BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍBřezen 2013

Zdar kemo!

13. března 2013 v 18:30
První březnový článek a v únoru jen dva ... aj aj!
Ale není to tak, že by mě blog nebavil a zcela bych se na něj vykašlal - naopak!!

Založil jsem si tady teď až moc projektů, které mě sice baví, ale žerou moc času ... Nicméně se jich nevzdám! Tím prvním je vlastenecký blog ... stále pracuji na struktuře, zaměření a hlavně článcích, které tam pak zveřejním, ale ... to hlavnější je, že jsem s partou dobrých přátel založil blogovou RPG hru!

Říkáte si "Takových tu je!", jenže kolik je tu těch opravdu kvalitních? Většina z nich je bez náboje, má sice krásné prostředí (třeba nějaký ostrov elfů) a zajímavý cíl (osvobodit elfskou rasu, zotročit lidi, bojovat s jinými rasami ... ), ale jak k takovým cílům dospět? Na chatu? Ne, člověk nemůže jen tak utvářet příběh na chatu - zvlášť ne s jinými lidmi, kteří smýšlí jinak ... takhle se k cíli dobrat nedá ... a jiné prostředky než chat v blogových RPG hrách nejsou ... Takže jaká je kvalitní RPG blogová hra? Ta, co má jisté vedení! A kde je skupina někým vedena? Ve škole ... rozhodli jsme se založit hru ze školního prostředí, avšak s nádechem tajemna a magie. Naše předměty nejsou jako ty, co se učí v reálných školách ... nicméně nejde ani o kopii Bradavic, nepoužíváme žádné expelliarmus, nezabíjíme avadou ... Snad nebudeme zabíjet vůbec, to je taky plus této hry, není krvavá. Ne, naše předměty burcují lidskou fantazii, probouzí kreativitu, útočí na slovní zásobu a rozšiřuje obzory v oblastech historie, ale i mnoha dalších ... nabízíme pohled na běžné věci trochu jinak ... A přesto kromě filosofování nabízíme i zábavu ... různé hry, soutěže i kariéry, protože brzy založíme i doplňkovou knihovnu a obchodní středisko. Jenže máme zatím jen velmi málo studentů a bez studentů se škola rozjet nemůže.

Možná si říkáte, že by bylo lepší státi se učitelem, ale jako studenti nebudete tolik spoutaní pravidly, můžete si zkoušet úplně všcehny předměty, ne jen jeden určitý, máte různé výhody ...

Školní rok u nás na zkoušku trvá 3 měsíce. Myslím si, že když si zkusíte na 3 měsíce něco zahrát, zase tolik vám to neublíží ... naše hra ostatně není ani velkým žroutem času, protože pokud byste chtěli studovat jen ty základní předměty vašeho oboru, zabralo by vám to jen dvě hodiny týdně.
Obory ... ano obory ... U nás si můžete zvolit ze tří zajímavých oborů, z nichž každý je zcela jiný, ale všechny jsou stejně zajímavé a nabízí poznání mocných čar, ale i důležitých životních pravd ...

Stále je to ale hra a výuka bude trochu nadnesená, jistě je přihláška jistý závazek, ale kdykoliv se můžete omluvit, že nemáte čas, hlavy vám nikdo trhat nebude. Myslím, že to bude především zábava ... Pod pojmem škola si dnes málokdo představí zábavu, ale vzhledem k tomu, že jedinými učebnicemi bude zatím vaše fantazie, máte možnost v rámci hodin unikat do jiných světů, do minulosti, do budoucnosti, do jiných zemí ... nebo prostě jít na exkurze do muzeí a knihoven. Věřte učitelům a bavte se ...

Byl bych rád, kdybyste to zkusili, neboť věřím, že je tu dost kreativních lidí s pořádnou fantazií, které by to mohlo doopravdy chytnout. :)

ZAREGISTRUJTE SE A HREJTE
Děkuji,
zároveň bych byl rád, kdybyste se podívali na naší partnerskou hru inspirovanou Hunger Games

TADY
A víte, co jsem zjistil? Že někteří lidé považují ty, co "spamují", za naprosté dementy a vypatlané idioty bez důvodu k žití. Neříkám, že takové "jukni na můj blogís" je zrovna dvakrát oduševnělé, ale když někoho pozvu do hry (která je tu opravdu jen pro vás, já z toho prakticky žádný prospěch nemám, když je to bezplatný) a ještě se stokrát omluvím za spam, když si náhodou autor blogu nezřídí rubriku reklamy, tak čekám alespoň trochu taktu ... nemusíte mé nabídky využít, ale proboha snad jste všichni lidé na úrovni a nemáte potřebu někoho ponižovat jen proto, že vás někam pozval! To, že se člověk snaží propagovat svůj projekt, není nijak špatné! Každý by tomu měl být alespoň trochu otevřený a zkusit nové věci ... Kdybych urážel, nutil nezdvořile se vecpával, ale takhle ... Ne, ve mně evidentně ten problém není.