BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍMarilyn Manson 15.7. 2012 v Praze

19. února 2012 v 16:24 | Fender |  Události
Nové album - "Born Villain" - se zrodilo, takže je načase uspořádat velkolepé turné ....
Což je sice fantastické, ale onen den, na který je Mansonův koncert v České republice v rámci turné naplánován, je zároveň i posledním dnem oslavy s mou rodinou ... ehm, totiž Mástru.

Víte, v roce 2009, když měl Manson též koncert v Česku, moc lidí nepřišlo. Tedy, Velodrom (když si to po sobě čtu, vidím tu napsáno Voldemort - má ještě někdo takovou zrakovou chybu?) byl zaplněn, ale Velodrom taky není bůh ví jak veliký. Možná také proto se letos bude konat koncert v Praze a ne v Brně, když si před třemi lety Mistr stěžoval ... ale mám takové obavy, že rok 2009 byl velkým déja vu. Hodně metlošů určitě bude místo v Praze ve Vizovicích a já nebudu výjimkou. A to bych se rád jel zase na Mansona podívat - přeci jen v roce 2009 jsem byl ještě takový nevyspělý, nerozumný ... Budeme předtírat, že teď je to lepší.
Mrzí mě to, ale nechat si ujít poslední Mástrden kvůli hnaní se na opačný konec světa (republiky?) mi přijde nerozumné, zbytečné a ochuzující.

A jaké vlastně je ono album, kterému je turné věnováno?
Takové, že kdybych na Mansonův koncert jel, doufal bych, že zahraje především starší skladby. Ale to samé jsem si říkal v roce 2009 - lidem trvá než přivyknou změnám. Jenže mně přijde, že je to vždy změna k horšímu. Snad jen Epica a John si z těch, které poslouchám, udržují svůj standard. Ale nejde jen o hudbu ... Že změna je vždy k horšímu, pozoruji už jen na nových jízdních řádech! A našlo by se daleko víc příkladů! Vezměte si maturity ... jsem na svou budoucnost opravdu zvědav.


Chtěl jsem napsat "Rád bych vám sem dal ukázku nové písně z alba, ale ...", jenže já bych vám ji sem ani nedal rád. Mně se totiž ta píseň nelíbí ... vlastně mi toa ni nepřipomíná hudbu ... a text? Je to smotání řecké mytologie, římské literatury a šestnáctého století s moderním a nehezkým zvukem.
Víte, Emilie Autumn také čerpá ze Shakespearových děl, ale nepřidává k tomu jiné prvky a hudbu tématu přizpůsobuje. Stejně tak Leaves' Eyes, kteří začali nově zkoumat irskou mytologii, se snaží svou tvorbu uzpůsobit tak, aby text a hudba nebyly v nesouladu ... a o co se snaží Manson? Zase o novátorství? O provokatérství? Jenže kdysi ta hudba měla nějaké posleství - co nese teď? Kdysi měl Manson světu co sdělit, ale jak to tak vypadá, srozumitelná slova docházejí každému!
Nebo možná jen nejsem tak dobrý angličtinář, abych dokázal skrytý význam písně vyčíst mezi řádkami. Budu věřit raději tomuhle.

Tak jako tak, jedu na Mástr!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vaninka™ Vaninka™ | Web | 19. února 2012 v 18:17 | Reagovat

Tak jak vidím opět píšeš, což je skvělé :-).
Děkuju ti za ohodnocení layoutu, já vím, teď jak na to koukám, mohlo to být lepší, ale mě to vyčítat nesmíš - jsem blond :-D (momentálně je to moje nejčastější výmluva :-D)

Co by bylo po ledové apokalypse? Tipuju že by celou zemi zahltil žár a z mrazáku bychom šli rovnou na rozžhavenou pánvičku. :-D Já nevím co by bylo, moje věc to není, v té době už žít nebudu (pokud se nedám na hinduismus a nebudu věřit v reinkarnaci xD)

Daří se dobře, hlavně píšu, sice nemám inspiraci pro Kroniku Chaosu, ale na to časem přijde. A už vím komu knížku věnuji, jestli by jsi chtěl, tak můžem prodiskutovat o čem bych mohla psát a tak. Pokud máš náladu a čas.

A co ty? Jak se vůbec máš? :-D

2 Veronika Veronika | Web | 19. února 2012 v 19:01 | Reagovat

Hlas jsem taky viděla teprve až včera, když to reprízovali. Taky mě to v podstatě zajulao. Zdá se mi to, nebo k Rytmusovi nikdo nešel? Tuším, že asi jenom dva bláznové... :-D

Příště jdu do hlasu taky. Ne to si dělám legraci. S mým nadáním pro zpěv by to byla mega ostuda :-D

Jó kytičky, těch jsem si taky užila. Buď rád, že nemusíte robit herbář. Když si vzpomenu, co jsem dělala tenkrát s tím herbářem. Inteligentně jsem ho robila den před odevzdáním. Žehlení a fénování kytiček. Zkoušela jsem jakýkoliv způsob, hlavně aby ty mrchy uschly. To byla akce. Nakonec jsem dostala jedničku... nechápu. Ale vzhledem k tomu, že nám značně ovlivnila celkovou známku, to bylo prima :-D

V úterý ti budu držet palce, ale ty mi musíš držet palce minimálně celý týden. Byla jsem nemocná a prošvihla pěknou řádkou prověrek. Teď mi je všichni buď napaři a nebou mě budou chtít vyzkoušet. Pomoc! :-D

Fyzika je snad dobrá. Teď koukám, že jsem dostala z poslední písemky dvojku. Nemůže to se mnou být zase tak marné... :-D

Psychlogie. Tu budeme mít za rok. Musím se tam nějak doplazit! Chci psychologii! :D

Ten úpadek neřeš. :-D Já toho nakecám a ani nad tím nepřemýšlím...
Jen mě překvapilo, že gymzazisté nemusí maturovat z matiky. Já myslela, že ti hlavně! :-D Oni nám to beztak stejnak zruší, uvidíš. Doufám, že ne. Jinak mám docela důvod se o svou budoucnost obávat :-D

Nelogické... No, jak to vezmeš... :-D
Tobě to přijde nelogické ale zkus myslet jako úchylný Nightwishista :-D
V Nightwish je přece ten úžasný, skevlý, okouzlující klávesista -  Tuomas! :-D
Ne to určitě není jediný důvod. Prostě Nightwish jsou Nightwish. Ono když se to vezme, kolem a kolem. Anette není zase tak nejhorší zpěvačka, problém je ten, že už není tak dobrá... Když zpívá své písničky je to OK, jakmile se ale snaží přezpívat Tarju, tak je to v háji. Měla by se smířit s tím, že to se jí nikdy nepodaří, protože na to nemá rozsah. Dříve bývala na živo příšerná, ale teď se prý dá i poslouchat... Nevím, i já sama osobně bych bych jela, ale možná jenom ze zvědavosti, a né pro nějaký hudební zážitek... :-D
To jejich album bych si taky už měla pustit, nejprve vyšel do světa klip, kterej mě tak nějak dost odradil si cokoliv z toho pustit. Nakonec jsem se ale odhodlala a je to docela dobré, zbytek CD by nemusel být tak nejhorší... Ale klip je děsnej. Odpornej, nechutnej. Něco mě tam vadí a rozčiluje... A za nejkrásnější část písně považuju moment, kdy zpěvačka mlčí... Neříkám, že je to taková hrůza. Ale Anette mi tam prostě vadí. Dala do toho málo emocí. Když si představím jak to zpívá Tarja... V jejím podání by to byla pecka!
O čem já to tu vlastně blekotám. Stejně to nedává smysl, už budu raději zticha :-D

Jinak jak se jmenuje ten majstrštik od Johna, který zněl tak španělsky? Paměť mi vynechává a mám akutní potřebu si to poslechnout :-D

Předávka... To zní ohromně spiklenecky :-D

3 Veronika Veronika | Web | 19. února 2012 v 19:07 | Reagovat

Bože! Ta délka toho komentáře, je poněkod děsivá a to se jdu ještě vyjadřovat k článku :-D

Ale jenom v rychlosti...
To, že je Manson v ČR zrovna v okamžik MoRu je dost na prd. Osobně nemám Mansona moc ráda, líbí se mi od něj asi jenom 2 písničky...
Na tvém místě bych asi zuřila... A jaký je program posledního dne? Třba ty tam byly skupiny které nemusíš a mohl bys to oželet a jet na Mansona, ale to asi ne, co? Ty chceš být ve Vizovizích do posledního okamžiku, jak to tak hádám, že?

