BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍDělnická mládež

Hezky česky ... a nebo cikánsky

25. května 2012 v 16:53 | Fender
Dlouho jsem se snažil blog a téma "cikáni" od sebe oddělit, byť to bylo snadné asi tak jako oddělit od sebe dva namíchnutý wrestlery ... ale teď už tomu musím nechat volný průchod. Proč v sobě neustále držet vztek, i když vím, že tenhle typ článků zaujme málokoho ... ? Nemá cenu zavírat před tím oči.

Možná si vzpomínáte na případ nebohého chlapce z Břeclavi, kterého cikáni zbili a podřezali jen kvůli tomu, že u sebe neměl cigaretu. Vyvolalo to opravdu silnou vlnu nepokojů .. extrémisté zase vyrazili do ulic .. ostatní, kdo mají srdce na správném místě, uspořádali sbírku. A teď se náhle dozvíme, že je to jen PODVOD. Že si to kluk vymyslel a vlastně se zranil při sportu.

Ale je to pravda? Možná, že tahle má úvaha je zcela zcestná (v podstatě nemám ani na čem stavět kromě osobní zkušenosti s cikány), ale hned, jak jsem slyšel vyjádření toho kluka, blesklo mi to hlavou ... Nepřitlačili cikáni náhodou? Nepovažuji je obecně za bůh ví jak inteligentní lidi, ale každému z nich muselo být jasné, že dokud ten kluk bude vypovídat proti nim, národ se bude bouřit a riziko vyhlazení stoupne. Co když ho po propuštění z nemocnice zmáčkli a vyhrožovali mu, že pokud nepřestane plácat blbosti, nebude to jen ledvina, co příště opustí jeho tělo? Nechci je obviňovat (tedy chci, ale nemám důkazy), jde jen o mé domněnky, o které bych se s vámi rád podělil ... Je také možné, že teď už kluk říká pravdu a opravdu se jen styděl za to, že se zranil při sportu ... Tak jako tak teď nastávají černé časy ... a věřím, že doslova. On si to asi neuvědomuje, ale tímhle jeho vyjádřením se dostali cikáni na koně. Vlastně z nich udělal teď ty chudáčky, kterým se křivdí, o což jim vždycky šlo. Začnou protestovat, jací jsou Češi rasisti, že na ně svedou každé malé bebí, a já mám strach, že by to mohlo zpřísnit dohled nad domnělými rasisty a už profláklými extrémisty. A i když se asi nikdo z nás nehlásí k rasistům, přiznejme si, že život by to zkomplikovalo každému už jen z toho důvodu, že by si cikáni začali moc dovolovat ... myslím víc než teď. Stali by se nepostižitelnými a každý den bychom mohli očekávat nějaký útok. A až bychom skončili v nemocnici, slyšeli bychom možná ze zpráv už jen "Další puberťák si vymyslel napadení cikánů." Oni by to na to uhráli. Jsou stále tou utlačovanou menšinou ... a jestliže je zbijete, potrestáni za to budete stejně vždycky jenom vy veřejným výsměchem.

Stále se obrňuji tvrzením, že "nenávist k cikánům není rasismus, jen vlastenectví", a hodlám v tom setrvat. Vezměte si, jak národ semkla zpráva o tom, že "Romové ublížili chlapci, co neměl cigaretu". Možná, že kluk kecal, ale jedno nám ukázal - nikdo z nás si je tady nepřeje ... Ale co teď? Zase se uklidníme z ulic do domovů a zavřeme zdvořile ústa. Budeme čekat, až zase někoho napadnou. Ale když už vidíme, že všichni stojíme na stejné straně, proč čekat na dalšího zmrzačeného chudáka? Příště by to mohla být vaše rodina ... na to tady asi čekáme.
Všechny tyto obrázky nám ukazují, že hodně lidí na ně má své názory ... a téměř všichni tady máme své zkušenosti (které většinou nebývají příjemné). Poslední obrázek nám dokonce připomíná, proč je málokdo ochotný uznat je jako právoplatné občany ČR. Což mi připomíná jeden komentář z FB: "CESI BLESI CIGaNI jSOU LEPSII CESI DO BLaTa CIGaNI DO ZLaTa... Tommy Dee Mutherfuckers we just born with haters .. fuck the world all niggaz just continoue with black style". Proč si udržovat ve státě někoho, kdo jednak veřejně nadává na Čechy a povyšuje se tak nad ty, kdo ho živí, a jednak jeetě ke všemu nadává anglicky, jelikož češtinu evidentně moc nezvládá, tudíž by měl být vyhoštěn do svaté Ameriky, když se tolik dovolává bratrů "niggaz".

Všichni v tomhle žijem

25. ledna 2012 v 19:39 | Fender
Už jsem se tu chlubil svou básní i svou grafikou ... Teď ale hodlám psát o věci, se kterou se rozhodně nemůže chlubit nikdo. Je to smutné. Tragické. Vyloženě hrozné. Z těchto slov už byste mohli vyvodit, že dnes se rozepíši o našem prosperujícím státečku.

Jsem člověk, který nemá v povaze zaměřovat se proti nikomu, avšak bezmoc, bezpráví a beznaděj, s jakou se setkávám dnes a denně, mě nutí reagovat.
Vy víte, že si na paškál beru často naše hnědočešské spoluobčany (a také víte, že nikdy ne bezdůvodně), ale dnes bych chtěl probrat cizince obecně.

Ruský premiér Vladimir Putin, který se v březnu bude ucházet o návrat do křesla prezidenta, chce, aby od příštího roku přistěhovalci skládali test z ruštiny, ruské literatury, dějin a kultury. Na internetových stránkách své volební kampaně také žádá, aby byly rozšířeny pravomoci policie a úřadů, jež se zabývají migranty.
Vláda by podle něho zájemcům měla nabídnout přípravné kurzy ke zkouškám z ruštiny, dějepisu, ruské literatury a z občanské nauky.
(z deníku Metro)

A já si kladu otázku, proč s něčím takovým nepřišel i nějaký český politik? Proč je nám natolik lhostejné, co s naší zemí bude? Málokoho zajímá, jak se bude dál vyvíjet náš rodný jazyk, každý si do něj přidá nějaké své parazitní slůvko (nejlépe pocházející z angličtiny), tak proč tedy nenechat cizince, ať si u nás mluví svou vlastní řečí? Náš jazyk za to evidentně nestojí. Však koho naštve, když přijde v Česku do obchodu, kde se ovšem česky nedomluví?! Už jsem psal o Praze - že jsem se tam mohl domluvit rusky, italsky, anglicky i německy, ale česky stěží. Ale jistě, je to velká evropská metropole, jenže taková všechna města nejsou. A neměla by být. Neustále se ženeme za ideálem euro-státu, euro-měst, euro-kultury, euro-měny, ale máme to zapotřebí? Proč Rusové jsou silným národem, že se tam najde někdo, kdo by se dokázal postavit za jejich tradice a jejich řeč, a my ne? Proč máme potřebu neustále se na někoho vázat? Ano, my nikdy nebudeme zcela samostatný stát, ale to neznamená, že bychom měli být i nesamostatnou kulturou.

Mně nevadí, když se k nám stahují cizinci, ale bylo by od nich fér, aby dbali našich zákonů, tradic a naší řeči, protože když tohle nepřijmou, je to od nich vyloženě bezohledné. Nejsem fanatik, který má potřebu všem cizincům zakázat, aby se sem přestěhovali, jenže bez omezení to taky nejde.

A dalším problémem je životní prostor. Docela chápu, že když člověk přijde o práci a nemůže ji sehnat díky tomu, že na jeho místo všichni zaměstnavatelé přibírají levnější pracovní sílu ze zahraničí, strhne ho to k jisté nenávisti vůči všem cizincům, ale musíte si uvědomit, že i my jsme v zahraničí cizinci a kdybychom pro všechny uzavřeli hranice, uzavřelo by je i okolí nám. Pokud se nám tedy zdá, že je tu moc cizinců, myslím, že je ideální přistoupit na Putinovu metodu: když tolik stojí o pobyt u nás, ať se taky něco o své vysněné zemi naučí.

Jenže to ani nemusí být elementy zvnější, které náš stát jednou rozeberou. My se už dávno rozkládáme jen díky tomu, jak málo si tady uvnitř rozumíme. Nejde ovšem jen o porozumění si s ostatními lidmi, ale třeba i s tím, co nám okolí nabízí. Kdo z vás se vyzná například ve finančnických pojmech? Ztrácíme se v tom, protože je nám to podáváno v nesrozumitelných údajích. A to je také důvod zadluženosti mnoha domácností ... a i to přispívá rozkladu.

Nadále jsou to menšiny, které nás rozdělují. Kromě příslušníků jednotlivých menšin jsou tu totiž i jejich zastánci, ale i odpůrci. A to je ten problém. Kdybychom se jednou všichni semkli a stáli si za stejnou věcí, s něčím bychom snad i pohli. Ale když jeden věří tomu a druhý zase onomu, je těžké prosadit cokoliv. Takhle žijeme v kompromisech a to budoucnost nemá. Každá situace má tendence se hrotit a s menšinami to nebude jiné.
Jenže příslušníci menšin si ani neuvědomují, proč jsou terči tolika útoků. Tady nejde o to, že jsou jiné pleti, tady jde o to, že se neumí chovat. Cikány jsem tu řešil snad stokrát a každý z vás na ně má svůj názor. Jenže dokud s nimi bude zacházeno jako s bezbrannými příslušníky ohrožené menšiny, nezmůžeme nic.
Když jsem byl mladší a naivnější, začal jsem podporovat stranu, která šla proti cikánům opravdu hodně radikálně. Chtěli je zcela vyhladit - přemýšleli o genocidě - ale tuhle myšlenku já jsem podporovat nechtěl. Jenže žádná jiná strana proti nim nebyla ochotná jít. Copak nemáme rozumné řešení? Já bych o jednom věděl: sebrat menšinám výhhody. Když už se jejich zastánci ohání tím, že žijí v Česku stejně jako my a jsou stejně tak českými občany, měli by se tak i začít chovat. Měli by chodit do normálních základních škol. Slyšeli jste přeci o tom, že se pro cikánské děti mají otevřít speciální školy a školky? A co myslíte, budou tam chodit? Teoreticky speciální školy pro cikány už fungují dlouho - jsou to školy pro opožděné děti. Ty cikánské rodiny to umí moc chytře zahrát na to, že je dítě zaostalé, takže potřebuje speciální péči. Potřebuje bič!
Jak říká pan Šmoldas, až moc dobře se přizpůsobili tomu, co jim doba nabízí ...

Pan Ivo Šmoldas rozebral schopnosti našich občanů přizpůsobit se systému sociálních dávek.

Mnohá města si trpce stěžují, že nedokážou vyjít se svými takzvaně nepřizpůsobivými občany. Ještě nikdy jsem však neslyšel, že by si takzvaně nepřizpůsobiví občané trpce stěžovali, že nedokážou vyjít se svými městy. Způsoby takzvaně nepřizpůsobivých jsou totiž měštěnínům nemálo proti srsti, kdežto způsoby měštěnínů jsou takzvaně nepřizpůsobivým zcela upřímně šumafuk. A tak si jedni holt stěžují, kdežto druzí důvod ke stížnostem přirozeně neshledávají. A neshledávají ho ne proto, že by byli nepřizpůsobiví, nýbrž právě naopak, že se přizpůsobit hravě dokážou, a to čemukoli, nejlépe pak systému sociálních dávek. Nazývat je nepřizpůsobivými je tedy naprostá mýlka. Jsou totiž přizpůsobiví jako ti, kdo bystře postřehli, že se dá vesele žít třeba ze státních či evropských dotací, provizí za zprostředkování armádních zakázek nebo z úplatků od stavebních firem. Nepřizpůsobiví jsou všichni ti ubožáci, co se výzvám doby přizpůsobit nedokázali, a nepřišli tudíž na nic lepšího než se způsobně živit prací. A jelikož schopnost přizpůsobit se je nepochybnou známkou inteligence, je očivnidné i to, kdo z nás je tu blbec.

Úspěšný den a vysoké IQ vám přeje váš IŠ.

