BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍPamátné dny

Už je to zase tady!

31. července 2011 v 17:46 | Fender
Čas tak letí, přátelé, je skoro až neuvěřitelné, že jeden člověk má narozeniny jen jendou za rok, přijde mi, že to slavíme víckrát! Teď není řeč o mně, rozepisuji se tady opět zdlouhavě o někom daleko významnějším, o někom, o kom už jsem dlouho nepsal ... Ano, o Johnovi 5!


Je to neskutečné, ale tento kytarový velikán slaví už svou čtyřicítku! Vzpomínám na dobu, kdy jsem slavil jeho třicáté osmé narozeniny, přijde mi to jako včera. Neskutečně to letí!

Co mu přát kromě tradičního všeho nejlepšího? Já za sebe mu přeji, ať ho neopouští chuť tvořit, protože to je jedna z nejdůležitějších věcí, ale ne jen pro ty, kteří se tím živí, pro všechny, bez chuti cokoliv vytvářet nemá cenu žít ... bez toho totiž není možné rozvíjet fantazii a té je k životu potřeba velká dávka.
Víte, co mu ještě musím popřát? Zdraví! Není to originální, ale je to důležité. Před nedávnem mě poměrně zasáhlo náhlé úmrtí Amy Winehouse - já nebyl její fanoušek, svým způsobem mi vlastně byla naopak odporná tím, jak fetovala, ale představil jsem si v tu chvíli, jaké by mi to bylo, kdybych se náhle dozvěděl, že se něco takovéhleho stalo mému oblíbenci. Ale to se naštěstí nestalo a my tak můžeme slavit další rok s Johnem!
Proboha čtyřicet! A stále válí líp než nějaký dvacetiletý frajírek! Snad bude mít i nadále tolik inspirace a obohatí tento svět o další mistrovské album ... ačkoliv The Art of Malice není zase tolik kvalitní jako předcházející alba. Vlastně kvalitní je, ale až moc. Divné, že? Já to neberu jako album na poslech, The Art of Malice je pro mě souhrn toho, co všechno se dokázal John za těch 34 let, které hraje na kytaru, naučit. A dokázal toho vážně hodně!

Ukázka jen pár fanoušků, kteří poslali Johnovi své vzkazy a přání k narozeninám:

Našel jsem vzkazy od fanoušků z Dánska, Ruska, Řecka a samozřejmě Ameriky. Nepošlu to své, ale vy víte moc dobře, že ke všem těm přáním patří ještě minimálně jedno z České republiky.


Dnešek je den vhodný k oslavám! Kromě Johnovo kulatin slavíme i druhé místo Sebastiana Vettela na Hungaroringu a první místo k kvalifikaci na Hungaroring! Jsou to týpci šikovní!

zdroj fotek fanoušků --> stránky Johna 5

24.1. - památný to den!

24. ledna 2011 v 16:51 | Fender
Krásný den..
Většina návštěvníků mého blogu ví moc dobře, že mám zálibu psát na blog data narozenin slavných osobností.. Tento článek nebude jiný. Přesto však něčím výjmečný.. Dnešní článek totiž nepatří ani Zuzaně Norisové nebo Matthew Lillardovi, a ani Marii Doležalové, dnešek patří asi té nejobětavější, nejvlídnější, nejochotnější a zároveň té nejstřelenější ženě, kterou jsem měl tu čest poznat..

Jani, přeji ti k dnešním nádherným třicátým narozeninám jen to nejlepší.. Přeji ti dlouhotrvající a příjemný vztah s Šelmičkou, pořádnou dávku chuti k životu a chuti tvořit, optimismus, nedocenitelné zdraví, mnoho štěstí a přátele, kteří ti vždy rádi pomohou - kteři tě podrží.. :)

Všichni určitě už dobře víte, jak já si libuji ve zdlouhavých úvodech a nyní, když mám prezentovat dárek pro dnešní oslavenkyni, to nebude jiné. Mám nutkání všechny upozornit, že se stále pyšním statusem "začátečník" a to vskutku v jakémkoliv oboru.

Jani, víš onehdy jsem procházel tvůj blog a měl jsem chuť prohlédnout si všechny ty tvé "hrátky s obrázky", které mě vždy uchvacují. Věřím, že nejsem sám, kdo v nich našel zalíbení.. a nebo najde..? Odhodlal jsem se utvořit z nich video a to video je nyní mým dárkem pro tebe..
Nevím, jestli se ti bude líbit píseň, kterou jsem zvolil, nejspíš ne.. a doufám tedy, že ti moc nebude ani vadit, když jsem si dovolil přihodit k tomu i slova..

Všechno nejlepší.. :)

Vzpomněl si, že zapomněl domněnku o pomněnce!

