BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍČervenec 2011

Už je to zase tady!

31. července 2011 v 17:46 | Fender |  Památné dny
Čas tak letí, přátelé, je skoro až neuvěřitelné, že jeden člověk má narozeniny jen jendou za rok, přijde mi, že to slavíme víckrát! Teď není řeč o mně, rozepisuji se tady opět zdlouhavě o někom daleko významnějším, o někom, o kom už jsem dlouho nepsal ... Ano, o Johnovi 5!


Je to neskutečné, ale tento kytarový velikán slaví už svou čtyřicítku! Vzpomínám na dobu, kdy jsem slavil jeho třicáté osmé narozeniny, přijde mi to jako včera. Neskutečně to letí!

Co mu přát kromě tradičního všeho nejlepšího? Já za sebe mu přeji, ať ho neopouští chuť tvořit, protože to je jedna z nejdůležitějších věcí, ale ne jen pro ty, kteří se tím živí, pro všechny, bez chuti cokoliv vytvářet nemá cenu žít ... bez toho totiž není možné rozvíjet fantazii a té je k životu potřeba velká dávka.
Víte, co mu ještě musím popřát? Zdraví! Není to originální, ale je to důležité. Před nedávnem mě poměrně zasáhlo náhlé úmrtí Amy Winehouse - já nebyl její fanoušek, svým způsobem mi vlastně byla naopak odporná tím, jak fetovala, ale představil jsem si v tu chvíli, jaké by mi to bylo, kdybych se náhle dozvěděl, že se něco takovéhleho stalo mému oblíbenci. Ale to se naštěstí nestalo a my tak můžeme slavit další rok s Johnem!
Proboha čtyřicet! A stále válí líp než nějaký dvacetiletý frajírek! Snad bude mít i nadále tolik inspirace a obohatí tento svět o další mistrovské album ... ačkoliv The Art of Malice není zase tolik kvalitní jako předcházející alba. Vlastně kvalitní je, ale až moc. Divné, že? Já to neberu jako album na poslech, The Art of Malice je pro mě souhrn toho, co všechno se dokázal John za těch 34 let, které hraje na kytaru, naučit. A dokázal toho vážně hodně!

Ukázka jen pár fanoušků, kteří poslali Johnovi své vzkazy a přání k narozeninám:

Našel jsem vzkazy od fanoušků z Dánska, Ruska, Řecka a samozřejmě Ameriky. Nepošlu to své, ale vy víte moc dobře, že ke všem těm přáním patří ještě minimálně jedno z České republiky.


Dnešek je den vhodný k oslavám! Kromě Johnovo kulatin slavíme i druhé místo Sebastiana Vettela na Hungaroringu a první místo k kvalifikaci na Hungaroring! Jsou to týpci šikovní!

zdroj fotek fanoušků --> stránky Johna 5

Masters of Rock 2011 5/7 - fotografie

31. července 2011 v 12:24 | Fender |  Festivaly
Včerejšek jsem bohužel blogu věnovat nemohl, protože k nám přijel taťka. Rád jsem ho zase viděl, od té doby, co má tu novou práci, k nám jezdí tak jednou za čtrnáct dní, ale stále je to lepší, než kdyby jen seděl doma a práci neměl vůbec.

Každopádně zpět k článku ... není zdaleka poslední, jak jsem si myslel. Rozhodl jsem se totiž, že i fotky rozdělím do více částí (mé vyprávění tedy nebude mít pět, ale sedm částí), protože je jich tolik, že by se mi do jednoho zkrátka nevešly. Loni jsem fotil výrazně méně, to je tím, že jsem měl kameru, ale když ji letos nepovolili, musel jsem si vystačit s jedním ubohým Samsungem, kterým jsem vyfotil, jak mi Nat radila, úplně vše jako vyšinutý Japonec.

Takže co váš čeká ...

Masters of Rock 2011 4/7

29. července 2011 v 22:39 | Fender |  Festivaly
Varování: tento článek je doopravdy opět velice dlouhý a nejspíš vyčerpávající. Pokud jej nechcete číst, věnujete se alespoň anketě.

Tak přicházím s posledním článkem o Mástru, už přibydou jen fotky a nejspíš nějaké doplňující informace o tom, jak proběhla cesta domů. Toto je čistě článek jen a jen o neděli a jelikož se toho v neděli dělo dost, je můj článek zase hodně nabitý.

Masters of Rock 2011 3/7

28. července 2011 v 21:43 | Fender |  Festivaly
Jsem v pořádku, žiji a hlava se mi už nemotá. Karma se uklidnila, ale nahnala nám tedy strach, to vám povím! Celý den jsem jen větral a větral, mamka měla zase nervy a já popravdě taky.
Pro ty, kteří nebyli v obraze, Karma je plynový ohřívač vody. Naše štěstí bylo, že nesmrděla plynem, ale spalinami. No, to také moc dobré nebylo, jak jsem to tak slyšel, měli jsme vážně pořádné štěstí! Už jsme měli být tak stokrát mrtví.

Ale nemysleme negativně ... tentokrát se odlehčujícím článkem stal samotný Mástr-článek. Oproti předchozímu článku je rozhodně odlehčující. Je pozitivní. Tedy téměř ... Když jsem dopisoval konec (ne úplný konec, to před hovnem), chtělo se mi brečet (nechtělo, ale chtěl jsem, aby se mi chtělo brečet, přijdu si totiž tak necitlivý ...)

Dva nádechy ... a konec!

28. července 2011 v 11:50 | Fender |  Zážitky
Rozhodl jsem se, že mezi ty zdlouhavé články o Mástru, které doopravdy čtou snad jen tři lidé, budu vkládat kratší články na odlehčenou, ale tohle NENÍ žádný odlehčující článek, i když tak byl původně zamýšlen! Chci, aby si ho přečetli všichni mí blízcí, mí přátelé, známí a občasní čtenáři mého blogu. Chci, abyste věděli jednu věc ...

Masters of Rock 2011 2/7

27. července 2011 v 21:13 | Fender |  Festivaly
Byl jste někdo včera u Maglaiz na oslavě-neoslavě druhých narozenin jejího blogu? Dala tam tři úkoly a já už se chvástal, jaké úžasné řešení jednoho z nich jsem vymyslel. Ale nebyla to pravda. Jak jsem se tak chlubil svým dokonalým plánem, donutilo mě to doopravdy se nad tím zamyslet. A nevím, jestli jsem to měl dělat! Úplně jsem se zasekl a začal přemýšlet nad tím, jak to všechno bylo hloupé, jak jsem byl hloupý a jak špatná byla všechna má rozhodnutí! Nedokázal jsem se pak ani doopravdy zapojit ... a to mě mrzí. Spíš mě to štve. Hlodá mě svědomí. Jsem rozladěný. Neměl bych tolik přemýšlet.

Pojďmě na MoR, chce to kalbu na žal ... !!!

Trojautor

26. července 2011 v 15:43 | Fender |  Když se mi do ruky dostane tužka nebo štětec, tak se neznám
Už zase sleduji závody NASCAR - nebo to mám spíš puštěné na podbarvení, protože mě to doopravdy nezajímá. Připomíná mi to však, jak jsem se celé pondělí (bylo to pondělí?) snažil o napsání prvního článku z Mástru. Byl dlouhý. Stále je velice dlouhý a to prošel mnohými úpravami. Vím, že těch, kteří ho doopravdy celý přečetli, je mezi vámi jen velice málo, ale já to nikomu za zlé nemám, však je to opravdu hodně zdlouhavě napsané, mohl bych se naučit zkracovat. Budu tedy celý dnešek trénovat zkracování článků a snad už zítra přidám o něco přijatelnější článek o druhém Mástr-dni. Teď však přidám něco jiného - tak na prostřídání, aby to tu nebyl samý festivalový článek.

Někdy v dubnu nás učitelka výtvarné výchovy (tentokrát z gymplu, ne ze ZUŠky) seznámila s tím, co nás podle osnov čeká za dva roky - s trojautorem. Ukázala nám výtvory jiných druháků, kde stála třeba Mona Lisa u Eiffelovky s Přítelkyněmi (nebo Přítelkyní?) Jana Zrzavého - to je jen příklad, nic takového zrovna ve výběru nebylo. Každopádně nám vysvětlila, co to obnáší - spojení výtvorů tří různých autorů (a mohlo jít o architekturu, kresby, malby, koláže, sochařství, fotografie ... o cokoliv).
O necelý měsíc později však ta samá učitelka přišla s tím, že nebude čekat do druháku a vytvoří to s námi hned. Měli jsme to odevzdat do posledního května.

Masters of Rock 2011 1/7

25. července 2011 v 22:07 | Fender |  Festivaly
Předpokládejme, že vše bude mít pět částí.

VAROVÁNÍ: TENTO ČLÁNEK JE EXTRÉMNĚ DLOUHÝ, VYČERPÁVAJÍCÍ A ZDLOUHAVĚ POPSANÝ

Návrat do starých kolejí!

19. července 2011 v 11:48
Koleje! Můj druhý domov! Strávil jsem tam tolik času ... Zlín-Vizovice, Vizovice-Zlín! Půlku Mástru jsem procestoval ... no, to asi ne, ale určitě jsem ve vlaku strávil dost dlouhou dobu. Ale nyní jsem zase tady, abych vás těšil (či štval, to je na vás) novými články, ty nejnovější budou (jak je snadné předpokládat) o Mástru, ze kterého jsem se včera kolem osmé večer vrátil (někteří ani nepostřehli, že tu nejsem - kouzlo přednastavených článků).

Tak, teď k tomu, o čem jste rozhodovali, k designu, který jsem stvořil. Vlastně jste na něm kritizovali to, co jsem na něm kritizoval též, takže jsem rád, že se s vámi na mnohém shodnu, a myslím, že se shodneme i na dalším - moc se sem nehodí. Vážím si toho, že jste v anketě hlasovali pro okamžité nastavení, ale já vám stále nějak nevím, přijde mi takový chladný, ale ne příjemně chladný a zvráceně nebezpečný, přijde mi bezatmosférový - prostě má práce. No, uvidíme, jak to pořeším, sám jsem zvědav na své definitivní rozhodnutí.

Nadále animace! Aneb vaše ceny ... stále mi někteří nenapsali, ale tak to budu hold dělat na etapy, pojedu asi po třech a lidi, odpověď, že nechcete ceny, není odpověď, vy jste namáhali své mozkovny a já vás chci odměnit. Aspoň takto symbolicky animacemi. Chápu, že se vám asi moc nelíbí, ale já vám je prostě vnutím! :D

A dál - k Mástru (ještě jednou a ještě asi pětkrát), v nejbližší době vám sem dám podrobné články o jednotlivých dnech, ale to základní vám musím napsat už jsem - BYLO TO LEGENDÁRNÍ (no, včera jsem se po dlouhé době díval na Jak jsem poznal vaši matku). Ale bylo to vskutku úžasné, řekl bych, že lepší než vloni, ačkoliv jsme letos i zmokli (no vloni vlastně díky vodokropičovi taky, ale dobrovolně). Lidi, jezděte na Mástr, abyste věděli, jak vypadá nebe a mohli se tak na něco po té smrti těšit.

Design s Johnem 5

15. července 2011 v 13:00 | Fender |  Má grafika
No, vy víte, že jsem už dříve experimentoval s grafikou do takové míry, že jsem se pokoušel o designy. Jeden byl na zakázku, ty ostatní jsem dělal tak pro radost - potřeboval jsem se vybít. Teď jsem zkusil něco nového, udělal jsem design sobě, ale nejsem si jím jistý, přeci jen je na mě moc světlý. Líbí se mi, ale nevím, jestli se sem hodí a jestli by z něj návštěvníci počase nezešíleli. Ptám se tedy na váš názor ...


Když už jsem u těch designů, mám známou Amy, která se nově pustila do grafiky a zkouší laye na přání, její práce nejsou přehnaně přeplácané, má vcelku cit pro kombinaci barev a volbu obrázků, pokud byste jí chtěli udělat radost a dát jí příležitost pro další grafický trénink, můžete si u ní objednat design tady, kde najdete i náhled její práce.

Animace: Epica - Feint/The Phantom Agony

14. července 2011 v 9:00 | Fender |  Má grafika
Všem, kteří byli bodově ohodnoceni v mých soutěžích v rámci oslavy prvních narozenin tohoto blogu, jsem slíbil za odměnu animaci s čímkoliv nebo kýmkoliv si jen řeknou.

Většina z vás má asi v paměti mé staré animační pokusy, které byly vážně ubohé, tak nyní přicházím s novými animacemi, abyste měli představu, co dostanete.

Epica - Feint
orámečkované verze:

Epica - The Phantom Agony
orámečkovaná verze:


Oslavy nekončí!

12. července 2011 v 20:30 | Fender
Před měsícem jsem k příležitosti ročnímu výročí od založení tohoto blogu pořádal takovou menší oslavu pro mé přátele, kteří sem občas zajdou, něco okomentují a já jsem jim za to moc vděčný, že mají stále nervy na vyjadřování se k mým výlevům.
V tomto článku však nechci připomínat jen minulost, chci hlavně upozornit na budoucnost a na věci, které se budou v brzké době konat. Vyjíměčně vynechávám Mástr (vlastně nevynechávám, když už jsem ho tu zmínil) a přejdu k tomu, proč tento článek píšu.
Mých soutěží se zúčastnilo před měsícem devět lidí, což je krásný počet, ale je vás stále hodně, kdo jste si nezasoutěžili a nepoznali, jaké to je, sbírat body na bleskovkách (no dobrá, vím, že má oslava nebyla nejspíš pro nikoho první v životě :D ), takže přicházím s druhou šancí.
Osoba mně velice blízká - přezdívá si Kiki - pořádá u sebe na blogu 15.7. 2011 oslavu, jelikož jí bude brzy čtrnáct! Já se tam bohužel nemohu dostavit, protože v tu dobu budu metat hlavou na Mástru, ale dávám vám sem tu možnost jít si zasoutěžit, protože bych byl nerad, aby jí oslava skončila tím, že by přišli třeba jen dva lidé - to vážně není příjemné. Narozeninové oslavy by měly být velkolepé - i ty blogové! Navíc je to příjemný způsob jak ztrávit čas ... na oslavě. Doufám, že je mezi vámi nějaký párty-nadšenec, jakým jsem dříve býval já, to se mnou bylo vskutku k nevydržení. Teď už jsem se sklidnil, ale oslavy si nechávám ujít málokdy, protože je to zábava - většinou. Mrzí mě tedy o to více, že se na oslavu Kiki nedostavím, ale věřím, že se povede a zúčastnění si ji užijí. ;)

Proběhne ZDE

Ještě připomínám těm, kteří neví, na jakém se umístili místě v mých předměsíčních soutěžích, ať se kouknou SEM a napíší si, s kým/čím by chtěli ceny.

Děkuji za pozornost, užijte si to tady. :)

Vyhodnocení

11. července 2011 v 14:20 | Fender |  Oznámení a upozornění
Je to tu, o něco déle, než jsem sliboval, ale nakonec to přišlo. Nyní se všichni dozvíte, jak úspěšní jste byli řešitelé mých zákeřných kvízů, testů a ještě zákeřnějších bleskovek!


"Jestli hned nevylezeš, až napočítám do tří, budu střílet!!!"

7. července 2011 v 21:45 | Fender
Dlouho jsem se zase blogu nevěnoval. Hm.. vlastně pár dní, tak dva, ale to je na mé poměry ještě dobré. Předevčírem na můj blog zavítalo 60 lidí, včera 53, to jsou úžasné výsledky, nejlepší návštěvnost od mého návratu sem, jsme vám vděčný. Předpokládám, že dnešní návštěvnost bude už zase horší, ale mně o ni už nějak ani nejde, měl jsem během dnešního dne - i běhěm toho včerejšího - hodně práce a starostí, které byly vážnější než popularita na blogu. Mého dědu nedávno odvezli do nemocnice - měl problémy se zády -, včera jsem mu odvážel věci a dnes už ho propouštěli, tak jsme byli s mamkou uklízet u něj doma. Pak jsme se sešli s Maggie, vcelku příjemná procházka rozpáleným městěm, ona je dobrý parťák, bude mi chybět, škoda, že přechází jinam.

Ardaigh

5. července 2011 v 18:18 | Fender |  Když se mi do ruky dostane tužka nebo štětec, tak se neznám
Toto sice není tužkou, jak by mohl název rubriky prozrazovat, nicméně jsem to sem dal.
Ardaigh znamená, podle přítele Googlu, růže - a ano, tentokrát to není chyták, nakreslil jsem růži. Není to karafiát, není to gladiola, je to opravdu bleděžlutá růže! A na mé poměry vcelku i povedená, řekl bych.

Víte, před několika týdny nám na výtvarku přinesla učitelka dvě růže, rudou v zelené láhvi a žlutou v hnědé láhvi. Chtěl jsem udělat původně obě, ale znám tempo své práce, takže jsem zůstal u té jedné, u žluté. Odhadl jsem to dobře, skončil jsem s tím jako poslední - o dvě hodiny později než ostatní. I když jsem se s tím mořil dvojnásobek času, výsledný výtvor je poměrně horší než růže ostatních. Omlouvám si to tím, že jsem to měl proti světlu a ještě z druhého konce řady stolů, všichni ostatní se na to dívali z blízka, já seděl až u těch, kteří pracovali na červené růži. Ta mi občas překážela ve výhledu. Ale tak nakonec jsem to nějak udělal, s nejtmavším pozadím ze všech a s listy, které nevypadají jako listy - při nejlepším jako listy z vosku, jsou nepřirozené, ale ... měl jsem to přeci proti světlu! :D