Ach ano, jsme jen hloupými blbci ... Protože si necháváme zaslepovat oči. Protože jim vycházíme vstříc. Protože s tím nic neděláme. Každý nadává, ale proč se nikdo neozve nahlas?

Nechcete si založit vlastní stranu? :D

Etnolingvistika

21. prosince 2011 v 20:25 | Fender
Objevil jsem u sebe zajímavou rubriku "Dělnická mládež", kterou jsem založil ve své euforii z DSSS, avšak ta pominula, když jsem si uvědomil, že mi vlastně nikdo jiný, koho DSSS diskriminuje, kromě cikánů, nevadí, tedy nemám důvod je podporovat. Rubrika tu však zůstala a já se rozhodl dávat do ní vše, co normální lidé nejsou schopni pojmout ...

Seznamte se s logikou cyprealismu:

Kdo nezná, nepochopí ...

Lidé už vymyslely stovky vědních disciplín a nauk, je tu však jedna, která je speciálnější než všechny ostatní - je čistě cyprealistická, ač normální společnost není schopna to přijmout úplně pokojně. Jde o etnolingvistiku, což je věda zkoumající vliv sopek za řeč. Mylně je občas označována za vědu, která zkoumá jazyk jako vyjádření kultury - takto novou vědní disciplínu označují nezasvěcení odpůrci cyprealismu.

V tomto článku, při jehož psaní jsem si prvně uvědomil, že jsem vlastně také cyprealistolog a mohl bych se tak začít konečně chovat, vás hodlám zasvětit do tajů vývinu přízvuků, které začaly být odhalovány koncem osmdesátých let 97. století.

Své jméno etnolingvistika dostala po sopce Etně, která je nejaktivnějším vulkánem v Evropě. Etna také bezpochyby nejvíce ovlivňuje způsob mluvy v Itálii, Sicílii a okolí. Nejodvážnější etnolingvisté již v počátcích svého výzkumu údajně zjistili, že částice pyroklastického proudu, který Etna vylučuje, se určitým způsobem nachytávají na hlasivky a v neškodné míře naleptávají hrtan, což způsobuje hlasité spontánní pořvávání a prodlužování samohlásek pro Italy tolik typické. Tato teorie byla brána za zcela nevyvratitelnou až donedávna, kdy jiná skupina etnolingvistů přišla se zcela novou teorií, podkopávající veškerá tvrzení vycházející z teorie původní. Staví na tvrzení, že za projev Italů nemůže naleptávání hrtanu, ale obsah návykových částic v prachu, který dovoluje Italům více projevovat ve své řeči emoce. Tato teorie je však ve stádiu výzkumu.

Nyní se etnolingvisté zaměřili i na východní Asii, především Japonsko, a první studie dokazují, že i zde mají na řeč sopky ohromný vliv. Většině Evropanům klasický dialog dvou Japonců přijde jako ostrá hádka, avšak tento tón je způsoben neustálým vybuchováním Sakurajimy. V městě Kagošima, které leží v těsné blízkosti této sopky, se dokonce vyvinul specifický japonský dialekt, který snad už nemůže být klidné řeči vzdálenější. Potřeba dávat do hlasu tolik hněvu pramení právě z přítomnosti dráždivých úlomků magmatu v ovzduší.
Další sopka ovlivňující Asii je Fudži, nacházející se také na japonských ostrovech. Zatímco Sakurajima ovlivňuje jen samotné Japonsko, pyroklastická vlna sopky Fudži v minulosti několikrát zasáhla i Koreu, Thajsko, Vietnam, Čínu, Tchaj-wan, Laos a Mongolsko. Ve všech těchto zemích se po druhém výbuchu sopky rozvinul silný přízvuk, který nám, Evropanům, zní jako kuňkání. Zatím však nebylo zjištěno, co tak dráždivého tento přízvuk způsobuje, protože Fudži již celých 300 let nevybuchla.

A s něčím takto fantastickým se s vámi loučím.

V příštím cyprealistickém článku, který opět věnuji etnolingvistice, se koukneme na to, jak přítomnost sopek v určitých oblastech ovlivňuje slovní zásobu.

