BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍLeden 2011

Horror bar

31. ledna 2011 v 11:27 | Fender |  Ostatní
Pozor-pozor, Jihočeši!
V Českých Budějovicích konečně taky otevřeli podnik na úrovni a už se nemůžu dočkat toho, až tam zavítám.. bohužel díky mé nemoci (o stupeň zvýšená teplota - kataklysma) to moc pozitivně nevypadá..

Nedávno jsem se v magazínu Ahoj, který nám nějaká milá duše hodila do schránky, dočetl o Nosferatu:horror baru. Bylo to ale až poté, co nás o této velké slávě informovali e-mailem rovnou z Nosferatu.. Sakra lidi, nepoštěstí se vám každý den večeřet (hmm.. dojít k názoru, že tam podávají večeře, bylo asi unáhlené, že?) vedle rakve.., proto jsem se rozhodl zjistit, kolik tu máme Budějčáků, abych vás tam jednoho krásnýho večera mohl pozvat (pozvat=já našel místo, vy platíte).

Nosferatu: horror bar
Více informací a fotografií najdete tady.

AUTOSERVIS-PNEUSERVIS

31. ledna 2011 v 11:27 | Fender |  Události
Mám zhruba čtyři bratrance.. všichni jsou to pošuci a ani jednoho nijak neuznávám. Divíte se mi, že se odvracím od své rodiny..? Ono to není tak lehké. Ovšem tento článek nepatří výčtu chyb mých bratranců (jejichž počet si ani pořádně nepamatuji..), tento článek patří autoservisu jednoho z nich. Kdo by to čekal, že si autoservis otevře zrovna ten, který nabořil snad už deset aut. Že by se poučil ze svých chyb? Že by mu došlo, že skrz úzkou díru v kamenné zdi na 120 km/h prostě neprojede? Zázraky se asi opravdu dějí.. Ale přeszto si nejsem jist, zda-li je úplně bezpečné vás do toho servisu pozvat.. No, když už jsem dostal leták..

Autoservis
Autoservis
Pokud jste z Českých Budějovic, Českého Krumlova, Kájova nebo prostě odněkud z jihu Čech a vaše rodiče (popřípadě vás, ale předpokládám, že zats tolik řidičů či zlodějů aut ke mně nechodí)zlobí auto, neváhejte a zavítejte do nového autoservisu se spolehlivým a šikovným personálem.

Ordnung? Warum?

27. ledna 2011 v 17:01 | Fender |  Oznámení a upozornění
Nejspíš už je načase, abych to tady celé protřídil.. sice jsem několikrát plánoval jakousi celkovou rekonstrukci, ale prozatím začnu u pořádku v menu.. který tam není!
Nejdřív ale chci všem oznámit, že můj nynější počítač nejspíš již brzy odejde navždy na odpočinek, a tak budu nejspíš občas neaktivní (myslím tím ještě neaktivnější, než teď). Ovšem nechci strašit, třeba se nějaké zcela nelogické a matoucí vypínání už znovu nezopakuje (popravdě se zopakovalo před hodinou a já si jen beznadejně říkal "Kdy to dospěje k tomu stupni, že už mu nebude stačit odpočinek a nebudu ho moct nijak nahodit?").
Zpět ale k mé debordelizaci. Určitě si ze všeho nejdříve trochu protřídím drahé mé spřátelené, jak se to ostatně provádí na jiných blogách (u mě bude taková větší čistka prvně). Jen chci ještě předem dodat, že dělání pořádku u mě neznamená bezhlavé mazání každého druhého.

I. Jako první na řadu přišla skupina parťáci, odkud nemilosrdně smažu Katty, ale to vlastně jen proto, že si změnila blog na puppy-girls, což je opravdu zajímavý blog o zvířatech. Její novou adresu si přidám mezi lásky (zní to divně, nejspíš tento "obor" ještě přejmenuji), ale doufám, že chápete, že u mě musíte vše brát s nadsázkou..

