BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍLeden 2013

Jen tak, pro štěstí

22. ledna 2013 v 17:57 | Fender |  Oznámení a upozornění
Východní blok - západní blok ... mohlo by se zdát, že dnes už nic takového neexistuje, ale svět bude navždy členěn na východ a západ. Můžeme si říkat, že je to jedno, dnes už tu žádná zeď nikde není ... ha, mýlka! Sice tu nestojí zeď z cihel, ale demarkační linie, jako by stále existovala, a ve vzduchu je cítit napětí, jako bychom byli obehnáni elektrikou nabitým plotem. A proč to říkám? Protože tímhle rozdělením se řídí obchod. Většina západních firem vyrábí své výrobky nadvakrát - pár těch dražších a kvalitnějších pro západní mocnosti, pak ty nekvalitní pro východ. A i když jsme srdcem Evropy, kam myslíte, že spadáme? Do zasraného východního bloku. Putují k nám samé kšunty, jen napodobeniny. To se týká jídla, oblečení, pracích prášků ... Když zakoupíte stejnou věc v Německu, jistě bude o několik stupňů kvalitnější. Nám není asi souzeno žít šťastně a kvalitně ... Šťastně? Některým lidem stačí ke štěstí málo, jiní štěstí vidí jen v penězích ... Ono by kolikrát i opravdu stačilo málo. Vlídný úsměv, laskavost ... ale kdo si na druhé udělá čas, kdo vyslyší jejich prosby? Kdo vyslyší NAŠE prosby? Nikdo, dokud nezaplatíme ... A nebo ...?

Já jsem sobec, jsem egoista, autofil, sklerotik, suchar a cholerikoflegmatik ... nebo možná i melancholik ... vidíte, jak jsem zmaten ... ale i přesto všechno se cítím vždycky líp, když můžu někomu pomoct. Aspoň trochu.

Ne, nezakládám žádnou charitu ... a nevnucuji vám žádnou novou církev, i když, pravda, uvažoval jsem o založení nové církve - ale to už jsem tu jednou psal a příliš vás to nezaujalo ... no budiž. Šiřme štěstí jinak ... a tím nemám na mysli ani rozmáhání prostituce ... Jde o hlasy.

Mě neštve, když mě někdo poprosí na blogu, abych pro něj hlaosval, protože sám vím, jaké to je účastnit se soutěží ... člověku o to jde ... a často nemá jinou možnost než potupně škemrat ... Samozřejmě pomíjím ty spamy, co jen vybízí k návštěvě blogu komentujícího typu "jukni na můj blogís, tvůj je supr", ale když mě někdo slušně požádá o pomoc, snažím se vyhovět.

No a teď jsem byl požádán ... Kamarádka z bogu je v soutěži o jistý šperk - Čtyřlístek pro štěstí ...

A já bych byl moc rád, kdyby se nám podařilo jí ho vybojovat ... soutěž je čistě anketová, vlastně je velmi stupidní, protože staví jen na tom, jak si soutěžící dokáží shánět hlasy, ale i to je umění - přesvědčit někoho, aby tomu člověku ten hlas dal. No a já byl přesvědčen, takže jsem se odhodlal přesvědčovat dál ... Stojí před námi však nelehká úloha. Jedna ze soutěžících je taková sběračka, že je napřed o 80 hlasů ... Já jsem si však jist, že zde najdu tolik dobrých duší, které to doženou ... Ano? No, možná. :D

Hlasujte tedy prosím TADY pro Drabble Calistku!
Soutěž probíhá do 4.2. 2013 - děkujeme všem moc!

Klíč králů

20. ledna 2013 v 19:22 | Fender |  Zamyšlení

Klíč králů, Divadlo Broadway

Co že se to odehrálo? Fender se vrátil? No, jak se tak znám, ne na dlouho. Ale blog mi svým způsobem chybí. Svým způsobem - není to už tak, že bych bez něj nemohl dýchat, jak tomu bylo za starých časů. Možná je to samotným blogem ... spíš je to ale mnou. Jsem stále línější a línější. A admini blogu.cz stále blb... ne, nemůžu na ně nadávat. Oni to myslí dobře, tak co si furt stěžuji? Všichni to přeci myslí vždycky dobře. On to i Klaus s tou amnestií myslel hrozně dobře. A já, hajzl hnusný, si nedovedu vážit toho, že poskytl druhou šanci nebohým polepšeným vrahům, dal volnou ruku poctivým zlodějům a umožnil cikánům radovat se z návratu jejich zcela nevinných druhů, kteří si odpykávali trest místo ňákého gadži, co to na ně svalil. Hold není růže bez trní. Tedy alespoň to mi vnucuje téma týdne. Tak jsem se rozhodl na toto téma napsat ... nebo alespoň mu přizpůsobit článek, co se mi začal rýsovat v hlavě od chvíle, kdy jsme se pohodlně usadil v divadle Broadway ... a tímto se elegantně vracím k nadpisu.


Jo, je leden, co já s tím!

1. ledna 2013 v 7:00 | Fender |  Akce a Reakce
Tak Kufland ... Představte si, jak nehorázně špatný obchoďák to je ... Sám o sobě jistě ne ... zboží má téměř všechno - kromě majonéz - a Coregu má levnou ... ale ta organizace .... to jsem ještě neviděl. To se může stát jedině v Česku! Ale asi bych měl mluvit o pozitivních věcech, jako jsou Vánoce a Silvestr ... však ani jedno z toho jsem tu s vámi nestrávil, protože jsem tvrdohlavě stávkoval. A proč? Aby se nic nezměnilo? No, vlastně jsem si byl už zpočátku jistý, že s vedením blogu to nehne, ale jsem na nás stávkující hrdý, protože jsme dokázali, že když se nám něco hnusí, dokážeme se tomu postvit. Proč ale zase jenom písemně?! Respektive nepísemně ... proč jenom stávka a proč ne rozšířená? Proč si zase pár hlupáků řeklo, že to nemůže vyjít?! Dobře, teď víc mluvím o politice než o blogu. A víte proč? Protože můžu! Dodržel jsem svůj slib, že do ledna nenapíšu už ani jeden politický článek, ale dnes je prvního, tak jdu burcovat ... a na Hrad!
Dobře, tak jsem si vybil své nadšení a nyní realisticky ... defenestrace ... Vlastně jsem říkal realisticky, že? Defenestrace! Nevím proč, ale toto krásné slůvko se mi stále vrací na mysl ... Jenže co s defenstrací? Vyhodíme vládu z oken, vtrhne k nám vojsko NATO, začnou nás okupovat, území si rozdělí Němci a Rusové, Američani začnou pdoporovat Němce, aby mohli za každou cenu a ve všem stát proti Rusům (a už jen kvůli jejich povaze do všeho se srát), čímž vypukne třetí světová ... lebeda ... Nakonec zbyde jak z Ruska, tak z Ameriky jen prach a Evropu ovládne Islám. Olé! Ale risknout by se to mělo. Protože kdyby k nám čirou náhodou ta vojska nevtrhla, měli bychom ZASE příležitost něco změnit. Ale kdo to změní? Furt tu řeším ty samé problémy, nemáme nikoho, koho bychom tam dosadili. Nominuji sebe ... ale kdyby vypukly bouře, každý by začal nominovat sebe ... díky čemuž by vypukla občanská válka ... a možná by ta vojska ani nebyla zapotřebí, my bychom se zničili sami a území přenechali dobrovolně Němcům. Takže takhle by to taky nešlo. Měli bychom se jako národ sjednotit ... hahahaha, ten se mi poved. Však si ani neuíme ujansit, kdo by byl vhodným prezidentem, i když je všem jasné, že nejde o volbu nějakého dobra, nýbrž pouze o volbu nejmenšího zla. A stejně všichni zvolí to největší zlo ... aneb Fishera. Nevolte Fishera. Skončíme jak Řecko. Nevolte Franze ... skončíme jak ... prostě skončíme. A vím, že teď se mnou většina z vás nebude souhlasit, protože máte Franze rádi, ale já ... Chápu, že chcete "někoho z lidu", ale ve skutečnosti je blbost, aby tam šel někdo, kdo s politikou žádné zkušenosti nemá. To už bych rovnou mohl kandidovat já ... Taky jsem z lidu ... Ale měl bych stejné šance jako Franz? Ne, protože on je drsnej rebel, co má kérky ... Mně se opravdu zdá, že většině lidí se zamlouvá jen kvůli tomuhle svému postoji: "Já seru na to, co si o mě kdo myslí, já mám prostě svý kérky a tuhle zemi někam dovedu." Jo? A kam? Mně by nevadil potetovaný prezident, ale vadil by mi prezident, co má v hlavě místo mozku piliny.

Ostatně nevím, proč to tu furt řeším. Tady nikdo nevyužije situace ... nikdo nevyjde do ulic ... tak něco domluvme, ne? Zase se nám drahoušci politici vysrali na hlavu, zase si zvedli platy a nám zvýšili DPH. A co my? Zase jen nadáváme, ale to je vše ... Víte, skombinoval bych jak krásnou defenestraci, tak celorepublikovou stávku a extrémní demonstraci. Ale to je jen utopie, protože si zase nějací hlupáci řeknou, že to nemá cenu ... Ale má! Jenže vy, líná prasata, hlupáci,c o si necháváte srát na hlavy, vy jste zkázou národa.

Já vím, že sám nadělám velký hovno, když jenom píšu články, ale aspoň se nevzdávám, aspoň vás tu škemrám, abyste zapojili mozky ... a co dělá většina z vás? Živoří si ... a říká si: "Děti v Africe jsou na tom hůř!" Ale uvědomte si, vy tupci, že pokud se situace nezmění, naše děti na tom budou hůř než ty současné africké ... Říká se, že v budoucnu budou děti žít jen počítači, ale tohle bude, drazí moji, platit jen pro smetánku, naše děti totiž ani nebudou vědět, co to "počítač" znamená. A co "počítač", nebudou vědět, co je to "domov", protože budu vyrůstat pod mostem! Rozmůže se tady mor ... Většina Čechů pochcípá, přežijí jen ta bohatá prasata a ta prodají náš stát klidně Američanům ... a pak už nebude žádný Čech a žádná národní budoucnost ... už nebude nikdo, kdo by s láskou vzpomínal na tuto krásnou zem ... Už nebudeme my.

"Chcíp, chcíp, chcíp! - Domluvila jsem, s láskou Vaše naděje."