BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍMá grafika

Designy pro Stefi - tři verze plné koní

2. srpna 2013 v 17:32 | Fender
Ani jsem nikoho neoběhl, ani jsem pyšně neohlašoval, jak jsem se vrátil, jenom jsem se celý den věnoval grafice. Tenhle týden mě to opravud začalo bavit více než obvykle. Tak jsem toho využil a udělal design pro Stefi. Konkrétně jsem dodělal dvě nové verze.

A tady všechny jsou:


Tento design je nejstarší, bez doplňků a není nikde nastavený.

-------


Design měl být modrý, ale já se přesto opovážil zkusit i jinak barevnou verzi - hnědou. Tento design má své bonusky a je nastaven ZDE.

----------


Tento design by mohl požadavky splňovat asi nejvíc ze všech. Má všechny doplňky a nastavený je ZDE.

Snad se aspoň jedna verze Stefi zalíbí .. pokud ano, napiš mi prosím na mail své heslo a já ti to nastavím. Pokud ne, hold se pokusím vymyslet ještě jednu verzi. :P

Design na přání: Lehkomyslnost je formou krutosti

2. srpna 2013 v 12:41 | Fender
Vím, že jsem se přes prázdniny blogu vůbec nevěnoval ... ale já za to nemůžu! Stále musím živit těch deset imaginárních krků ... a jsem lenoch ... neměl jsem zkrátka ani v nejmenším chuť dělat cokoliv produktivního, do čehož jsem řadil i psaní. Stále řadím. Namísto toho jsem se pustil do sledování seriálů, například Vikingové jsou opravdu dobrý kousek! To je takový příjemný oddechový krváček plný severské mytologie a tradic ... rozhodně je to tedy více důvěryhodné než film Thor.

Ale nevrátil jsem se, abych vám tu kecal o seriálech a o své znuděnosti, naopak přišel jsem ohlásit velkolepý návrat. Který tedy zas tak velkolepý nebude, ale ... co už. Jsem tu. Zase. A vracím se, jak už mívám ve zvyku, s grafikou. Sice jsem se nechal definitivně vyřadit kvůli nedostatku času z jedné grafické soutěže - to není nic pro mě - ale to neznamená, že bych se na grafiku celkově vykašlal. Jen jsem neměl dlouho inspiraci ...

Každopádně asi předevčírem mě Rosamarie požádala, abych jí stvořil design pro povídkový blog. A já ho opravdu udělal. Poměrně brzo na můj styl, když si vybavím, že už asi dva měsíce mi kdesi zahnívají objednávky jiných blogerů .. ale nemůžu za to! Prostě jsem neměl doposud chuť cokoliv dělat. Teď už ale mám, takže vás začnu asi zase zahlcovat nějakými zbytečnými články ... kterým budou vévodit články o Mástru ... je to sice už aboslutně neaktuální, ale já bych je sem rád sepsal, abych si mohl třeba i sám za nějakých pár let zavzpomínat .. olé.

A nyní k designu:

Nedostal jsem přesné zadání, ale zhruba něco takovéhleho by se mně osobně pro povídkový blog líbilo ... jediný důvod, proč tam něco takovéhleho nemám, je ten, že mé povídky jsou o něco více krvavější, takže cosi takto mírumilovného by se k tomu nehodilo, ani kdybych tam místo medailonku dal motorovku ... ale to sem teď nepatří.

Původně jsem zpracoval verzi modrou, ale to mi přišlo tak chladné a neútulné, až jsem to prostě musel přebarvit, takhle se mi to zdá být lepší. Dnes ano. Včera jsem proti té oranžové měl taky výhrady. Ale na tom nesejde, podstatný je názor Rose a ta mi deisgn včera poměrně i chválila. To mě těší.
TADY je design prozatím nastavený. Rose ho nastavím asi během dneška.

