BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍJen koleno, víc nic!

20. listopadu 2012 v 20:03 | Fender |  Zamyšlení
Po dlouhé, ale opravdu hodně dlouhé odmlce, již jsem maskoval stylově rekonstrukcí, která však nastala až o tomto víkendu, se opět vracím, abych vás přesvědčil, že jsem opravdu stále ještě naživu ... Zda o to stojíte, to už je věc jiná.

No, tento článek ještě nebude nijak útočný, jak jsem míval poslední dobou ve zvyku, ačkoliv si pilně dávám dohromady nové politické ponatky. Pravdou je, že mě však ta situace u nás trápí čím dál víc ... ale co mě trápí nejvíc, je, že se lidi bouří. Mohlo by se zdát, že to je věc, které jsem chtěl docílit, jenže ... ale o tom až jindy.

Ne, tento článek nebude útočný, jen vás v něm chci informovat o změnách, které zde proběhly. Že se změnil design, to asi ani nemusím nijak zvlášť vyzdvihovat. Je trochu nahnědlejší (je totálně hnědý), ačkoliv jsem několikrát provolával, že červenočerné kombinace se nevzdám. A vzdal. Proč? Nebavilo mě neustále číst "Když mně se to tvoje tmavě červené písmo na černém podkladu tak blbě čte." a odpovídat stále stejně "Mně se to čte dobře, dej si to do bloku!" Ale hlavní důvod, proč jsem změnil barevnou kombinaci, je, že už delší dobu mi červená celkově drásala nervy a kombinace červené s černou mi přišla ... kabaretní. Což jsem tady opravdu nechtěl. A samozřejmě doufám, že vaše ctěná očička přestanou při čtení mých článků trpět, protože jinak pro vás mám jasnou zprávu, která vás nepotěší: "Smůla!"
Opravdu jsem psal, že ten článek nebude útočný? Asi jsem tím myslel, že nebude politický ani rasistický, ale vlastně bych na jistou skupinu zaútočit chtěl. Začnu svým drahocenným čtenářstvem ...

Když se mnou souhlasíte, vyzdvihujete mě do nebes a provoláváte mne svým prezidentem. Jakmile se se mnou ale na něčem neshodnete, vaše chvalozpěvy se obrátí v napadání typu "No jak sis mohl vůbec dovolit něco takového napsat?!" Jak? Snadno! Napadám já snad vás? Nikdy jsem nikomu neříkal, o čem si může a nemůže dovolit psát. Ale vy máte možná ten dojem, že jste natolik dokonalí, že si můžete dovolit ostatním nařizovat, jak smýšlet. Omyl! Pakliže se mnou nesouhlasíte, je mi to putna, ale napište to slušně. Ne že mi budete rozkazovat, co mám a nemám psát, nebo mi dokonce vyčítat, že se něco opovážím napsat. Zvlášť když vedete blogy, kam v životě vlastní myšlenku nepřidáte.
Možná jste pochopili, že narážím na vaše reakce k mému předchozímu článku o náboženství. Nemám nic proti věřícím, dokud mi nenutí svoji víru. To byla hlavní myšlenka článku. Mnozí z vás (věřící, kdo jiný) to však pochopil asi tak, že jsem se rozhocl vymýtit náboženství ze světa. Ne, nerozhodl ... ale i kdyby, vy nemáte právo mi nařizovat, co můžu napsat a co ne.

Jenže to není jen ve vás, blogařích, tímto omylem, že si můžeme dovolit ostaní vést a opravovat, žije celá naše generace. nedávno jsem byl nařknut za to, že loupu banán ze špatné strany. Jak může někdo určit, jaká strana je ta správná? Pro mě je správná ta, ze které jej loupu já. Pro druhé to může být ta druhá strana. Správné jsou tedy obě. A kdybych loupal banán zprostředka, byl by to stále správný způsob. Nemůžete si dovolit někomu něco vyvracet ... ať jde o způsob loupání banánu nebo o víru. Já ji taky nikomu nevyvracím. Jen jsem napsal, že mi vadí, když mi ji lidé nutí ... a když sami křesťané neví, čemu věří ... přičemž se mi tady jedna křesťanka začala ještě hájit tím, že je vlastně správné, že neví, čemu věří. Ne není. Buďto věříš něčemu konkrétnímu, nebo ničemu. Nemůžeš věřit něčemu, o čem nic nevíš. Nebo můžeš, ale to bys pak byl pěkný idiot.

Co mi také vadí, jsou hesla typu "Věřím v sebe." Třeba to mnozí opravdu myslí upřímně, ale zaznívá to z tolika stran, že už je to vyloženě klišé a jsem na to alergický. Co to znamená, že věřím v sebe? Ve své schopnosti, vlastnosti, předurčení, výsledky, cíle, ve své předky ..?
Já věřím v pravidla! Věřím v jistotu. Všude kolem nás jsou totiž pravila, která nám poskytují jistotu ... už jen střídání dne a noci je takovým základem.