5. ledna 2011 v 17:57 | Fender
Tento příběh je starý jako sám život a začíná dnem 12.12. aneb dnem, kdy má nastat Konec světa.. Už se těším, ale než dojde k té očekávané záhubě, mám potřebu oslavit zde jistou věc.. vlastně několik jistých věcí. Asi bych tento dlouhý a nepraktický název zkrátil na prosté narozeniny, což? Podle serveru osobnosti.cz by si někteří z vás mohli domyslet, koho zde chci vyzdvyhnout, ale já zde chci vlastně zmínit hned několik osob, které mi nějak uvízli v srdci nebo prostě v paměti.

12.12. oslavil své narozeniny Chris Crocker.. Nevím pořádně, co je to za pošuka, asi zase nějaká homosexuální internetová celebrita.. Já vlastně ani nevím, jestli by nebylo vhodnější psát o něm v ženském rodě..? Každopádně se mi nějak.. hmm.. zalíbil? Nevím, jestli je zalíbil zrovna to správné slovo, ale v paměti mi uvízl dokonale!
Takže mu přeji jen to nejlepší do jeho podivného života. Asi co nejvíce oplzlých videí, když ho to tak baví točit (když ho tak baví obtěžovat normální lidi jako jsem já..) a nějakého jiného milence, než je jeho bratr.. i když jim to spolu v rámci možností i docela s oběma přivřenýma očima sluší.

A život jde dál.. tedy pochybuji o tom, že po zničení světa dál pokračovat bude, nicméně já zde mám ještě jedno datum - den poté! 13.12. oslavila své narozeniny zpěvačka Amy Lee, zakládající členka skupiny Evanescence. Tato gothická bandička mě zaujala hned při prvním poslechu.. Tuším, že o bylo v ESU (pro ty, kteří netruší, o čem jeřeč, tak ESO byla jistá show Leoše Mareše) písní Call Me When You're Sober.
No ačkoliv od mého prvního poslechu už nějakých těch pár let uteklo, tak Evanescence kupodivu zůstávají na špici mého žebříčku favoritů - hlas Amy je totiž nenahraditelný..
Přeji jí tedy mnoho úspěchů, spoustu nápadů a chuti tvořit. Všichni, myslím, budou za další skvělé album rádi..
Evanescence - Together Again (outtake z The Open Door zveřejněný na pomoc Haiti)


Další datum, stále prosincové, zní 25.12. Tuším, že většině to bude hodně povědomé datum a našel jsem již na několika blogách krásná blahopřání tomuto oslavenci. Já si ho zas tak neoblíbil.. vlastně jsem si neoblíbil Nightwish vůbec. Došlo vám, že píšu o Tumasovi? Moc ho neznám.. vlastně vůbec, ale přišlo mi pěkné taky ho tu zmínit a popřát mu.. opožděně, jako všem!
Milý Tuomasi, přeji ti hodně úspěchů a to, co se obvykle tak metlošům přeje.. Myslím ale, že ať už bych mu popřál cokoliv, přání Hate by to netrumflo.. Ale přeju mu hodně zdraví, páč to je potřeba.. hlavně na severu!
Nightwish - Nemo


Přes samou poetičnost (co je na zničení světa poetického?) se mi podařilo přeskočit datum 7.12. V ten den slaví taky zajímavá osobnost - Robert Kubica, závodník F1 z Polska.
Co bych moh popřát závodníkovi F1? Spoustu úspěchů jako všem, ale především štěstí (na přežití) a dobrého týmového kolegu (Vitalij Petrov je sice Rus, ale za moc nestojí..). Přeji mu také zdraví, aby měl v nejtěžších dobách šance na vítězství (a netutlal pak jak debil - jak Webber - zranění ramene). Přeji mu několik vítěztví a brzký přestup do Ferrari!

A tímto přecházím do smutného ledna. Smutného? Proč já to napsal..? Asi proto, že jde o tak krásné přídavné jméno a já nechtěl nechat nevyužitým.. Jinak samozřejmě v lednu bude veselo, jelikož tu máme jednu kalbu za druhou!
Začíná to mou spolužačkou, která slavé 1.1. a oslavu má zítra.. Proč mě tam pozvala? Nic pro ni nemám..
A stejně tak nic nemám pro Tilla Lindemanna, zpěváka Rammsteinů, který oslavil narozeniny 4.1. (neboli včera!). Škoda, tomuto borci bych já něco předal s radostí, ale zbyde mi asi jen napsat tento článek (nebo spíše ho dopsat a donutit se ho zveřejnit). Přeji tedy i Tillovi vše nej a gratuluji mu k výkonu v Amundsenu, či jak se to jmenovalo.
Doufám, že už brzy odkoupím to LIFAD, ale moc tomu nevěřím.. Taky tak drahé! :D
Rammstein - Amour (Reise, Reise)