Nabízím volný design

31. května 2013 v 22:28 | Fender

No jo, s mým blogem to jde od desíti k pěti! U minulého článku jen tři komentáře! Vím vím - nikoho asi nebaví číst, jaký je autor blogu manika, ale přeci ... přeci jsem vám tam dal animaci. Ano, zdůrazňuji ji, protože dle mých průzkumů mají články obsahující obrázky (a co teprv ty hejbací) nejvíce komentářů. Ale u mého blogu to asi neplatí ... Možná jsem napsal zbytečně dlouhý úvod. Úvody totiž taky lidi odrazují. Odrazuje je všechno, co je moc dlouhé. Možná i ta animace je příliš dlouhá! Možná mé působení tady je příliš dlouhé! Ale nic se zkracovat nebude!

Přejďeme ale k tomu designu ... Vyloženě cítím, že vám dlužím nějaký lehčí článek, takže jsem se rozhodl nabízet design. Už jsem ho tu jednou ukazoval s tím, že je zadaný, ale evidentně není, protože ani po třech měsících se o něj majitelka nepřihlásila. Takže tady je, V temnotě:


A ukázka jak sedí nastavený:

Jinak tedy nastavneý je ZDE, kde najdete všechny bonusky. Onen nápis "from-you" se dá velice snadno přeměnit na adresu vašeho blogu, to je detail.

Já osobně ho považuji za povedený, ale na druhou stranu vím, že je tu několik o mnoho kvalitnějších desgnotvůrců, takže nečekám ani žádný příval zájemců ... navíc nám tady metalová scéna poměrně prořídla a obávám se, že třeba fanoušek Justina Biebera si takovýto design nevezme. Kdybyste však měli zájem, napište mi email na adresu xavierfender@seznam.cz a pokud byste nevěděli, jak deisgn sami nastavit, připište mi tam rovnou i přihlašovací údaje.

Mimochodem, už jsem stvořil konečně - po dvou měsících - design i Veronice, takže vám sem někdy v blízké době rovněž dám náhled.
Kdyby si chtěl někdo čirou náhodou cosi objednat (třeba takový design), napište SEM.

Design na přání: V temnotě

10. dubna 2013 v 20:49 | Fender
Vím, že jsem asi poněkud neprozřetelně začal příliš dlouhým článkem nato, abyste mi mohli při jeho čtení odpustit mou neaktivitu a pořádně se něčím pokochat. Proto nyní - stejně jako všechno v dnešním unifikovaném světě - nabízím alternativu ...

Chtěl jsem tím původně opravdu začít, ale ty dojmy z Agory byly natolik silné, že jsem je upřednostnil před tímto skvostem. No skvostem ... na mé poměry to skvost vskutku je.

Design je sice označen jako na přání, ale už téměř měsíc se mi jeho majitelka neozvala ... tudíž jsem velmi zklamán, až nasrán, neboť nechci, aby toto dílo upadlo - jako ostatní designy, které nikomu nepatřily - do propadliště dějin.


Na druhou stranu můžete být ještě rádi, že jsem nezačal politikou ... Checht! A že bych chtěl. Bože já mám absťák, mně tak chybí kritika ... ale naštěstí pro vás jsem začal psát politickou povídku, kde vybíjím veškerý svlůj hněv, takže už vás budu zahrnovat jen samými příznivými tématy ... Jako je třeba provádění porodů mimo porodnice.

Porodnice ... mohla by to být sestra Polednice ... Pojď si proň, ty Porodnice ...

Ale to jsou moc hlubokomyslné úvahy - ja ja.

Dobrou noc.

Volný design

9. prosince 2012 v 13:39 | Fender
Stále se nemůžu rozhodnout, zda mě to tu bez onoho ukazatele návštěvnosti baví, nebo ne. Jistěže rád píšu články a komentuji ty vaše, ale ... já miluji statistiky. Zkrátka bych o tom měl už rád přehled, protože - a o tom už jsem psal - nemám bez součtu návštěvnosti dostatečnou motivaci. Co jedině, tak jsem si stanovil nový cíl a to sice překonat počet článků z listopadu ... což by nemělo být zase tolik těžké, když jich bylo jen šest. Stejně jako v říjnu a srpnu ... od ledna tady na to nějak kašlu. Chtěl bych ten rok ale zakončit nějak aktivně a pozitivně ... čili jsem si stanovil ještě jeden cíl: nenapsat do ledna už ani jeden politický článek. Chtěl bych se teď věnovat víc hudbě, ale ještě než sepíšu zajímavosti z hudebního světa, pochlubím se se svou nejnovější designotvorbou ...

Už jsem kolikrát říkal, že mé designy nejsou nic převratného, proto se už ani nepokouším o nějaká nabubřelá veledíla a nehraju si na mistra světa, ale pokračuji s něčím jednodušším ... což můžete vidět i na současném designu mého vlastního blogu. A děkuji všem těm, kdo mi ho pochválili, ba dokonce ho nazvali "tím nejlepším, co tu kdy byl".

Kdysi jsem nabízel designy na přání, teď už si tolik nefandím, zvlášť když je konkurence tak veliká, ale kdyby měl někdo zájem, nebráním se tomu ... na ukázku vám sem dávám nový volný design, o který si, když vás zaujme, můžete napsat ... Říkám mu provizorně "Smutek v duši". A asi může být všem jasné, že Justin BIeber, roztomilá koťátka nebo růžové barbie ho zdobit nebudou ...


Nastavený je ZDE, kde také naleznete nějaké doplňky k designu.

Zatím zdar a děkuji všem za pochvaly jak básně, tak kresby.

Zase nějaká soutěž

8. září 2012 v 20:34 | Fender
Možná jste se zhrozili, že pro vás opět chystám soutěž ... chystám, ale o tu teď nejde. Přihlásil jsem se do jedné grafické soutěže a vás bych chtěl poprosit o pomoc - je to sice zvláštní způsob hodnocení grafické soutěže, ale opravdu jde o anketovou soutěž. A já sháním hlasy, jak jinak.
Prvním úkolem bylo udělat design. Nejsem kdo ví jaký designotvůrce, ale většinu mé konkurence naštěstí toto téma pravděpodobně odradilo natolik, že se ani radši nezúčastnili ... aneb bojujeme tři ... Jeden z designů tam asi ani zatím není zveřejněný - ale měl by tam přibýt co nejdřív.

Můj design je tento:


Vždycky to dělám tak, že dám hlas tomu, jehož výtvor se mi nejvíc líbí .. a vy to můžete udělat stejně. Ale za každý hlas bych byl opravdu vděčný ... a jak se říká: "když budete potřebovat, oplatím".
Hlasovat můžete TADY.

Děkuji všem předem.
Dobrou noc.

Táborový design

15. května 2012 v 17:11 | Fender
Byl jsem pozván na jistý tábor, na který se vás později také pokusím zlákat. Nyní vám však hodlám ukázat nový design, který jsem stvořil pro táborový blog a který se mi, doufám, povedl. Není to nic převratného a na Opeře se mi zobrazuje špatně (naštěstí Chrome i Mozilla to jistí), ale zároveň se mi zdá být výstižný - je přírodní a jsou na něm fotografie z pár akcí, které se tam udály v minulém roce.

Retuš

2. května 2012 v 22:05 | Fender
Nejsem žádný profesionální retušátor a mé výsledky o tom dozajista vypovídají, ale i když mi přijde retušování jako taková nepraktická činnost (bannery, ikony, animace, avatary, designy - ty mohou zdobit váš blog, ale co retuše?), tak mě to chytlo a vskutku mě to baví.

No a jelikož si uvědomuji, že už asi všichni máte plné zuby mých vlasteneckých a politických keců (volte SSO! - čtěte předchozí článek :D), rozhodl jsem se přidat také nějakou tu grafiku ... což mi připomíná, že asi zase otevřu objednávky designů, ale nevím, jestli o to bude zájem.

Takže ... mou obětí se stala nejdříve Nur Aysan (v seriálu Velkolepé století hraje Mahidevran Sultan) a pak i Jessica Szohr (taky asi někde hraje, já se k ní dostal zcela náhodně - nic o ní nevím).

Výsledek retuše Nur:A originál:A Jessica:Originál:Ha je to hrozná práce, ale jak říkám - baví mě to. A na proložení politických žvástů (které jsou opravdu důležité!) je to skvělé!

Prosím, klikněte zde.

Serenáda o sebedestrukci

16. března 2012 v 12:19 | Fender
Poslední roky jsem při psaní nejrůznějších úvah a kritik ovlivněn tím ponurým světem, který nás obklopuje, a stupiditou, která nám vládne. Mé články jsou pesimistické, ale v hloubi duše jsem stále optimistou očkávajícím lepší dny. Jenže těm se stále vzdalujeme ... couváme zpět do minulosti ... V roce 1989 jsme si pracně vydobyli dmokracii ... v roce 2004, když jsme vstoupili do EU, jsme svolili, aby nás zase ovládala jedna titánská organizace, a to nemá s demokracií nic společného. Však nám diktují, co máme vyvážet a kam, diktují, co prodávat a za jaké ceny ... Je aktuální to řešit, neboť teď se vracíme do doby, kdy města nebyla tolik rozlehlá a kdy se většina obyvatelstva soustředila do zaostalých vesnic, mezhi nimiž a městy byly ohromné rozdíly. Lidé kvůli předraženým vajíčkům začínají kupovat slepice - je to velký krok zpět! My nejsme jako ostatní západní státy. Politici si myslí, že se jim přiblížíme, když zavedeme stejné ceny - úžasné, ale chtělo by to i stejné platy!

V této době je velmi těžké něco tvořit, aniž by se to podrobovalo nátlaku omezené většiny. V této době jen velmi málo lidí přijde s něčím provokujícím, radikálním a jasným, aby tím donutili ostatní přemýšlet. Jenže ti, co se už opováží vystoupit, zaonačují své názory do takové kaše, že by se jí dokázal prokousat jen velmi inteligentní jedinec ... jenže tato sdělení mají být především pro naši vládu, ta nás má - bohužel - ve svých rukách ... lidi, proberte se, tam inteligentní jedinci nejsou - kdyby ano, nepotřebovali by takovéhle vzpruhy od lidí.

No nic, to byl jen takový navnazující prolog na odlehčenou ...
Ve skutečnosti vám chci představit nový design, který jsem stvořil ... Proč jsem začal tak ponuře? Je ponurý - je totiž inspirovaný novým albem Epici, které je také zasvěcen.

Noc patří Cyber

23. ledna 2012 v 20:59 | Fender
Už delší dobu měly ode mě slíbený design Arwen a Smougy. Udělal jsem tři verze a žádná z nich se mi opravdu ani trochu nelíbila ... byl jsem si jistý, že tam chci kamen a zrcadlo ... ale nakonec to šlo i bez těchto prvků a řekl bych, že to dopadlo poměrně dobře. Minimálně já jsem spokojený. Teď už jen čekám na vyjádření obou dívek - jsem připravený dílo předělat, kdyby s ním byl nějaký problém, ale to víte, kdyby se to líbilo, byl bych radši. :D


Když kliknete na náhled, odkaz vás převede na blog, kde je design momentálně nastavený.

Čáry máry, prase ven ...

31. prosince 2011 v 13:29 | Fender
Dlouho jsem vás zatěžoval svými osobními starostmi, teď nadchází čas na to, abych vás zatěžoval svou grafikou ...

Poté, co jsem dodělal design s koněm a pak další s křečkem, říkal jsem si, že už nikdy nechci se zvířaty pracovat, protože mi to opravdu nejde. Ale design si u mě objednala Nika a to s prasaty. S miniprasátky. Tak jsem se vrátil do starých zvířecích kolejí a utvořil pooslední můj design roku 2011:

Koně přede mnou, koně za mnou ...

7. prosince 2011 v 7:13 | Fender
Když jsem sem kdysi dal na ukázku náhledy dvou designů, které jsem dělal na přání, nově si u mě objednala Voidy. Byla to ale vražedná objednávka, protože si objednala design s koňmi. Mám koně rád a nebráním se žádné objednávce (už jen proto, že nejsem žádný extra grafik, jen experimentuji, a vždy mě potěší, když o mou práci má někdo zájem ... přišlo by mi tedy blbé objednávajícího odbýt s tím, že mně se to, co jemu, nelíbí, tak ať se jde zeptat k někomu jinému), jenže já nikdy se zvířaty nepracoval a jak jsem v průběhu měsíce zjistil, bylo to jedině dobře. Já se zvířaty pracovat neumím. A už vůbec ne s koňmi.
Stejně jako design pro Veroniku, i tenhle pro Voidy jsem dělal dvakrát a naštěstí druhá verze je už publikovatelnější. Dokonce jsem ji nabídl a Voidy se zalíbila. Byl jsem opravdu rád, když ho pochválila, protože z té první verze jsem byl natolik zoufalý, že jsem si dal holt měsíční přestávku ... a teď je hotový.


Nevím proč, ale ta kytka mě něčím uchvacuje ... No řekněte, už jste viděli fosforeskující zeleno-fialovou kytku? Dobrá, tak možná tam trochu víc razí ... Měla být taky původně menší ... Ale docela to tam rozjasňuje - no ne?

Kdo dělá lepší designy na přání než já ...?

15. října 2011 v 11:23 | Fender
No, odpověď je snadná a velice dobře předvídatelná: každý! Ale i přes mou zálibu v kopírování stylů ostaních a i přesto, že jsem neschopný, si u mě někdo design objednal ... vlastně to nebyl jen jeden člověk ... začínám nabývat dojmu, že jste se na mě domluvili (vaše záměry tedy nechápu). Design si u mě objednali dva lidé ... a to téměř najednou, tuším, že mezi jednotlivými objednávkami byl jeden den rozmezí.

Takže jsem tvořil design pro povídkový blog, na kterém měla převládat černá a mohla se vyskytnout i červená. Měl jsem zadáno, s jakým obrázkem mám pracovat, což jsem uvítal s radostí, protože já a fantazie nejsme dobří přátelé.

Také jsem tvořil design pro Veroniku, kde měla převládat zelená, mohla se objevit hnědá, hlavně to mělo být sladěno do přírodního motivu. Veronika mi také zadala, jakých obrázků bych se měl držet, dva z toho jsem dokonce využil.

Náhledy najdete v celém článku. Na každý můžete kliknout a tím se dostat na blog, kde je design momentálně nastavený.

Design s Johnem 5

15. července 2011 v 13:00 | Fender
No, vy víte, že jsem už dříve experimentoval s grafikou do takové míry, že jsem se pokoušel o designy. Jeden byl na zakázku, ty ostatní jsem dělal tak pro radost - potřeboval jsem se vybít. Teď jsem zkusil něco nového, udělal jsem design sobě, ale nejsem si jím jistý, přeci jen je na mě moc světlý. Líbí se mi, ale nevím, jestli se sem hodí a jestli by z něj návštěvníci počase nezešíleli. Ptám se tedy na váš názor ...


Když už jsem u těch designů, mám známou Amy, která se nově pustila do grafiky a zkouší laye na přání, její práce nejsou přehnaně přeplácané, má vcelku cit pro kombinaci barev a volbu obrázků, pokud byste jí chtěli udělat radost a dát jí příležitost pro další grafický trénink, můžete si u ní objednat design tady, kde najdete i náhled její práce.

Animace: Epica - Feint/The Phantom Agony

14. července 2011 v 9:00 | Fender
Všem, kteří byli bodově ohodnoceni v mých soutěžích v rámci oslavy prvních narozenin tohoto blogu, jsem slíbil za odměnu animaci s čímkoliv nebo kýmkoliv si jen řeknou.

Většina z vás má asi v paměti mé staré animační pokusy, které byly vážně ubohé, tak nyní přicházím s novými animacemi, abyste měli představu, co dostanete.

Epica - Feint
orámečkované verze:

Epica - The Phantom Agony
orámečkovaná verze:

 
 

Reklama