Snad jsem prvně v kůži cyprealistologa nezklamal a můj článek nevyzněl až příliš naivně či snad nedej bože normálně.
Za případné chyby ve faktech se omlouvám - čerpal jsem z Cypklopedie, encyklopedie, kterou nenajde nikdo jiný, než ten, kdo ví, kde ji hledat.

Jak je to s tou diskriminací?!

18. března 2011 v 19:59 | Fender
V televizi na ČT24 právě běží přenos z Brna, kde se volí nový předseda ČSSD. Nevím, jestli je to živě, ale bylo by dobré, kdyby takovouto věc vysílali aktuálně. Nad něčím se tam momentálně rozhořčuje pan Sobotka, zatímco dole se míhají útržky z jeho projevu: ČSSD působí často obranářsky., Musíme tvrdě bojovat s korupcí., V krizi obstály země se sociálními systémy., Musíme změnit financování sociálního státu. A ačkoliv jsou to hesla působivá, moc mě ten projev nezaujal. To když hovořil pan Hašek, vtáhnul mě do toho!

...

Přečkal jsem právě útrpnou přednášku své matky o tom, že nemám vraždit své spolužáky. Nevím opravdu, co si o mně myslí?!

Projev pana Sobotky už mi dávno unikl a já nevím, jak to dopadlo s oním očekávaným převratem - nicméně to stejně nebyl důvod toho, abych začal psát tento článek. Je jím rasismus. Ale ne rasismus, jak si ho dokáží mnozí z Vás představit z dějin, jde o rasismus obrácený. Nejspíš už víte, že narážím - opět - na drahé romské spoluobčany. Předem chci upozornit, že rozhodně neháži nikoho do jednoho pytle, ale také chci poukázat na to, že v této době se dá dobrý cikán od špatného cikána rozlišit dosti obtížně.

K tomuto článku mě nedovedla žádná nová nepříjemná zkušenost, ale staré rány a naše chodba. Proč chodba? Už jednou jsem psal o tom, že zde dříve bydlela dosti velká (no jaká jiná) romská rodinka, ve které se jednoho dne konala svatba. Vše probíhalo tiše, žádný obyvatel našeho domu by se nejspíš za normálních okolností o této svatbě nedozvěděl. Ale dokážete si spojit cikány s pojmem "normální okolnosti"? Já už ne!
Z přízemí, kde romové bydleli, se začaly ozývat výkřiky a zvuky tříštícího se skla - přípitkové sklenice mrštěné o zeď! Tuším, že nikdo nemá dobré zkušenosti s cikány a natož opilými! Když jsme se druhý den odvážili dolů, všude na zdech byla krev, tuším, že nevěstina. U dveří do domu byly na zdech jen malé kapky, zato po zdi za schody se táhla dlouhá krvavá čmouha končící u dveřích na zahradu. Na zahradě u studny byla velká krvavá louže - doteď nikdo z nás neví, co se tu tehdy stalo. Vlastně z nynějších obyvatel to nikdo kromě nás a sousedů odnaproti nezažil.
Proč jsem si na to vlastně nyní vzpomněl? Krvavé skvrny i stará omítka s květovaným vzorem jsou už dávno přetřeny šílenou zelenou barvičkou. Dnes se ale kus té zelené příšery nešťastnou náhodou, která se mnou vůbec nesouvisela, sloupla - a já si to vybavil... A také jsem si vybavil Máte slovo, které jsem viděl 10.3. 2011. Právě se tam probírala otázka rasismu. Máte slovo je vůbec skvělý pořad, kde diskutují jak politici, tak zastánci skupiny, která je právě řešena. Prostor pro vyjádření mají ale i televizní diváci, kteří se zapojují do diskuze prostřednictzvím SMS - a někdy se tam vyskytly vskutku zajímavé příspěvky.

Ve studiu tentokrát byli Radek John, ing. Pavel Louda, obytavel Kladna Patrik Banga a obyvatel Děčína Drahomír Radek Horváth. Diskuze byla vedena Michaelou Jílkovou.

Nejsem rasista, jen chci, aby mé peníze z daní šly tam, kam patří a ne lidem, kteří na mé práci parazitují, obtěžují a okrádají. A pokud na tu křivdu ukážu jsem označený za rasistu.

Dokud nebude vůle nazývat věci pravými jmény, nevyřeší se nic. Policie má svázané ruce humanistickými zákony, které chrání zloděje a nenechavce a omezují poctivé lidi. Prvně musíme změnit zákony.

Dobrý večer, moc by mě zajímalo z čeho se těm tzv. nepřizpůsobivým občanům vypočte důchod. Z průměrné mzdy? To je výsmech všem pracujícím občanům!

Slušný člověk je povl, ale nepřizpůsobivým je dovoleno vše. Vrcholem je je vypočítaný důchod z průměrné mzdy ve státě a nemusí hnout prstem. Kde to jsme?

Nepřizpůsobiví lidé jsou všichni, co pracují, a ti ostatní: Romové v životě za práci nevzali, ale dostávají vše na stříbrném podnose.

Naopak já se bojím, že jsem bílej. Zdaleko nemám takové výhody jako ti jak říkáte s jinou barvou pleti a můžu pracovat, jak chci.

Jsem invalidní důchodce a musel jsem prokazovat svou nemoc. Nepřizpůsobiví dostanou vše bez prokazování, smekám, kam jsme to dopracovali.

Berou sociální dávky, dejte jim lopaty, košťata a hrábě, ať makaj 8 hodin denně na čerstvém vzduchu a nebudou mít roupy. Naše země potřebuje uklidit.

U nás je rasismus naruby. Zkuste si žít s těmi nepřizpůsobivými, kteří znají jen svá práva a ne povinnosti. Příklad: Litvínov-Janov.

Tři Romové mi zkopali invalidního bratra tak, že skončil na JIPce. Jelikož jsou menšina, dostali minimální trest!! Kde to jsme, to není rasismus! Co to je?!

Příspěvky televizních diváků pořadu Máte slovo.
Hned po přidání do archivu ČT patnáctého března se rozjela u tohoto dílu zajímavá diskuze, do které přispívali sami Romové:

fraaerko
tak paninko vi jsi myslite ze nakej cigan je zvedavej na oranzovou vestu popelnici aby za sebou tahl koste a lopatu tak to asi ne dejte tuhle praci vsem bilim a uvidime jak budou gadze reaogat ste vsychno do jednoho rasisti nic vic nechapu jak mohl vzniknout ceskej stat

rasistmus
Nechapu vas gadzove kdyz uz mse u toho vi rikaze te romove neboli cikani jsou spatny nemaj praci atd jsou na podpore helejte gadzove kdyby ste dali tim ciganum praci normalni praci a ne zametat chodniky atd kdyby ste jim dali praci jako davate bilim lidem tak je vsechno ok tomu verte jenom ze vi jsi myslite ze ciganovi date zametat chodniky a cigan bude rad to radsi pujde nekam krac nebo tak

Já osobně si myslím, že s takovouto úrovní vyjadřování ani na jinou práci nemají šanci. Navíc do diskuze v SMS přispíval i jistý podnikatel, který prý ve svém solidním podniku zaměstnal několik Romů, kteří mu později podnik vykradli - pak jim veřte a svěřte jim nějakou pořádnou práci! Jako kdyby o ni stáli!

Nemám cikány rád - opravdu ne! Existují světlé vyjímky - ostatně manžel mé sestřenice je vcelku sympatický cikán -, ale takových vyjímek není moc! A já se bojím, že úplně vyhynou za několik let. V Máte slovo navrhoval pan Louda, aby šli tipodnikaví cikáni za vzor svým nepřizpůsobivějším druhům, ale v zápětí byl jeho návrh zavrhnut. Já nad tím takto nikdy nepřemýšlel, ale jak to tak vypadá, Čechy cikáni nikdy poslouchat nebudou, tak by mohli alespoň někoho ze svých kruhů!

Vzpomínám si na jeden případ, kdy Romové odmítali platit nájem v chátrajícím domě a stát je přesunul do nově vystaveného krásného paneláku. Kdyby neplatili bílí, stali by se z nich bezdomovci nebo by skončili za mřížemi! Spravedlnost v tomto státě je slepá! A to proto, že se politici cikánů nejspíš bojí.. a nebo si nemyslí, že je situace tak vážná. Někdo také přispěl do diskuze formou SMS tím, že by nejraději každému politikovi šoupnul do bytu 10 cikánů a hned by se našlo řešení!