II. U lásek (to označení se mi vážně líbí čím dál míň) budou změny radikálnější.. a to mnohem! Smažu Any a to opravdu jen velice nerad, protože tak bohaté debaty jsem vždy vedl jen s málokým.. bohužel už nejsme v kontaktu a já ani nevím, v jakém stavu ten její blog nyní je.. Nejspíš ji ale kvůli sentimentalitě přesunu pouze do spřátelených, což není, abyste to nepochopili špatně, jen nějaká odkládací skupina, ve které se už jen čeká na smazání. Patří tam má nová SB, ke kterým jsem si nestihl ještě vytvořit nějaký vztah a nebo právě případy, jako je Any.
Jako další vyškrtnu meGan, což byla jedna z prvních osob tady na blogu, která mě dokázala v něčem pochopit. Bohužel už na svůj blog kašle a ani na Facebooku spolu žádné debaty nevedeme..
Dalším úplným škrtem (teď si tak říkám, že škrt má vlastně i více významů.. :D no není ta čeština krásná..? :)) bude Nelly, což je naprosto skvělý a střeštěný člověk, který se mi taky jen těžko vymazává, ale bohužel už spolu též nejsme v kontaktu..
Posledním výškrtem je pak LUCINA, kterou ovšem jen přesunu.. mám ale problém, jestli mezi parťáky či mezi exoty a nebo prostě mezi přátele. Nechť si vybere, k čemu se přiklání více..

III. Z přátel si smažu Samadhi, na kterou se mi opravdu těžko zapomíná. Byla to skvělá dívka, se kterou jsme se spojili skrze nenávist k Justinu Bieberovi. Bohužel si mě jednoho dne vyškrtla z přátel a nyní je načase, abych to udělal i já..
Serenity, také další skvělá osoba, se začala naplno věnovat grafice, a tak přesunula své sídlo na zcela grafický blog, takže zde pozměním adresu.. ;) 
Dalším člověkem, kterého smažu, bude m-b-s, která mě vždy nabila svým optimismem.. Ale jednak má již blog nový, a jednak byla dlouho neaktivní a já nevím, jestli by se ještě někdy vůbec stavila.
Smažu také Tokitas, se kterou jsem vedl mnohdy řeč ohledně EMO a Scene. Ani jeden z těchto stylů nevyznávám, ale rád se dozvídám něco nového a Tokitas vždy dokázala barvitě líčit a vyprávět. Nicméně už též nejsme v kontaktu.
Marilyn, Doomis a haf si přesunu do spřátelených, protože to jsou všechno dívky, se kterými jsem se moc rád bavil, a u kterých jsem nacházel zajímavé články, jen jsme se poslední dobou nějak nebavili, což je škoda..

IV. Z exotů musím bohužel smazat Alex&Mitchie, které mě vždy dokázaly povzbudit v psaní povídky.. ale stejně jako ta povídka, i naše přátelství nyní chátrá.
Raki si pamatuji jako nezbednou, šílenou a na nejvyšší míru úchylnou dívku, která mě kvůli své zálibě v homosexuálech, nutila do sexu s mým bratrancem.. I přes drobné její (no popravdě i mé) nedostatky, jsme si k sobě našli cestu a stali se z nás přátele. Pak někdy sekla na dlouhou dobu s blogováním, ale nyní se zase vrátila.. Mezi námi to už ale není takové. Přesunu si ji však kvůli nezapomenutelným debatám do spřátelených.

V. No a nakonec Mary, se kterou jsem snad nikdy nemluvil.. tedy nikdy si s ní nepsal. Prostě si jí smažu, i když mě to mrzí, jelikož má úžasný blog o Emilii Autumn.

VI. Poslední takovou skupinou jsou oblíbené, i když já to tam tak nazvané nemám. Z těch smažu určitě AneT. Nikdy jsme se spolu neshodli ohledně stylu, ale občas jsem u ní nalezl nějaký zajímavý článek, například o týrání zvířat. Takovéhle katastrofy vždy stmelují. Nyní jsem však ale již dlouhou dobu u AneT nebyl a ani si nejsem jistý, jestli jseště vůbec funguje.
Karoll mě uchvátila svou tvorbou v mé kreativní soutěži na téma nekrofil, kterou jsem zde jednou pořádal. Na dlouhou dobu si získala místo mezi mými SB, ale většina kontaktů časem zeslábne..