Posledním oslavencem (protentokrát.. za chvíli zase něco přibyde) je Marilyn Manson (pějte oslavné písně ve stylu Tainted Love a kalte až do půlnoci, pak si vyčistěte zuby a jděte spát - no, nebudu to radši vysvětlovat.. i muži majís vé dny.)
Vlastně původně měl být tento článek celý věnovaný jemu.. taky jsem si na to vyhradil den jeho narozenin (ano, opravdu slaví dne 5.1. a furt se mi to motá s Tillem),a le nakonec jsem tedy ksončil u hromadného blahopřání.
Co bych mohl popřát Mansonovi? Spíš tak dumám nad tím, co on by si mohl přát? Co mu chybí? Přeju mu samozřejmě štěstí, zdraví, hodně lásky do života, trochu optimismu (neříkejte, že je to blbé přání pro někoho, jao je on - optimismus potřebuje každý!), chuť tvořit, ale nenapadá mě nic osobitého, co by pasovalo vskutku jen na něj.. Asi to bude tím, že nejspíš pomalu v mém žebříčku oblíbených zpěváků klesá.. z prvního místa na druhé.. a tak se vytrácí i má představivist ohledně nej - možná za to může být jedině rád, chudák. Takže mu přeji, aby ho obtěžovala co nejméně úchylných fandů a ještě úchylnějších fanynek, i když takový pozér by o to nejspíš jedině stál.. Vážně jeho myšlenkové pochody nestíhám a taks i říkám, že jsem asi ještě opravdu normální. :D
Marilyne, přeji ti to, co ty si přeješ.. a předávám ti tímto i imaginární dort, na kterém jsem se mimochodem moc nadřel, ve tvaru dortu.. Kdo by to byl řek? Marilyne, přeji ti lásku a tou láskou myslím už opravdu někoho pořádného.. muže-ženu, na tom nesejde, hlavně když to nebude takový hermafrodit jako Chris.. no a hlavně, že s tím týpkem/s tou týpkyní budeš šťastný.
Vše nej!!!!!
Marilyn Manson - The Nobodies (Holy Wood: In the Shadow of the Valley of Death)


Všem tedy přejiu ještě jednou to nejlepší a ne jen k narozeninám, ale i do nového roku, který nedávno začal a do života vůbec.. :)
I když tedy nepředpokládám, že by si toto někdy někdo z nich četl.. Ale představa by to byla pěkná - až na to, že bych se po pár těchto podivných přáních nejspíš stal jejich veřejným nepřítelem numero uno..

Noa teď zpráva pro čtenáře - nezapomněl jsem na vás, jen není čas odpovídat.. a zítra nejspíš taky nebude.. mrzí mě to, ale asi mé předrahé komentáře schytáte až někdy v pátek - nepředpokládám však, že by má nepřítomnost tady někoho mrzela.. :D
Krásný zbytek týdne :)

Narozeniny

31. července 2010 v 11:21 | Fender
Možná si někteří všimli, možná na to někteří už dlouho čekali a možná některé překvapím.. John 5 má dnes narozeniny.

Tenhle článek jsem si připravoval dlouho.. asi měsíc, ale stejně jsem ani po tak dlouhé době nepřišel na to, co mu mám vlastně konkrétně popřát. Obvykle k narozeninám přeju lidem nějakou tu kytaru, protože všichni, které znám a jsme spolu v tak dobrém vztahu, že mě pozvou na narozeninovou oslavu, si kytaru přejí. Myslím ale, že v Johnově případě by to bylo více než zbytečné přáni..
Takže to vezmu zatím z jiného konce a přitom budu přemýšlet, co všechno ještě dodat.. ;)
Přeji Johnovi samozřejmě všechno nejlepší do života.. do osobního i toho profesního.. spoustu úspěchů a spoustu dalších tak skvělých CD, která vyplodil doteď. ;)


Další věc, kterou musím v tomto článku rozhodně vyřídit je toto.. včera.. nebo předevčírem či kdy to bylo.. oslavil své první narozeniny blog mých SB Mitchie a Alex ;) ale já jim nepopřál, tak zpětně menší pozornost :)


A poslední věc.. 20.9. oslavím své 15té narozeniny. Moc se n ato netěším, vyhlídka toho, že budu trestně zodpovědný mě i když mám svědomí čisté děsí :D i přesto ale budu na počest tomuto démonickému číslu dělat oslavičku, takže tady je pozvánka.. zvu všechna svá SB a oblíbené stránky ;) kdyby jste ovšem měli chuť pozvat někoho z vašich SB, koho já bych eventuelně neznal, můžete si ji hodit na blog. Nechám to na vás.. ;)Mějte se hezky a zdar! ;)
 
 

Reklama