Není mi také úplně jasná důchodová reforma, na kterou diváci také párkrát narazili ve svých příspěvcích a která se stala dalším tématem pro Máte slovo. Jde o to, že výdělečně činní potomci musí přispívat určité procento svým rodičům na důchod? To mi přijde jako špatný vtip. Nejde o to, že bych byl škrt a radši bych nechal své rodiče bez dobrého důchodu a zázemí, jde o princip! Tady je vidět, jak se snaží vláda šetřit na nás českých bílých občanech, ale za cikány a různé hlouposti klidně vyhodí majlant - tohle není šetření, to je vyloženě tupost!

Líbila se mi také narážka na svázané ruce policie. Je to pravda. Policie nemůže kvůli zákonům NIC! A nejde nyní jen o zásahy proti cikánům, jde i o zásahy proti nejrůznějším zločincům. Všem zmetkům nyní hrají zákony vyloženě do karet! Docela mě vytočil zákaz bránění sebe a svého majetku, který byl teď nedávno vyhlášen. Když mě někdo okrade, nemůžu ho napadnout! A co mám dělat? Čekat až ho poldové dopadnou? Nějaký prd! Jakýsi parchant mi ukradl mobil, policie NIC nevyšetřila, případ ODLOŽILA a pojišťovna mi taky dala HOVNO! Víte proč jsem nic nedostal? To kvůli tomu, že jsem si nechal mobil v šatně, kam prý nepatří.. Přitom má teta zkoumala zákony a různé paragrafy, kde našla zmínku o tom, že veškerá místa jako jsou šatny jsou všude ve veřejných budovách (školách, nemocnicích, divadlech...) místa určená pro odložení JAKÝCHKOLIV věcí! Kdybych byl cikán, dostal bych bezpochyby své prachy hned! Mám se natřít krémem na boty?!! Tahle země ale upadá!

Mimochodem.. papírové padesátikoruny platí jen do konce března, takže spěchejte do bank, drazí moji, než Vám několik stovek jen tak propadne.


Jako by toho všeho nebylo dost, zuří ještě v Lybii válka, do které chce nyní aktuálně ještě zasáhnout Obama. Říkám neustále, že Američané mají potřebu cpát se do všeho - hlavně do toho, co se jich ani trochu netýká!

A pak Japonsko! V každé druhé třídě u nás na škole vznikly na tabulích nápis Pray for Japan, ne neptejte se mě, proč je to anglicky - to já totiž opravdu nevím a nechápu! Každopádně u nás ve třídě ten nápid nikde není, tak je mi to jedno.
Je to ale hrozná katastrofa. Ale taky to jde nějak mimo mě. Nikdy mě nezasáhlo nic, co se neudálo v České republice a nechápal jsem, proč by naše vláda měla posílat naši armádu do jakési cizí války, která nás také nemohla nikdy ohrozit!
Slyšel jsem ale, že z Fukušimi uniká jakási radiace. Radiace mě docela zajímá, byla to jediná látka, která mě v chemii zaujala. Teď ve zprávách říkali, že radiace u Fukušimi se jen o dva stupně liší od té černobylské.
Víte, že mě nyní napadlo vyslat všechny nepohodlné Romy do Fukušimi..? Asi jsem zlý, ale nebyl bych jediný takto uvažující - včera jsme na výtvarce s Jakubem probírali (čistě teoreticky) průběh genocidy.. Záhy jsme byli nazváni novými Hitlery. Tak jsme od toho upustili - s fašismem nechci mít nic společného!
Vím také, že jsem Vám moc na nic neodpověděl.. Když já Vám vždy chci tolik říct v článku, ale na ty komentáře už mi pak nezbyde energie - tohle není jen chabá výmluva, berte to tak prosím. :) Omlouvám se Vám všem předem, jestliže se neozvu třeba i týden, jen tento článek píšu teď už asi třetí hodinou.

Přeji pěkný zbytek večera a hodně penez, budete je potřebovat.
Xavier
 
 

Reklama