A pak se najde někdo, kdo mi začne kazit můj svět svými kecy o tom, jak otvírám banán. Já správně! Ale fakt, že to musíš řešit, znamená, že sám si svým způsobem jistý nejsi.

Ehm ... a co se té informační části článku týče ... rozhodl jsem se obnovit grafičení. Že to má cenu, mi potvrdila Ivuš tím, že můj nový design nazvala "masterpiecem". No, abych vás nechal trochu vydechnout, než vás zahltím dalšími svými výtkami (ať už budou směřované na kohokoliv ... že jo, komunisti?), zveřejním zde pár ukázek nových designů, o které jsem se pokusil ...

Omlouvám se, pokud jsem byl zlý ... někdy j eto však zapotřebí ... neboť si mnozí neuvědomují hranice ... a já si nenechám srát na hlavu ... Dobrou noc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 20. listopadu 2012 v 20:51 | Reagovat

To jsem ráda, že jsi se ozval. Už jsem myslela, že se tu nikdy neobjevíš. Náhodou, ty tvoje politicky zaměřené články jsou zajímavé..... jen se akorát většinou vzteknu, když si přečtu něco politického, aniž by to byl autorův záměr :-D

2 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 22:45 | Reagovat

Na rýpavce a nespokojence vskutku kašlati, neb se nikdy nezavděčíš a ten pes si tu hůl vždycky najde.

3 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 21. listopadu 2012 v 15:59 | Reagovat

Nemá cenu se rozčilovat kvůli banánu. Někdo holt je takový pedant, že je schopen někomu vytknout to, že člověk špatně loupe banán, že krájí párky na šikmá kolečka a ne na rovná a že neskládá pastelky od největší po nejmenší nebo podle barev, ale podle nějakého jiného způsobu. Vždycky se najde někdo, kdo nesnese to, když někdo má v něčem jiný systém, kterému dotyčný "výtkař" nerozumí. :D

Já už jsem se ale rozhodla, že už taky nebudu nikoho o ničem přesvědčovat. Mě to vysiluje. Ano, řekn svůj názor na věc, ale s někým dlouze debatovat? Má to vůbec cenu, když o to ten druhžý nestojí? :-)

4 Effy Effy | E-mail | Web | 21. listopadu 2012 v 17:06 | Reagovat

Design se ti opravdu povedl, ze záhlaví jsem nemohla spustit oči asi 5 minut a málem jsem zapomněla, že jsem chtěla číst i článek.

Tématika loupání banánu spojené s křesťanstvím. Zajímavá kombinace, ale jistě vystihla to, co jsi tím chtěl říci.
Dostala mě zmínka o tom, že jedna věřící blogerka napsala, že je dobře že neví, v co věří. Musela jsem se dlouze zasmát.Mám stejný názor, když v něco věřím, tak v to, co je konkrétní. :D
Křesťanům jejich víru brát nebudu, ale ať si teda uvědomí, v co vlastně věří a jestli vůbec v něco věří. :-D
A souhlasím s Meglaiz, kašli na ně ;).

No a já si jdu tedy přečíst ten článek o křesťanství, když jsem to ještě nestihla :D.

5 Effy Effy | E-mail | Web | 21. listopadu 2012 v 17:08 | Reagovat

[4]: Nebo stihla? ._. -> já tím přestávám věřit své paměti --"

6 Lady Dracula Lady Dracula | Web | 25. listopadu 2012 v 16:52 | Reagovat

Já s oblibou říkám, že věřím v sebe! :D Ano věřím v to, co jsem schopná dokázat svou hlavou, svými myšlenkami a nápady. jen se dokopat k tomu, to je věc druhá. Věřím v sebe jako člověka, který má šanci něco změnit spolu s ostatními, když budeme chtít.
Ale ano, taky věřím v něco, co je mezi nebem a zemí :D

7 Kate Kate | Web | 29. listopadu 2012 v 22:06 | Reagovat

Design se mi líbí :) Taky věřím v jistotu. Žít v nejistotě by bylo těžké, i když si vlastně 100 % nemůžeme být jistí ničím. Já třeba když píšu, že by lidi měli věřit v sebe, myslím to tak, že by měli věřit ve své schopnosti, v to, že něco dokážou, když se budou dost snažit. Ale je pravda, že když to někdo řekne obecně není jasný co tím myslí. Já třeba nechápu, když někdo říká, že by lidé měli mít rádi svou vlast. Nevím jestli se tím myslí, že by měli mít rádi své spoluobčany, historii svého státu, kulturu, politiku, předky nebo co se tím vlastně myslí..?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama