BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍZáří 2013

Logyka

8. září 2013 v 13:45 | Fender |  Výprdy naší zemičky
Mám jednoho známého. Ten známý je dospělý muž, před několika lety se rozvedl se ženou, se kterou má dítě.
Tohle není žádný zamilovaný příběh ani povídka sledující tragické lidské osudy, nejde o nějakou smyšlenou historku, která vás má dojmout ... já tímto pouze poukazuji na to, jak správný je zdejší systém ...
Onen známý je nezaměstnaný a bere nějakou chabou podporu od sociálky (asi necelých 3500). Není to špatný člověk, žádný opilec ani výtržník, nikdy nikomu neublížil a z práce dobrovolně odešel, jenže to netušil, že se stane pro dnešní trh práce naprosto nepotřebným a možná až příliš starým (však kdo by si cenil zkušeností, že?), ale i přesto všechno nejvíc myslí právě na své dítě a veškeré peníze posílá jemu.
Jednou ho tak napadlo, že na sociálce uvede, že dluží na výživném. I když nedlužil. Plán to byl prakticky geniální, protože počítal s tím, že stát se zachová milosrdně a bude na dítě vydávat víc peněz. Jde vlastně trochu o podvod, ale zoufalá doba si žádá zoufalé činy.
Sociálka však udělala pravý opak - mému známému peníze ještě zkrouhla zhruba na 2200. Dobře, říkali jsme si, že je to v pohodě - však proč by posílali prachy dlužníkovi? Lepší bude, když těch zbylých 1300 zašlou přímo matce s dítětem. Takhle kdyby to fungovalo, je to naprosto ideální. Sociálka samozřejmě nebude vyplácet tolik peněz někomu neukázněnému, kdo pravděpodobně prachy na výživné prochlastá nebo prohraje, takže je zašle rovnou k dítěti ...
Ale pozor! Náš milovaný stát na to má jaksi jiný názor. Děti jsou zbytečné, není třeba na ně platit - a že otec dluží? To je v pořádku, nevadí, jen ať se zadluží ještě víc, to dítě totiž nepotřebuje vůbec jíst a pít. Jen stát se potřebuje nacpávat, protože těch zbylých 1300 si nechává pro sebe! A matka s dítětem ať si chcípne nouzí, ať zdechnou v bídě, když se otec zadlužil ... hlavně že stát na tom vydělá!
Tohle není země s vhodnými podmínkami pro rodinu, systém se musí změnit!
Můj známý to nakonec vyřešil jednoduše. S matkou dítěte sepsal prohlášení, že všechny dluhy splatil, a tak mu peníze vrátili.
Když jsem se o tomhle ale doslechl, málem mě trefil šlak. Co je tohle zase za zatracenou logiku?! Budu zasílat peníze tomu, kdo se má dobře, ale když někdo trpí, vykašlu se na něj! Zřejmě jeho rodina už není pro stát tak dobrá ... zřejmě si to dítě nezaslouží šťastný život jako ostatní děti ... A nebo si v téhle zemi už nikdo nezaslouží šťastný život vůbec.
Tohle je jedna z věcí, které se musí změnit. Ne aby stát posílal zadluženému člověku nějaké nesmyslné statisíce, klidně ať přímo jemu ty příjmy zkrouhnou, protože sociálka se samozřejmě nemůže zabývat tím, PROČ dluží, ale ať ty zbylé peníze zašle zkrátka přímo k dítěti, však je to dluh na něm.

MOR 13: čtvrtek

1. září 2013 v 13:22 | Fender |  Festivaly
-dární!

Ano ano, je to tady, už jdu prudit, ale já si prostě nemůžu pomoct. Mástr (neboli Masters of Rock, což je zdejší nejlepší festival svého druhu - jen tak mimochodem) nám skončil (více než před měsícem, takže tento článek je trochu opožděný, ale copak to vadí?) a já opět přicházím s kraťoučkým shrnutím. Tentokrát vám však nelžu (aspoň v tomhle ne - heh :P), článek bude opravdu krátký (tedy na zdejší poměry ano)!

Jednak mě bolí ruce, abych smolil něco dlouhého, neboť tento skvost píšu po kouskách ve Zlíně vždy po návratu z areálu (a až to budu přepisovat do počítače má bolest prstů jistě nebude o nic méně aktuální a budu se chtít utlouct za tyhle dodatečné průpovídky - jo, to jsem uhád! Navíc to po sobě nemůžu ani přečíst!), ale hlavně jsem si uvědomil, že zbytečně dlouhých článků o MORu tu bylo až až a nebavily ani vás ani mě. Nebudu tedy ani rozvíjet naši cestu do Zlína - proběhla zkrátka v pohodě (až moc, nebyly ani výluky, haleluja). Tomu říkám štěstí, ale aby zapracovalo, když jsme si koupili los, to ne!


No nic, přistoupím k tomu čtvrtku. Nečekal jsem, že by mohl být nějak zvlášť zajímavý nebo něčím výjimečný, těšil jsem se prakticky jen na Arkonu a tu už jsem na Mástru jednou viděl. Snad jen kvůli tomu, že šlo o zahájení, jsme se podívali na FLERET a tehdy jsem si uvědomil, že jsem sakra na svým oblíbeným fesťáku a že to bude výjimečný!

S Flerety jsem si zazpíval, zajuchal (spíš to druhé) a když skončili, prodral jsem se do úplně první lajny, abych si počkal na Arkonu. Nepředstavujte si draní nijak drasticky (jen pár zpřelámaných nohou, vypíchlých očí a utržených prstů, jinak pohodička ... ne to samozřejmě kecám ... nebylo jich jen pár :P). Jenže mezi Fleretem a Arkonou byli ještě TROLLFEST. Říkal jsem si, že když jsem přetrpěl Thin Lizzy kvůli Withinům, zmáknu i opilé trolly. Ve skutečnosti to zas takové trpění nebylo. Pokud někdy pojedete na fest (koukám, že na papíře, z kterýho to přepisuju, mám napsáno "na fet" - na fet prosím nejezděte) a Trollfest tam budou hrát, doporučuji jít se na ně podívat (hlavně podívat ... a nebo si jít zakotlovat ... a koupit si žlutá tykadla), protože tihle týpci převlečení za čmeláky nebo včely (nebo nějaké jiné pruhované bodací bestie) opravdu stojí za to. Moc nevím, jak zní studiově, ale naživo je to masakr (a když na vás hupsne opilej čmelák - jo, jejich basák, nebo co to bylo, si vesele skočil do davu hned vedle mě, ne, nestěžuju si - a nebo jejich opilej fanda, tak je to pak masakr i doslova). Stále mluvíme ale o masakaru v tom nejlepším slova smyslu. Takováhle trollí energie je vážně nejlepší životabudič ... a když zahráli svou úpravu písně Toxic od Britney Spears, začal jsem věřit, že vtipnější skupinu neznám ... Proti ARKONĚ však stále byli slabý odvar.
Máša se tradičně přihnala v liščí kožešině a i když to jejich vystoupení bylo prakticky stejné jako to z roku 2011 (asi, kdo si má ty roky pamatovat), nestačil jsem žasnout. Celkově mě to strhlo víc než předloni (proč asi, protože jsi toho víc znal, ty debile) a nakonec jsem vycházel s vykřičenými hlasivkami a totálně dezorientovaný (ale v tomhle stavu já se z davu vymotávám vždycky).
Ovšem dostal mě jeden zapálený fanda - bezpochyby ten nejskalnější - který po celou dobu hrdě skandoval "Arakona" místo "Arkona" a že je něco špatně si uvědomil až v půlce jejich vystoupení. Proč ne. Když někdo může z Vifin temptejšn udělat Vinin tenktejťn, možný je už všechno ...

O pauzách mezi jednotlivými koncerty jsem se bavil s nějakou bandou z Vrchlabí, která spřádala plány, jak v neděli hodí po Tobiasovi (to je taková fajnovka, která potřebuje keramické WC .. totiž zpěvák Avantasii) plyšového krtka. Šlo o alternativní řešení, protože Avanta neměla podpisovku (ještěže jsem stihnul fajnovkův podpis loni). Plány na to, jak správně hodit krtka, nám tedy zpříjemňovaly dlouhé prostoje (dobře, nejsou zas tak dlouhé, ale rozjetému fanouškovi se nezavděčíte ani nějakými patnácti minutami).

Mástr však prošel jednou drastickou změnou: hlavním sponzorem se stal Radegast. A všechno bylo rázem zelené. Ne že by mi zelená nějak vadila, jde spíš o to, že hlavnímu sponzorovi neustále odevšad pouští reklamy. A Radegastova "poslední kapka" rozhodně není to, na co jsem se těšil. Celý rok jsem cvičil hlasivky, ať si můžu zazpívat Jelínkovo "René, já a Rudolf chodíváme na golf" a ti zrádci to tam ani jednu nezahráli. A v minulých letech to tam vyřvávalo furt. Vím, že je to detail, ale i tak se mi po Reném s Rudolfem nesmírně stýskalo.

No, z areálu jsme se definitivně vypakovali až po PRIMAL FEAR. Popravdě mě bavili asi tolik jako Nightwish. Takže nebavili. Zpěvák má sice relativně dobrý hlas (který neustále trénoval prozpěvováním slov typu "Áááááááhoj" a nebo "pííííííííívo"), ale stejně jako Anette neumí pracovat s davem - a to ani se svými kytaristy, které k sobě neustále přivolýval. Nezdálo se mi, že by je to nějak těšilo. Z písniček jsem znal jen jednu a to ještě takovou utahanou, na kterou se nedalo řádně zapařit. Po Arkoně by mi přišel ale asi každý slabý. Navíc začalo pršet.

Dýl jsme tam nezůstávali, protože jsme vázaní na vlaky .. Dobře, ono by to šlo jet tím dalším, ale vystoupen Leningrad Cowboys bych ani tak neviděl celé ....

Fotky ze čtvrtka nemám ... Arkonu jsem totiž už jednou fotil a nikoho jiného jsem zvěčněného nepotřeboval mít. Celkově jsem fotil méně, protože koncert je rozhodně lepší naživo než skrz hledáček. A navíc mi sekuriťák nedovolil vzít si do areálu zrcadlovku ... ale to je detail ... mně to vůbec nevadí ... Ježiš, to byl ale HAJZL! Jak se opovažuje zakazovat mi tam nosit zrcadlovku. Že prý "je to moc profi", ale že se tam s tím producíroval každý druhý, to už mu bylo jedno, jen já jsem mu nevoněl! Prý profi ... a on na netu určitě pozná, která fotka pochází z jakého foťáku ... No v pátek jsme si na tohohle konkrétního sekuriťáka už dávali bacha a šli jsme kolem jiného - světe div se, tomu zrcadlovka nevadila.

Dobře, nakonec to zas tak krátký není, ale snažil jsem se ... na papíře i to vyšlo na jednu A4, takže to vypadalo krátce ...
Tak tedy zatím zdar!