4 Effy Effy | E-mail | Web | 19. února 2012 v 20:18 | Reagovat

Já bych chtěla jet taky, ale nebudou peníze. Jiné koncerty do budoucna neplánuji, beztak po objednání kabátu budu na pár stovkách...:/ jen bych mohla doufat že dostanu peníze k Velikonocům.
Jo, píšu jednoduše, přemýšlela jsem že bych to popsala více do hloubky, ale jsem na to líná. Alespoň toho nemáte na čtení tolik.
Jo, i dle mého je ta poslední fotka nejlepší, dík za kompliment :)

5 Caty Caty | Web | 19. února 2012 v 21:26 | Reagovat

To ano,ono už celý HIMYM nějak není to,co bývalo.Zdá se mi,že to nějak upadá..Uvidíme,co z toho ještě bude.Snad se to zlepší:)

6 Lady Dracula Lady Dracula | Web | 19. února 2012 v 23:01 | Reagovat

Manson...stále pro mě rozporuplná osoba...nedáme scuka na MORu?:-D

7 Jerry* Jerry* | 21. února 2012 v 11:37 | Reagovat

Takže nejedeš? To by mě rozbilo! :/
Mansona mám docela i rád, má stil, ale mezi úplně nejoblíbenější nepatří.
PS.: Taky mám vadu čtení - Voldemort :D

8 Krasivija Krasivija | Web | 24. února 2012 v 15:35 | Reagovat

Jupí, článek, a já si ho všimla teprve teď a to na tvůj blog chodím každý den. Pravda, teď jsem pět dní vynechala.

Jinak, neboj, já mam taky podobnou zrakovou chybu. Místo hotovo čtu hovno a místu kůrka čtu kurva. Takže taky zajímavý.

A že by byl Manson schopen tak divných písní? Asi si najdu nového imaginárního ministra kultury, když je tak nekulturní.

9 Veronika Veronika | Web | 24. února 2012 v 17:19 | Reagovat

No, přijde ti stará možná právě proto, že ona stará je... Teda né, že by byla nějaká stařena, ale je tam z nich všech nejstarší... Taky mi to přijde jako Sněhurka, ale nějaká opravdu mizerná Sněhurka. Tys to ohodnotil, jako mišmaš. Já bych to řekla poněkud krutěji :-D :-D

10 Veronika Veronika | Web | 24. února 2012 v 19:51 | Reagovat

Ještě jdu otravovat :-D Musím se tě optat, jak ti dopadlo bio?

11 Elamorka Elamorka | 5. června 2012 v 15:59 | Reagovat

Poslední dobou je mi z Marilyna docela smutno, kdysi to bylo o něčem, prostě show, obscennost, něco s nábojem..teď mi příjde bohužel již dost vyčpělý...a když to píšu, je mi z toho ještě smutněji, protože ho mám strašně ráda...těšila jsem se na koncert, ale po shlédnutí posledních videí z různých akcí a předávání cen, kdy nebyl schopen pomalu ani stát...natož pořádně odzpívat aspoň jednu píseň mám strach, že to budou vyhozené peníze a už dva měsíce přemýšlím zdajít či ne...hledám pro a proti a bohužel zápory převažují..chjo..chlap, co měl tolik co říct, tolik co dát mi příjde, že sám neví, co vlastně dělá a proč. Poslední album...no poslouchám jej už asi po šesté a teprve nyní nějakým kouskům přicházím na chuť...tím jej ovšem neodsuzuji, jsem za něj ráda,ale prostě mi ještě nesedlo..i když byla tu už horší alba...kde jsou ty časy tohoto všemi odsuzovaného, nespoutaného živlu??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama