (či už před dvěma?) s nápadem zřídit jednotnou značku takovou, která pokryje všechny nejprodávanější položky - Euro Shopper. Hlásala, že vše od Euro Shopper bude levnější, přesto kvalitní. O kvalitě by se dalo spekulovat. Mají ale snad lidé na výběr? Počítalo se s tím, že Euro Shopper pokryje hodně položek, pravdou ale je, že nakonec pokryl téměř všechny položky a nenechal na trhu místo dalším značkám. V Albertu tedy už mnohdy nenajdete výrobky více značek, všechno je jednotně Euro Shopper. Lidé tedy možná (zdůrazňuji možná) nakupují levněji, ale ta kvalita! Četl jsem recenzi na ES, kde už nadpis hlásal "Umývání nádobí s levnými prostředky Euro Shopper se prodraží".
Já nevím, jestli ten, kdo to zaváděl, měl v hlavě piliny ... každopádně jsem vám stále nenapsal to nejhorší.

Víte, jak poznáte výrobek od Euro Shopper? Snadno - je celý červeno-bílý.
Rýže = červenobílá krabice
Mléko = červenobílá krabice
Mouka = červenobílý pytlík
Víte, jak je snadné přehmátnout se? Víte, že lidé, kteří hůř vidí, snad ani nemají mnohdy ponětí, co kupují?! Donedávna byla mouka rozdělována barevně - modrá, zelená, oranžová. Teď je samozřejmě celá červeno-bílá, druh poznáte pouze podle odstínu! Podle odstínu, chápete to? Stejný osud potkal mléko. Také bylo dříve rozlišováno barevně, ale teď? Každý druh je červenobílý, stejného odstínu dokonce, ten jediný rozdíl je v hlavě krávy. Ano - plnotučné mléko je takové, na kterém má kráva celou červenou hlavu, na polotučném má kráva hlavu jen na půl vybarvenou, no a kráva z odstředěného mléka je celá bílá - ale upřímně, bavilo by vás sledovat, jakou kupujete zrovna krávu?! Předpokládám, že má matka není jediný člověk, kterého to zmátlo.
Teď vám řeknu vtip závěrěm: Víte, jaký je rozdíl mezi mlékem od ES a rýží od ES? Žádný - ty krabice jsou stejné, jen na rýži je miska rýže a na mléku je kráva!
A teď jděte nakupovat, když nevidítě nablízko ...

Já vlastně zřídil tuto rubriku kvůli jednomu článku, jinému než o Euro Shopper. Když jsem byl v Kájově, viděl jsem v televizi reportáž, ve které spekulovali o legalizaci marihuany. Mně to bylo vždy více méně ukradené, sám ji pro zdravotní účely nepotřebuji a žádný bezmozečný vyhul též nejsem. V Kájově ale žijí lidé, kteří se rádi baví o čemkoliv, řeší vše, co mohou, a témata jim nikdy nedojdou. Tentokrát neřešili nic jiného než právě lékařskou marihuanu. Každý na to měl jiný názor. Ale to byly názory! S takovými jsem se ještě v životě nesetkal. Většina lidí vidí věc ze dvou stran - každý člověk si najde úplně jiné dvě strany. Když se pak tito lidé sejdou, utvoří desítky teorií. A o těch já chtěl původně psát. Ale udělám to jinak ... Chtěl bych ten článek ještě více rozvinout, proto se vás ptám kromě názoru na Euro Shopper i na názory na legalizaci lékařské marihuany.

.. protože já mám talent!

30. srpna 2010 v 10:32 | Fender
Hmm.. zase nadpis, který zvěstuje článek plný mé arogantnosti a vychloubání se! Ovšem mám pro vás dobrou zprávu, tentokrát tomu tak nebude! ;) V tomto článku hodlám totiž zmínit věc, která mi už dlouho vrtá hlavou.. vlastně jsou to dvě věci..

(celý článek)
 
 

Reklama