BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍAkce a Reakce

Jo, je leden, co já s tím!

1. ledna 2013 v 7:00 | Fender
Tak Kufland ... Představte si, jak nehorázně špatný obchoďák to je ... Sám o sobě jistě ne ... zboží má téměř všechno - kromě majonéz - a Coregu má levnou ... ale ta organizace .... to jsem ještě neviděl. To se může stát jedině v Česku! Ale asi bych měl mluvit o pozitivních věcech, jako jsou Vánoce a Silvestr ... však ani jedno z toho jsem tu s vámi nestrávil, protože jsem tvrdohlavě stávkoval. A proč? Aby se nic nezměnilo? No, vlastně jsem si byl už zpočátku jistý, že s vedením blogu to nehne, ale jsem na nás stávkující hrdý, protože jsme dokázali, že když se nám něco hnusí, dokážeme se tomu postvit. Proč ale zase jenom písemně?! Respektive nepísemně ... proč jenom stávka a proč ne rozšířená? Proč si zase pár hlupáků řeklo, že to nemůže vyjít?! Dobře, teď víc mluvím o politice než o blogu. A víte proč? Protože můžu! Dodržel jsem svůj slib, že do ledna nenapíšu už ani jeden politický článek, ale dnes je prvního, tak jdu burcovat ... a na Hrad!
Dobře, tak jsem si vybil své nadšení a nyní realisticky ... defenestrace ... Vlastně jsem říkal realisticky, že? Defenestrace! Nevím proč, ale toto krásné slůvko se mi stále vrací na mysl ... Jenže co s defenstrací? Vyhodíme vládu z oken, vtrhne k nám vojsko NATO, začnou nás okupovat, území si rozdělí Němci a Rusové, Američani začnou pdoporovat Němce, aby mohli za každou cenu a ve všem stát proti Rusům (a už jen kvůli jejich povaze do všeho se srát), čímž vypukne třetí světová ... lebeda ... Nakonec zbyde jak z Ruska, tak z Ameriky jen prach a Evropu ovládne Islám. Olé! Ale risknout by se to mělo. Protože kdyby k nám čirou náhodou ta vojska nevtrhla, měli bychom ZASE příležitost něco změnit. Ale kdo to změní? Furt tu řeším ty samé problémy, nemáme nikoho, koho bychom tam dosadili. Nominuji sebe ... ale kdyby vypukly bouře, každý by začal nominovat sebe ... díky čemuž by vypukla občanská válka ... a možná by ta vojska ani nebyla zapotřebí, my bychom se zničili sami a území přenechali dobrovolně Němcům. Takže takhle by to taky nešlo. Měli bychom se jako národ sjednotit ... hahahaha, ten se mi poved. Však si ani neuíme ujansit, kdo by byl vhodným prezidentem, i když je všem jasné, že nejde o volbu nějakého dobra, nýbrž pouze o volbu nejmenšího zla. A stejně všichni zvolí to největší zlo ... aneb Fishera. Nevolte Fishera. Skončíme jak Řecko. Nevolte Franze ... skončíme jak ... prostě skončíme. A vím, že teď se mnou většina z vás nebude souhlasit, protože máte Franze rádi, ale já ... Chápu, že chcete "někoho z lidu", ale ve skutečnosti je blbost, aby tam šel někdo, kdo s politikou žádné zkušenosti nemá. To už bych rovnou mohl kandidovat já ... Taky jsem z lidu ... Ale měl bych stejné šance jako Franz? Ne, protože on je drsnej rebel, co má kérky ... Mně se opravdu zdá, že většině lidí se zamlouvá jen kvůli tomuhle svému postoji: "Já seru na to, co si o mě kdo myslí, já mám prostě svý kérky a tuhle zemi někam dovedu." Jo? A kam? Mně by nevadil potetovaný prezident, ale vadil by mi prezident, co má v hlavě místo mozku piliny.

Ostatně nevím, proč to tu furt řeším. Tady nikdo nevyužije situace ... nikdo nevyjde do ulic ... tak něco domluvme, ne? Zase se nám drahoušci politici vysrali na hlavu, zase si zvedli platy a nám zvýšili DPH. A co my? Zase jen nadáváme, ale to je vše ... Víte, skombinoval bych jak krásnou defenestraci, tak celorepublikovou stávku a extrémní demonstraci. Ale to je jen utopie, protože si zase nějací hlupáci řeknou, že to nemá cenu ... Ale má! Jenže vy, líná prasata, hlupáci,c o si necháváte srát na hlavy, vy jste zkázou národa.

Já vím, že sám nadělám velký hovno, když jenom píšu články, ale aspoň se nevzdávám, aspoň vás tu škemrám, abyste zapojili mozky ... a co dělá většina z vás? Živoří si ... a říká si: "Děti v Africe jsou na tom hůř!" Ale uvědomte si, vy tupci, že pokud se situace nezmění, naše děti na tom budou hůř než ty současné africké ... Říká se, že v budoucnu budou děti žít jen počítači, ale tohle bude, drazí moji, platit jen pro smetánku, naše děti totiž ani nebudou vědět, co to "počítač" znamená. A co "počítač", nebudou vědět, co je to "domov", protože budu vyrůstat pod mostem! Rozmůže se tady mor ... Většina Čechů pochcípá, přežijí jen ta bohatá prasata a ta prodají náš stát klidně Američanům ... a pak už nebude žádný Čech a žádná národní budoucnost ... už nebude nikdo, kdo by s láskou vzpomínal na tuto krásnou zem ... Už nebudeme my.

"Chcíp, chcíp, chcíp! - Domluvila jsem, s láskou Vaše naděje."

Potřebujeme to všichni

23. listopadu 2012 v 20:50 | Fender
Vím, že ne každého ta politika zajímá. Ale prosím, přečtěte si přinejhorším alespoň první a poslední odstavec. Prosím ... všichni ...

Čech

21. října 2012 v 16:21 | Fender
Poslední dobou je mi z politiky čím dál hůř. Myslel jsem si, že vrcholem bude Franz, který se rozhodl kandidovat na prezidenta, ale to jsem se škaredě zmýlil. Vrcholem je naše nebohé pomazánkové máslo. Vlastě už to není pomazánkové máslo ... Co to tedy je? Díky slovenským bratrům, kteří přispěchali k evropské komisi a nabonzovali jí, že naše pomazánkové máslo neobsahuje požadovaná procenta másla, aby se dalo nazývat máslem, můžeme tento produkt pravděpodobně nazývat už jen nemáslem. Jak smutné. Ale daleko víc než tato slovenská zrada mě zarazilo, že se EU něčím takovým vůbec zabývá ... Nejdřív rum, pak marmeláda, a teď... Všichni si plně uvědomují, že unii ničí ekonomická krize, ale komisi to zjevně jedině vyhovuje. Samozřejmě, však Brusel to nepoškodí. Ale myslí si snad doopravdy, že změna názvu produktu nebude nic stát? Že to všichni přejdou bez povšimnutí a životy lidí to nijak neovlivní? Místo toho, aby řešili opravdové problémy, se zabývají pomazánkovým máslem. Čekám stále trpělivě na den, kdy přestane platit pravidlo, že kdo má moc, vymýšlí blbosti, ale asi čekám marně.

Ono to možná není způsobený jen mocí samotnou ... spíš mocí v kombinaci s konkurencí. Jednotlivé strany se pravidelně snaží předehnat ve vymýšlení nových zákonů a jejich novel, ale když se všechny "dobré" (nebo spíš méně škodlivé) nápady vypotřebují hned zpočátku boje, vzikají pak už jen tupé vyhlášky, které se navzájem popírají, nebo svazují práva občanů, i když se skrývají za heslem "Za práva občanů". Ta ironie z toho přímo sálá. V soudnictví je tento bordel daný tím, že není jasné, za práva kterého občana se vlastně má bojovat. Za práva obžalovaného? Nebo žalobce? A pak z toho vznikne zákon, který vás posadí do vězení, když chráníte svůj majetek před ukradením. A zloděj? Když chudáčka zlodějíčka poraníte, mohlo by se stát, že mu budete muset dát ještě odškodné.
Další pochybnou složkou je policie. Nebo spíš ústava jako celek - ale to, co mě nejvíc vytáčí, jsou právě pravomoci naší policie. My si na ně všichni stěžujeme, jak jsou neschopní a nikoho nechytí. Neříkám, že jsou úplně dokonalí, ale opravdový problém není pouze v samotné policii, nýbrž v ústavě. Naše policie prostě nemá dovoleno zajmout někoho pouze na základě stížností a bez důkazů. A přitom by to mohlo kolikrát zachránit lidský život. Dokonale jste to mohli vidět třeba v případu Malhotského, jihočeského hudebníka, kterému vyhrožoval jeho příbuzný. Dokonce po něm a jeho ženě střílel, ale když volali policii, přijela to sice prošetřit, nic víc však nemohla udělat. Chvíli tam hlídkovala, ale nakonec odjela ... a ještě v tu noc byli manželé zastřeleni.
Většina lidí si teď díky všem různým Kriminálkám Miami a spol. myslí, že policie může úplně všechno - že když vám soused povalí popelnici, přijedou to ochotně prošetřit a nakonec ještě zjistí, že soused připravoval vaší vraždu a skopnutí popelnice bylo jakýmsi předvražedným rituálem ... Pravda je taková, že policie nemůže téměř nic ... Naše ústava byla po rozpadu Československa chystaná narychlo a teď se to dokonale projevuje.

Víte, v čem se to ale projevuje nejvíc v této době? V prezidentských volbách. Máme tu asi 20 kandidátů, z nichž každý slibuje nějaké změny k lepšímu ... krása ... ale může si to prezident opravdu dovolit? Většinu z toho, co hlásají, opravdu prezident splnit nemůže. A díky internetu si to teď uvědomuje stále více lidí. Také proto málokoho zajímá, kdo se příštím prezidentem stane, pakliže je jasné, že do chodu státu nemůže zasáhnout tolik jako poslanci či senátoři. Tím pádem upadá i zájem o prezidentské volby.

Já osobně si myslím, že prezident by měl mít víc pravomocí než parlament, neboť vláda jednoho člověka by přinesla alespoň jasné cíle. Ať už samotného prezidenta nebo jeho odpůrců. Takhle ani sami nevíme, proti komu a čemu bojujeme. Nebo proti čemu a komu je vůbec možné a vhodné bojovat. Jsme neinformovaní a díky tomu je ta situaci tady stále horší. My to v sobě totiž máme, dokázali bychom se postavit vládě - ale nemůžeme se sjednotit na jasném cíli. Stejně tak máme na to najít mezi sebou schopného jedince - viz Tomio Okamura - ale on sám by jako prezident nic nezmohl a nic by nezměnil, kdyby pod sebou (nebo v dnešní době spíš nad sebou) někoho stále měl. Vím, že to bude znít tvrdě, ale my v podstatě potřebujeme absolutismus nebo absolutní monarchii. Komunisti kdysi byli alespoň k něčemu dobří - sjednotili národ, všichni šli proti nim. Ale teď? Máme tu až přespříliš stran a každý si sympatizuje s někým jiným. A každý věří něčemu jinému. Takže i když jsme všichni nespokojení, k převratu se nedokopeme, neboť nevíme, kde začít. My musíme mít jen jednoho vůdce. Jen jednoho člověka, kterého bychom milovali nebo nenáviděli, abychom se pak mohli soustředit na to důležité, ale takhle vznikají roztržky mezi pravičáky a levičáky, což je naprosto zbytečné, neboť všem přirozeně jde o dobro země.

Vlastně se tím vracím k úplnému úvodu, kde jsem zmínil jméno Vladimíra Franze, člověka, který chce být prezidentem. Proč jím chce být? Co si myslí, že by mohl státu nabídnout? Sledoval jsem rozhovor s ním na Pětce a kromě svého tetování mě ničím nezaujal ... jo, vlastně má dva psy, to jsem z jeho projevu taky pochytil ... ovšem jinak nedal dohromady jedinou srozumitelnou větu - rozený politik. On je vskutku tím typickým příkladem politika: namluví toho moc, ale nevíte z toho nic. Už když jsem ho prvně spatřil, myslel jsem si, že jde o vtip. Je celý potetovaný, pokud to nevíte ... ale myslel jsem si, že jako "umělec" by mohl na politiku nahlížet trochu s odstupem a přijít alespoň s rozumnými řešeními, ale ne ... Myslím, že jako svou hlavní přednost vnímá především své tetování ... ať už se snažil moderátor mluvit o skinheadech nebo státním rozpočtu, Franz vždy strhnul pozornost na své kérky. Nemám proti tetování nic a kdyby kandidoval jen na senátora, bylo by mi to úplně ukradené. Ale on nejenže neumí vyjádřit vlastní názory (pokud nějaké ovšem vůbec má), ale ještě ke všemu by nemohl ani naši zemi reprezentovat. On si myslí, že to jsou předsudky vůči tetovaým lidem, ale to se mýlí! Prezident by měl vypadat jako člověk. Však jeho fotky visí v každé třídě v každé škole (kromě naší loňské 4.A, té vévodí fotka Homera Simpsona) a myslíte si, že by bylo vhodné vyvěsit k prvňáčkům takovéhleho Fantomase?
A nejde jen o tohle - jaká by byla asi setkání s ostatními hlavami států? Už vidím ty titulky v novinách: "Amerika má prvního černého prezidenta, Česko má prvního modrého prezidenta."
Tenhle člověk by pro nás neudělal nic - dokonce si myslím, že kandidaturu vnímá jen jako propagaci své "tvorby" a pózu, přeci to nemůže brát vážně. Já to vážně neberu.

Když jsem předtím zmínil Okamuru, chtěl jsem ještě podotknout, že má mou plnou podporu, i když to vlastně není rodilý Čech ... což může některé z vás, kteří ví o mých občasných rasitických sklonech, překvapit ... ale tady se dokonale prokazuje, že národnost by neměla záležet na tom, v jaké zemi se člověk narodí, ale na tom, za jakou zemi chce člověk bojovat a jaká země ho zajímá. Však i mezi "Čechy" je tolik americky smýšlejících "teenagerů" ... to jsou pro mě hold Američané. A Franz? Ať se klidně nazývá Čechem, ale vzhledem k tomu, jaký zaujímá postoj (jako kdyby mu byla naše republika u zadku a podstatné jsou jen jeho kérky), je pro mě menším Čechem než Okamura ... než můj vietnamský spolužák ... a dokonce i než támhle nějaký ukrajinský dělník na stavbě, protože i ten snad líp ví, co by naše ekonomika potřebovala, než Franz, který by jako jediné možné řešení viděl "potetovat sněmovnu".

Stejně nás bude za pár let řídit církev, pokud se nic nezmění.

Levá-pravá ... východ-západ

8. května 2012 v 22:08 | Fender
Vždycky jsem byl jaksi rozpolcen. Miloval jsem přírodu, věděl jsem, že je třeba se jí klanět ... ale stejně tak jsem byl vždy uchvácen prostředím továren a elektráren, fascinovala mě rez, ale i nové nablýskané stroje a motory ... přitom bych nikdy nebyl schopný tyto své dvě stránky nijak propojit, jelikož si stojím za tím, že průmysl do přírody nepatří ... tak proč se mi líbí oboje, když jsou to naprosté protiklady? Proč sympatizuji s levicí i s pravicí?

Ne, nepřestanu se ze dne na den zabývat politikou, neboť to, co se děje kolem nás, je stále absurdnější. Už jen když sledujete zprávy, musíte se chytat za hlavu. Zdá se mi, že lidé jsou jako Titanic - zdánlivě pevná a neohrožená loď - jenže v tom širokém oceánu číhá obrovský ledovec tvořen zamluvenými lžemi, nikdy neodhalenými úplatky, zlodějinou a podvody ... totiž politikou. Vrcholem ledovce, kterého si hlídka Titanicu všimla - bohužel pozdě - jsou pak ministerstva, která nás už skoro každý týden bombardují svými novými, zcestnými návrhy, které jako kdyby měly zapříčinit cokoliv, jen ne pokles státního dluhu. Zdá se mi, že každý, kdo se k té moci dostane, začne usilovat jen o jedno: být viditelný, tudíž mocný. Má spolužačka mi řekla, že je přirozené, když politici kradou. Kdyby ona byla u zdroje, též by si něco nahrabala. Ano, to já asi taky. Nahrabal bych si na dům v Moskvě, ale tím bych snad skončil. Doufám. Nechápu - nikdo z nás nechápe - k čemu těm politikům je, že jim na kontě lěží miliardy, které nikdy nevyužijí. Asi je to slastný pocit sedět na zlatém trůně ověšeném stovkami plných měšců a nerozvázat ani jeden, aby snad žádná z cenných mincí nespadla dolů k té odporné chudině, co se bezmocně plazí po zemi a žebrá. Lepší je bezpochyby vědět, že tam ty zásoby jsou, než aby byly do něčeho investovány či nedej bože vráceny zpět. Nevím, jaké zvrácené uvažování mě přimělo k myšlence, že by nějaký politik snad někdy něco i vrátil. Ha, ha, ha ... Hlavně, že se stále zbytečně investuje ... do biopaliv ... do přestaveb a nových výstaveb zbytečných budov, které jen hyzdí historická města. Jako Kaplického "odpornosti". Doufám, že tohle už všichni rázně smetli ze svých stolů, toho Rejnoka bych zde vídávat nechtěl.

A co je hrozné asi tak jako vyhazování peněz? Ty nové zákony ... Je to jako svěrací kazajka. Člověk je čím dál víc svázaný a ochránci lidských práv paradoxně lidská práva ještě více utlačují. Už jen to, jak jdysi zavedli, že lékaři nemohou držet mimino při očkování, neboť by šlo o porušování jeho práv. Úžasné, ať si zkusí ochránci-géniové děti očkovat sami, to uvidí, jak je snadné neustále se škubající mimino či snad i batole nedržet! A jak krutá mýlka byla, když jsme všichni chodívali s klidem spát s vědomím, že právo zvítězí nad zločinem. Možná že zvítězí nad zločinem, ale zvítězí bohužel i nad obyčejnými lidmi. Když člověk brání svůj majetek před zloději, uveřejní jeho tvář, aby ho lidé identifikovali a dávali si na něj pozor, nebo se třeba opováží chudáčka zloděje napadnout, může za to dostat nejen peněžní trest, ale i pár měsíců pobytu ve vězení. Takhle to u nás funguje. Ono by bylo asi někdy výhodnější nechat se okrást. Však pojišťovna to všechno zaplatí, že? A policie zločince vždycky dopadne, no ne? Leda tak kdyby měli v čele majora Zemana s kapitánem Exnerem.

Ale proč jsem začal s levicí a pravicí? Protože mám dost těchto "demokratických" stran, které dávají už jen samotnému slovu "demokracie" zcela nový význam a to sice "dobře skrávaná diktatura". V dnešení době už jen "diktatura" - nikdo v politice se nezatěžuje se skrýváním toho, jak si užívá svou moc a hlavně jak ji zneužívá.

Ale je extrémní levice a extrémní pravice řešením? Obě strany chtějí něco zcela jiného ... jdou proti sobě ostřeji než dva šermíři v boji na život a na smrt. Ale za co bojují?
Zájmy extrémní pravice mi přijdou příliš povrchové a netvárné. Jde jim sice o to, aby se Češi měli dobře, ale za jakou cenu? Uzavření hranic pro cizince, "aby nám nekradli pracovní místa", a vyhlazení cikánů, "neboť jiné řešení není". A co když je? Přidal jsem se k pravici jen proto, že jsem byl velmi zaujatý proti cikánům. To stále platí. "Není to rasismus, je to vlastenectví" říkávám ... a stojím si za tím. Jen málokdo je nenávidí kvůli rase, všichni je nenávidí jen kvůli tomu, jak se chovají. I já. Už jen styl jejich vyjadřování mi neskutečně vadí. Má sestřenka založila stránku na FB "Nejsem rasista, ale Česko patří Čechům", kam se přidalo i pár cikánů, kteří hned začali samozřejmě nadávat - na co jiného se taky zmůžou. Ale mně ani tak o ty nadávky nejde - kdyby někdo založil skupinu viditelně mířenou proti mně, taky bych nadával - mně jde o to psaní. Nejsem ochotný uznat za občana České republiky někoho, kdo napíše "mi cikani taki patrime sem" a ještě se chlubí tím, že ukončil základku osmou třídou, jelikož na víc neměl.
Na druhou stranu jsou tu pak i cikáni, kteří sice školu (a to i střední, pozor!) vychodí obstojně, ale práci nakonec nedostanou kvůli předsudkům. I tohle se občas stane ... a tohle jsou cikáni, kteří volí levici. Za komunistů měli totiž práci všichni a ti, co chtějí pracovat, se tedy snaží vrátit do té doby rudé hvězdy. A teď už nejde jen o cikány, všichni vidíme, že nezaměstnanost se dotýká i nás, Čechů. To je věc, kterou by pravice chtěla řešit právě uzavřením hranic. Jenže v tom případě by asi pravice paradoxně vrátila náš stát do doby, kdy zde před sametovou revolucí vládla levice ... aneb do doby, kdy se téměř nikam nesmělo cestovat. Proto bych volil spíš novodobou levici, kteá rozhodně neplánuje návrat k izolaci ... Ale levice nepořádá demonstrace a ty jsou nyní zapotřebí.

Ještě dodatek ke stránce "Nejsem rasista, ale Česko patří Čechům" - toto je určené pro všechny ty, kteří nechápou rozdíl mezi pojmem "Česko" a "Čechy", a také pro hloupé Moraváky, kteří se opováží napsat něco tak tupého jako je "Jestli Čechy Čechům, tak Morava Moravanům".
Zaprvé: Zatímco Čechy jsou jen tou západní a střední částí České republiky - bez Moravy a Slezska - Česko je krátký výraz pro celou Českou republiku (jako Slovenská republika - Slovensko) včetně Moravy a Slezska. Mají snad Moravané napsáno v občance "národnost: moravská"? Ne, jsme všichni Češi ... v tomhle kontextu to znamená "Nejsem rasista, ale Česká republika patří původním obyvatelům České republiky". Tudíž i Moravanům a Slezanům ... a je mi líto, že někteří tito naši bratři to stále nejsou schopni pochopit.
Zadruhé: Pokud to byl pokus o bojkot skupiny, nijak se nepovedl, neboť i z tvrzení "Morava patří Moravanům" vyplývá, že rozhodně nepatří cikánům, což bylo hlavní sdělení této skupiny.

Jsem na vážkách ... stále mi zní hlavou otázka "Dát cikánům šanci a být zaměřen jen proti vládě nebo být proti obojímu za cenu, že mě lidé označí za nácka?" To je ten rozdíl mezi levicí a pravicí. A k pravici se teď přidá málokdo. Ale kdo se přidá k levici, jestliže jsme všichni vychováváni protikomunisticky? Někdy v předminulém článku jsem sem dal řešení jménem SSO ... ale kdo je bude volit? Je pravda, že s každými volbami můžeme do té politiky radikálně zasáhnout, ale hodně lidí neví jak ... političtí titáni nás udržují v nevědomosti, abychom volili jen je nebo nikoho ... Ale když jsem vám sem napsal, že optimálním řešením je Strana Svobodných Občanů, kdo půjde doopravdy volit?

Čest práci!

1. května 2012 v 20:30 | Fender
(Pokud vás článek jako celek nezaujme, přečtěte si všichni prosím alespoň poslední odstavec)

Reformy školství podle Xaviera

17. dubna 2012 v 20:00 | Fender
Cloumá mnou takové rozhořčení, jaké jsem dlouho nezažil. To je tím, že se moc dívám na televizi. Někdy si říkám, že by mi bylo líp, kdybych se zcela odřízl od informací z okolního světa - stejně mi to zbytečně přetěžuje hlavu. Zbytečně? Ano, co já s tím nadělám ...? Kdekdo si rozkrádá náš stát, támhle cikáni zase vesele mrzačí nějakého chlapce, odevšad zaznívá angličtina ... Jak řekl Marilyn Manson: Nic nezmění svět. Ale může ještě něco změnit Českou republiku?

Jenže Česká republika je pro mě teď vedlejší. Překvapivé? Změnit stát, ve kterém žiji, je nádherná představa, ale je třeba začít jej měnit po menších částech ... a víte, čím bych začal? Školstvím!

Zaměstnavatelé si neustále stěžují, že nemohou sehnat žádného vhodného zaměstnance, který by vystudoval požadovanou školu. Jenže teď, se zavedením školného na vysokých školách, bude hledání o to složitější, jestliže si někteří nebudou moct vystudování ani dovolit! Stát stále nadává, jak inteligence klesá (i když neinteligentní národ je jim ve skutečnosti vodou na mlýn), ale čím to asi bude, když se do školství investuje nejméně, a nakonec se uchýlí k nejhoršímu možnému řešení: obrat studenty.

Už teď je ta úroveň velmi špatná. Studenti již na základních školách propadají, ale asi netřeba připomínat, že nejvíc procent těchto debilů, když to řeknu takto natvrdo, tvoří arogantní cikáni, kteří si myslí, že se jim svět bude klanět, ale samozřejmě také feťáci, kteří jsou snad duchem ještě v první třídě (už jen stylem vyjadřování na to vypadají), a typické "děvky", pro které je důležitá už jen biologie (totiž jak určit AIDS, syfilis či kapavku). Jenže tohle se asi jen tak řešit nedá. Nevím, jak by se dali ztrestat studenti, kteří na jedné škole třeba dvakrát za sebou propadnou. Asi bych to už řešil pokutami a to ne malými. Ministerstvo školství by na tom bezpochyby vydělalo. Třeba 5000 Kč za dvě propadnutí na jedné škole, 7000 za tři, 6000 za dvě na jedné a jedno na druhé ... Kdo by nezaplatil = exekuce! Ono by se na tom dalo vydělat. A teď nemyslím jen finančně. Při takových pokutách by si každý rozmyslel, jestli se bude učit nebo ne.
Také bych zavedl vysoké poplatky za zapsání dítěte na zvláštní školu, jestliže to nenavrhne sám lékař dítěte (ano, narážím tím na některé cikánské rodiny, které toho využívají, neboť zvláštní školy jsou ty jediné, které jejich děti mnohdy zvládnou). Speciální školy jsou jen pro pomalé děti a ne pro lenochy a hajzlíky.
Velkou pokutu bych taky dal za neodmaturování z českého jazyka. Klidně i 10 000. A kdo by to nedal ani napodruhé = vyhoštění ze země. :D To samozřejmě ne, jenom jsem se nechal unést. Jen by mi přišlo opravdu hloupé, kdyby někdo odmaturoval v pohodě z angličtiny, ale z češtiny ne. Však je to rodný jazyk. Výše pokuty by se tak mohla posuzovat i podle toho, v jakém poměru je známka z českého a cizího jazyka. Je jasné, že menší pokutu by měl dostat ten, kdo na jazyky není celkově. Ale neodmaturovat z češtiny bych považoval už i skoro za vlastizradu.

A hned by mělo ministerstvo o něco plnější kapsy.

Ale když se přestanu zaměřovat na peníze a vypíchnu to, co by sice asi finančně školství moc nepomohlo, zato úrovňově určitě, půjde o čtyřletá gymnázia.
Zrušil bych je.
Čtyřletá gymnázia jsou k ničemu. Člověk, který půjde ze základky na osmiletý gympl, má šanci se změnit, ale čtyřletý gympl vždycky bude o několik úrovní níž. Lidé si tam přitáhnou ten základkovský smrad, kterým nejenže zamezují mentální a kreativní rozvoj třídy, ale hlavně tím kazí zbytek školy. Čtyřletý gympl navíc přibržďuje ten osmiletý. Učitelé se nás snaží sjednotit, ale jelikož my jsme v mnohých předmětech o dva roky dál, musíme se vracet. A to nám taky moc nepomáhá rozvíjet se. V zeměpise například jedeme úplně nastejno s prváky, ale taky jsme se museli první dva měsíce jen v té třídě poflakovat, aby nás prváci, kteří mimochodem údajně jeli jak o život, mohli dohnat. To samé v češtině. Čtyřleté gymply jsou koulí na noze každému osmiletému gymplu. A stejně studenti, kteří přejdou až z deváté třídy, budou moct nabrat mnohem méně znalostí a zkušeností. Já ani nevím, proč na ty čtyřleté gymply chtějí. Je to jen jako nástavba základky. Měli by vybudovat obecné střední školy, ze kterých by bylo též možné dostat se téměř kamkoliv jako z gymnázia, ale neměli by to nazývat gymnázium. Je to potupa. Na gymply mají být přijímáni nejinteligentnější jedinci. Prváci ani nemusí dělat přijímací zkoušky! Když už se mají čtyřleté gymply udržet, ty zkoušky bych jim zavedl. Těch studentů, kteří se na gymply dostanou, je pak totiž hrozně moc. Kdyby byly i na čtyřletý zkoušky, tolik idiotů by se tam zase nedostalo.
Nemám rád čtyřleté gymply - kdo se nedostal na gympl z páté třídy, neměl by to zkoušet znovu. Mělo by mu to být znamením, že na to nemá.

Celá země se zahalila do černého pláště - všude vlají vlajky, aby se nezapomnělo

18. prosince 2011 v 19:32 | Fender
Dnes zemřel ve svých 75 letech Václav Havel, bývalý český prezident, který se stal, jak mi napovídá nyní jeho nástupce Václav Klaus ve svém projevu, symbolem novodobého českého státu.

Stal se bezpochyby rozporuplnou osobou - lidé ho milovali, ale někteří také nenáviděli. Byl jim pro smích, byl jimi haněn. Ale proč? Můj otec na něj neustále nadával a modlil se den co den, aby se komunisti vrátili. On zapomněl, co pro nás Václav Havel udělal - pro nás a celou Evropu. Není to ale jeho chyba, může za to dnešní vláda, která podkopává lidské naděje a budoucnost všech, kteří se narodili do této země jako obyčejní lidé a ne jako polobozi. Chtěl se vrátit do sladké nevědomosti, protože z doby komunismu v něm přežila pouze tato vzpomínka. Odmítá řeči o tom, že jsme nebyli svobodni a o tom, že časy byly těžké, ale proč? To proto, že se nic nezměnilo a naše vláda není schopna pokračovat v odkazu Václava Havla. Bojoval za naši svobodu, ale máme ji opravdu? Můžeme cestovat, kam se nám zlíbí, a v obchodech nečekáme fronty na banány, nejsme nikým sledováni a není tu téměř žádná cenzura, ale svobodni přeci nejsme. Uvěznili nás ve velkém evropském vězení.

Václav Havel byl naše naděje. Lidé ho začali nenávidět proto, že funkce prezidenta není lehká a ani v rukách toho nejupřímnějšího člověka nezajistila až takový převrat, jaký všichni očekávali. Snílci. Jak Bára Štěpánová podotkla: od té doby, co byl Václav Havel zvolen prezidentem, už se nikdy na pražském hradě tolik nedřelo. Udělal pro nás hodně - pro nás, ale hlavně pro celou Evropu.

"Miloval svět a svět miloval jeho..."
Sledoval jsem ČT24. Poslouchal jsem projevy známých osobností, které na něj vzpomínaly, a zděsil jsem se. Češi nejsou upřímní. A nebo si Havla nevážíme tolik jako ostatní. Politik každé jiné národnosti o Havlovi mluvil srdečněji než Češi. Svědčí to o tom, že nebyl nikomu lhostejný a dokázal toho opravdu hodně. Svědčí to o tom, že i Česká republika (a samozřejmě nesmím opomenout Slováky) může mít velkého muže s velkými myšlenkami - tak proč zrovna jeho vlastní národ, za který se chtěl bít a bil se, není schopen emocí. Jsme tolik otupělí tragédiemi a bolestmi, kterých nás chtěl Havel ubránit, nebo už si neuvědomujeme pravý význam toho všeho?

Já si tu dobu nepamatuji, ale vím, jaké je být v zoufalé situaci. Člověk se upne ke každému, kdo nabídne pomocnou ruku. I v dnešení době potřebujeme někoho, jako byl Havel, ale takových lidí není mnoho.
 
 

Reklama