Z mazání a přesouvání je toto vše.. nyní přijde druhá část: přidávání.

Už dlouhou dobu si chci mezi přátele přidat Eleneoru, u které mě uchvacují její básně a nápady, jsem vskutku rád, že jsem ji tady poznal.
Smougy Kaulitz jsem měl v SB už dávno jen pod jinou přezdívkou, ale pak jí někdo smazal blog. Nyní se naštěstí vrátila a já ji vítám opět rád mezi mými drahými exoty.
Před delší dobou jsem zde objevil jednu úžasnou metlošskou partu a nyní si přidávám do svých oblíbenců jednu její členku, Veroniku, jejíž blog mě opravdu baví navštěvovat.
A před opravdu krátkou dobou jsem přes Labandu (na kterou můžete najít odkaz skoro všude u mě v menu) objevil zajímavý blog Davida Bachmanna, jehož kvalitní názory mě rozhodně nikdy nenechají chladným, u jehož příhod se mnohdy zatraceně rád srdečně pobavím. Vřele doporučuji návštěvu.. vlastně doporučuji návštěvu všech. :)

Tyto změny by měly vejít v platnost maximálně zítra.

Nadále zde mám pár informaci..
*Reklamy na všechny zde vydrží přesně do té chvíle, kdy Arch Enemy vystoupí na Metalfestu.
*Při Metalfestovské sobotě (aneb 4.6. 2011) proběhne oslava prvních narozenin mého blogu, které se budou slavit vždy před-v průběhu-po (podle toho, jak vyjde sobota) Metalfestu, jelikož můj blog vznikl někdy v květnu krátce po návratu z Anglie, což bylo v době německého/rakouského Metalfestu a chvíli před českým Metalfestem. Nebo naopak?
*Ruším píseň týdne, jelikož si to stejně nejspíš nikdo ani nepouští a mě nebaví aktualizace.. navrhuji ale píseň měsíce, kterou byste si vždy vy volili v anketě u nějakého článku..
*Pokud bude někdy někdo potřebovat pomoct (se sháněním hlasů do soutěže, spoluadminů na blog atd...), rád mu zde udělám reklamu.. Pokud budete mít problém ohledně čehokoliv jiného, pokusím se vás někam odkázat.. :D

Nadále v menu smažu nepotřebné odkazy a nahradím je něčím podstatnějším, například odkazem na náš grafický blog. Když už jsem u té grafiky, nechtěl byl někdo design se skupinou Eluveitie nebo s Epicou? Nečekejte žádná mistrovská díla, ale kdyby náhodou.. :D

 Už to ode mě bude nejspíš vše, zatím.. :) 

24.1. - památný to den!

24. ledna 2011 v 16:51 | Fender |  Památné dny
Krásný den..
Většina návštěvníků mého blogu ví moc dobře, že mám zálibu psát na blog data narozenin slavných osobností.. Tento článek nebude jiný. Přesto však něčím výjmečný.. Dnešní článek totiž nepatří ani Zuzaně Norisové nebo Matthew Lillardovi, a ani Marii Doležalové, dnešek patří asi té nejobětavější, nejvlídnější, nejochotnější a zároveň té nejstřelenější ženě, kterou jsem měl tu čest poznat..

Jani, přeji ti k dnešním nádherným třicátým narozeninám jen to nejlepší.. Přeji ti dlouhotrvající a příjemný vztah s Šelmičkou, pořádnou dávku chuti k životu a chuti tvořit, optimismus, nedocenitelné zdraví, mnoho štěstí a přátele, kteří ti vždy rádi pomohou - kteři tě podrží.. :)

Všichni určitě už dobře víte, jak já si libuji ve zdlouhavých úvodech a nyní, když mám prezentovat dárek pro dnešní oslavenkyni, to nebude jiné. Mám nutkání všechny upozornit, že se stále pyšním statusem "začátečník" a to vskutku v jakémkoliv oboru.

Jani, víš onehdy jsem procházel tvůj blog a měl jsem chuť prohlédnout si všechny ty tvé "hrátky s obrázky", které mě vždy uchvacují. Věřím, že nejsem sám, kdo v nich našel zalíbení.. a nebo najde..? Odhodlal jsem se utvořit z nich video a to video je nyní mým dárkem pro tebe..
Nevím, jestli se ti bude líbit píseň, kterou jsem zvolil, nejspíš ne.. a doufám tedy, že ti moc nebude ani vadit, když jsem si dovolil přihodit k tomu i slova..

Všechno nejlepší.. :)


Caro nonno, qui é vietato fumare!

21. ledna 2011 v 17:38 | Fender |  Zážitky
   Bylo úterý, pro člověka z naší třídy den oddechový a nesmírně příjemný kvůli naprosté absenci matematiky v rozvrhu. Blažení z vyhlídky dobrého dne a do jisté míry zlámaní po pondělku jsme začali naprosto zcestně řešit jazyky. Ne, ono to tak nebylo.. Vlastně jsme se k jazykům dostali přes kuřiče karatistu, ale to je příběh na hodně dlouho.. Podstatný je fakt, že přede mnou v lavici sedí dvě dívky. Jsou naprosto odlišné, ale i přesto (nebo možná právě proto) jsou to nejlepší kamarádky.. Jsou šílené, což je fakt, který je spojuje se mnou, ale i vlastně se zbytkem třídy. Jedna z nich se každopádně začala učit italsky. My sice nejsme třída drben, kde by se učení cizíhho jazyka uchovalo v tajnosti jen pár minut, ale před člověkem, který sedí za vámi, se už jen těžko něco tají. Obvzvlášť tedy, když neustále vykřikujete "Qui é vietato fumare!". Má zvědavost mi nedala, tak jsem se jí prostě musel taktně zeptat, co to má probůh znamenat?! Začala se smát a snažila se mi vysvětlit, že to dělá kvůli nějakému Italovi. Jako kdyby nevěděla, že celá Itálie teď patří Indům, mám na ně bohaté vzpomínky z Říma (což mi tedy připomíná, že jsem vám sem stále nedal všechny fotky.. Viděli jste vůbec Colosseum?), kde mi jeden vnutil šátek, druhý přívěšek s jakousi světicí a třetí své telefonní číslo. Myslím, že se jmenoval Vicky, ale kvůli krádeži mého telefonu (ne, na nic policie nepřišla) budu to jeho číslo stejně už jen marně hledat.. Ne, že bych ho tedy hledat chtěl.
   Před skončením třetí hodiny vyučovací už na sebe však díky mé neopatrnosti volala půlka třídy "Qui é vietato fumare" Tady je kouření zakázáno, ale jen málokdo tomu rozuměl.. a jen málokdo rozuměl, jak se to má vyslovovat, tudíž pak vznikaly zkomoleniny typu "Kuje větrá-to, fumáro".
   Paradoxně je tématem týdne český jazyk. Upozornila mě na to Labanda asi ve čtvrtek či ve středu, já totiž obvykle témata týdne naprosto ignoruji.. Napadá mě ale, že na toto téma bych rád něco napsal, nejspíš si to nechám jako grandiózní finále v neděli. Na našem grafickém blogu  rozjely holky projekt, že vždycky někdo utvoří na téma týdne grafický výtvor.. Nevím, jestli bych něco dokázal vytvořit na češtinu, nejspíš by to byl paskvil plný obrázků knih. Neříkám, že na obrázkách knih je něco špatného, ale už by to nebylo originální..
   Vlastně ale i v tomto článku hodlám okrajově probrat češtinu. Dělali jsme testy Scio, jak už jsem psal, a já teď dostal ocenění za třetí místo (za třetí místo mezi všemi gymnázii v našem kraji, to jde ne?). Vlastně naše třída vůbec vyžrala ty nejlepší příčky. Jsme asi opravdu elita.. Taková elita, že máme potřebu řvát na sebe při hodinách, že se tu nekouří.

Ocenění
   Takto nějak vypadaly diplomy, které jsme si postupně všichni rozebrali za výsledky hodné titulu nad očekávání. Však i v posudku mám napsáno, že můj výsledek dalece přesahuje mé obecné studijní předpoklady. Celkový percentil mám pak 92 (průměr mi výrazně kazí matika.. ale furt lepší než kdyby se testovalo aj z fyziky!), což znamená, že 92% testovaných studentů je horších než já.

   Když tady teď dělám ten odstavec, vzpomněl jsem si, jak nám češtinářka asi před týdnem rozdala naše kompozice a prohlásila, že dělání odstavců je chyba. Tedy, chybou je, dělat na začátku ty mezery (bože, jak ono se jim říká?! Nazývejme je odrážkami..), ale ona nám za to tedy milostivě body nestrhávala. Věděli jste o této změně? Prý, aby byl jazyk zase jednodušší.. už tak dělá jazyk jenom samé ústupky těm degenoravým idiotům, kteří ani nejsou schopni naučit se pár pravidel. Vždycky jsem tvrdil, že pravidla nejsou všechno, ale tím jsem opomíjel, že mezi pravidla patří vlastně i vyjmenovaná slova, větné členy, slovní druhy a slovesné a jmenné kategorie (a spoustu dalších samozřejmě). Když jsem chodil do třetí třídy, všichni starší spolužáci mi říkali, že devátá třída je leháro, protože se tam jenom opakuje staré učivo. Nepředstavoval jsem si, že bychom opakovali i vyjmenovaná slova.. a už vůbec jsem si nepředstavoval, že se u nás ve třídě vyskytnou takoví ignoranti, kteří dokáží do vyjmenovaných slov po S zařadit sviště (to už bych to víc chápal u vyjmenovaných slov po V teda!). Taky rody a vzory dělají mnohým problémy. Možná teď působím jako parchant, který má potřebu se jen vytahovat, jako parchant, který dostal jeden diplom a hned mu to stouplo do hlavy nebo jako někdo, kdo si myslí, že je nejlepší a ostatní jsou pro něj odpadem.. Vy víte, že to tak není, ale toto jsou prostě věci, které nepochopím. Nepochopím, jak někdo může takhle ubližovat češtině a prohlašovat, že je na nic. Z lidí, kteří chtějí utéct do Ameriky a prohlašují, že čeština zanikne, se mi dělá zle.. Doufám tedy jen, že naše třída zůstane u prostého "Caro nonno, qui é vietato fumare." Drahý dědečku, tady se nekouří a nebude plánovat úprk do zahraničí se sprostou větou na adresu češtiny na rtech!

Na odlehčení atmosféry vám nyní musím ukázat své milášky.
Within Temptation
Pink Floyd Classic
Masters of Rock 2011
Asi mi budete věřit jak zatraceně moc se těším..

Tak a teď vám půjdu zase po dlouhé době odpovědět, omlouvám se, že jsem se neozval dříve.
Metal s vámi!

Malice

16. ledna 2011 v 12:56 | Fender |  Články o Johnovi
Bylo nebylo, otevřel jsem jednoho zachmuřeného dne opět Spark. Ten lednový, první nooroční. Tolik jsem se na něj těšil, že jsem ho koupil hned v ten den, kdy dorazil do malé trafiky po cestě od nás ze školy. Vypadá jako vězení.. Ne Spark, ale ta trafika.
Přečetl jsem si zase něco zajímavého o skupinách jako Stratovarius, Motorhead a spoustu dalších. Taky jsem zjistil průběh zimního MoRu, kde byli například Symphonity, na které bych opravdu rád už někdy zašel.. ale nicméně tento článek bude kupodivu věnovaný Johnovi.
Tentokrát se ve Sparku objevil o Johnovi jen krátký článek srovnatelný s nekrologem.. Obsah také nebyl o moc povzbudivější.


"Portrayed As Unremorseful"
z alba "The Art of Malice"

"Totéž, hraje dobře, snaží se hrát rychle a komplikovaně, ale podle mě to tlačí až moc přes prsty. Chce předvést, co umí, jako by tím říkal: "Hele, jak hraju rychle!" Hraje prsty, ale už ne tolik hlavou. Instrumentální hudba se mi líbí, když muzikant umí vyváženě předvést svou techniku a zároveň i cit pro kompozici. Třeba Steve Vai hraje taky tak ujetě rychle, ale jeho skladby jsou propracované, mají zajímavou strukturu, plno zajímavých pasáží. To, co teď slyším, je komplikované, ukazuje, jak umí hrát, ale jako skladba to není zajímavé."
Václav Tesař

Kupodivu musím panu Tesařovi dát i v něčem za pravdu. Nikdy jsem nad tím takto nepřemýšlel, říkal jsem si jen: "Jo, John je prostě skvělý, když tohle všechno zvládá.", ale veskutečnosti mám radši jeho starou tvorbu jako byla alba The Songs for Sanity, Requiem i Vertigo, která měla duši. Samozřejmě John ukazoval vždycky všude, jak rychle dokáže zahrát, ale zároveň svůj smysl pro techniku dokázal dokonale propléct i s něčím, co dělá skladbu skladbou.
The Art of Malice je dobré album.. ale jen dobré. Není ničím výjmečné. Výjmečné je snad jedině tím, že si nepamatuji melodii ani jedné z těch skladeb. Možná právě na to pan Tesař narážel.. Všechny ty skladby z The Art of Malice jsou šílené, bez hlavy a paty a mnohdy i naprosto nelibozvučné.. Vlastně ani nevím, jak konkrétně zní Portrayed As Unremosreful, kterou si právě Václav Tesař vybral pro svou kritiku.. pamatuji si Ill Will or Spite, ze které podle mě vyzařuje duch Vertiga a pamatuji si Can I Live Again a to jen pro jistou jednoduchost, která je z té písně cítit..
Pro mistry kytaristy a kytarové nadšence je The Art of Malice jako stvořené, je to album, které každý může brát jako výzvu, ale pro normální posluchače to není..


Ťup-ťup-ťup aneb Dávejte si pozor na homosexuální elektrony!

15. ledna 2011 v 15:07 | Fender |  Zážitky
Několikrát jsem byl mými drahými spolužáky stíhán za to, že je zde zmiňuji v článcích. Přemýšlel jsem tedy nějakou dobu nad tím, jestli rovnou zavrhnout veškeré zážitky ze školy a nebo se jen vyhnout nějakému jmenování. Myslím, že ale zůstanu u druhé možnosti, protože čekat na nějakou senzaci, která se stane mimo budovu našeho ústavu, nemá smysl a já to tu zde už nechci nechat chátrat kvůli mým neopodstatněným obavám z reakcí mých přátel. Takže pryč s pravidlem: co se mezi zdmi ústavu stalo, to mezi nimi taky zůstane.

Včera byl pátek - předpokládám, že si toho všimli všichni - a pátek má většina lidí nejspíš spojený s odpočinkem. Je to pěkná představa, ale falešná. Pátky u nás bývají povětšinou dosti hektické, jelikož právě na ně si vždycky naši drazí učitelé připraví nejvíc písemek - jaká zvláštní náhoda!
Včerejšek nebyl jiný. Celý čtvrtek jsem zmateně pobíhal po pokoji a deklamoval si chvíli meziválečné období a chvíli past continuous, koukal jsem do učebnic a uvědomil si, že nic z toho nevnímám. Zpět ale k osudovému pátku, který může za všechen tenhle stres.
Od té doby, co máme v angličtině učebnice pro starší ročníky (myslím tím starší než jsme my..), jsou písemky zase o něco snažší - paradox? Bohužel překlady, které k písemkám patří, z učebnice nejsou a naše učitelka je záludná.. Vidím to na výsledek: test bez chyby, překlad - 30 bodů. Jako většinou..
Dlouhou dobu po první hodině, jejíž místo zaujmula angličtina, měl být klid zbraní a my měli dokonalý plán - učit se na dějepis přes všechny zbývající předměty. Nejvíc prostoru k učení měl být na hudebce.. Vytáhli jsme si tedy neprozíravě v podkrovní učebně hudební výchovy učebnice a sešity plné informací (jak u koho tedy.. Zjistil jsem totiž, že můj sešit se sice pyšní vším možným, ale potřebné to zrovna nebylo..) o ČSR a Versailleským systému.
Frau Neu, drahá naše nová učitelka s hlavou plnou absurdních myšlenek typu Každý umí zpívat, ale jen vy jste lenoši, kteří stávkují!, si umínila, že nám tedy taky dá nějaký ten testík, když už je pátek. Zandali jsme opět sobě dějepis (to nářečí našeho Hadřince je návykové) a vytáhli notové sešity (dejme tomu, že byly notové). S nervama v kýblu jsme upřeli své zraky na tu kudrnatou šílenou meluzínu a doufali jen, že se nezeptá na Gregoriánský chorál. Dám vám sem pouze znění prvního úkolu: "Napište vše, co víte o Gregoriánským chorálu a jeho období." - opravdu ti, Bože, děkuji! Vzpomínáte si, jak jsem se strachoval, že propadnu z fyziky? Přátelé, teď se bojím, že propadnu z estetické výchovy hudební.
Dusili jsme v sobě vztek, přežvykovali na jazyku jadrné připomínky a snažili se tvářit přívětivě, když jsme jeden po druhým utíkali ze schodů z učebny k nám do třídy.
Čas na dějepis a naše příprava byla nulová - jako vždy. Šli jsme do boje nepřipravení jako ti největší amatéři a věřili si natolik, až se mi z toho dělalo zle. Věděl jsem, že na všechny otázky, které budou v testu, dokáži napsat pořádnou slohovou odpověď, ale zároveň jsem věděl, že ani jedna z řádek mého slohu se nebude ani okrajově týkat toho, co po mě původně dějepisářka chtěla. Doufám ale, že aspoň ocení snahu.
Konec všem písemkám, které nás okradli zase o důležitou část našeho života a poslední hodina toho dne. Chemii nikdy nikdo nebral vážně - hlavně proto, že chemikářku nikdy nikdo neslyší. Zatvrzele setrvává celou hodinu v hovoru s tabulí a my se z toho máme učit. Po mém a Benderově vzoru se většina třídy, po asi dvou minutách od začátku hodiny, začala věnovat hraní lodí a ten počestnější zbytek se snažil občas vnímat výklad mezi neustálým vykřikováním jednoho našeho spolužáka: "Ne, já jsem prohrál!"
Tuším, že tuto hodinu jsme probírali spiny. Tedy, tabule a chemikářka probíraly spiny, třída lenivě koukala do blba. Z pochybných malůvek na tabuli jsem však pochopil toto: "Elektrony musí nejdříve zaplňit všechny pokoje v orbitalu a až pak se smí párovat. V jednom pokoji nemůžou být elektrony se stejným spinem." Druhou větu si pamatuji ze zajímavého výkladu, kterému nikdo stejně nevěnoval pozornost.. přišli o hodně, dozvěděli by se tam, že elektrony se stejným spinem jsou jako homosexuálové, a proto spolu nikdy nemůžou být v jednom pokoji. Docela mě toto vysvětlení zaujalo a něco na tom bude, jen mám dojem, že homosexuálové spolu klidně v pokoji být můžou.. nechtěl jsem chemikářce ale kazit radost svou drzou připomínkou, tak jsem jen nerušeně dál naslouchal huhňání.
Po skončení hodiny, nevím jak je to možné, ale byl jsem ve třídě skoro poslední - jako vždy-, jsem chtěl udělat menší dojem na jistou dívku. Nevím proč, nehledejte v tom nic, jen jsem měl potřebu se vytahovat, a tak jsem si na ni počkal před tabulí a začal podezřele pokyvovat hlavou před malůvkou jednoho orbitalu. Zastavila se a vypadalo to, že ji orbital taky něčím zaujal. Řekla by nejspí: "Zase z té hodiny nic nevím," ale učitelka byla ještě stále ve třídě. Možná jsem se chtěl vytáhnout právě před ní a tak jsem své spolužačce začal ukazovat, jak to je s těmi spiny. Mezitím k nám dorazil Bender a později náš hovor u orbitalů zaujal i chemikářku, která se ujala slova. Docela podrobně nám pak shrnula celý dnešní výklad slovy: "Tohle musí být nahoře a toto zase dole, takhle to musí vést dolů, chápete? No protože to prostě nemůže vést nahorů a musí to být tady. Ano, přesně tady.. jedna-dva-tři, tak musí nejdřív být v té jedna-dva-tři. Takhle ťup-ťup-ťup a zase ťup-ťup-ťup, když už tam jsou nějaké jiné. Tady můžou být, ale ne.. tady může jenom šest..? Ano takhle, rozumíte tomu?" Přikývli jsme, rozloučili jsme se a odešli..

Vešli jsme vstříct víkendu, který pro nás začíná vždy s koncem pátečního hektického vyučování..

Bekle bi dakka bekle

10. ledna 2011 v 18:03 | Fender |  Oznámení a upozornění
Nechci se rozepisovat o tom, co jsem prováděl posledních pár dní. Není to nic zajímavého a já nepotřebuji vaše falešné přisvědčování, jak jsem si to náramně užil. Neužil! Asi si myslíte, že vám teď osvětlím mou nepřítomnost nějakou zvláštní historkou o Vasilovi, Sergejovi, blbé Nastě odnaproti a o Marije - není to tak! Za mou nepřítomnost může jen a jen výpadek internetu! Tak vám rovnou říkám, nepořizujte si starnet. Je to kšunt a nic to nevydrží. Náchylnější je to víc jak satelit - a to je co říct! Proto doufám, že mě tedy omluvíte.. že omluvíte mé opětovné neodpovídání na vaše nepochybně skvělé komentáře - nemohl jsem. Na blog jsem se chvílema i dostal.. dokonce se mi podařilo přihlásit na náš grafický blog (nevím, co tam dělám, asi kazím reputaci), ale jakmile jsem chtěl k někomu jinému, abych mu mohl odpovědět a nebo se třeba jen pokochat novými články, spadlo mi to. Nebo spíš se zobrazil modrý nápis "Sever nemůže zobrazit tuto stránku". Jak já tohle sdělení miluji. To nepochybně každý! No každopádně buďte vklidu, já se na vás teď hned vrhnu. ;)

Vzpomněl si, že zapomněl domněnku o pomněnce!

5. ledna 2011 v 17:57 | Fender |  Památné dny
Tento příběh je starý jako sám život a začíná dnem 12.12. aneb dnem, kdy má nastat Konec světa.. Už se těším, ale než dojde k té očekávané záhubě, mám potřebu oslavit zde jistou věc.. vlastně několik jistých věcí. Asi bych tento dlouhý a nepraktický název zkrátil na prosté narozeniny, což? Podle serveru osobnosti.cz by si někteří z vás mohli domyslet, koho zde chci vyzdvyhnout, ale já zde chci vlastně zmínit hned několik osob, které mi nějak uvízli v srdci nebo prostě v paměti.

12.12. oslavil své narozeniny Chris Crocker.. Nevím pořádně, co je to za pošuka, asi zase nějaká homosexuální internetová celebrita.. Já vlastně ani nevím, jestli by nebylo vhodnější psát o něm v ženském rodě..? Každopádně se mi nějak.. hmm.. zalíbil? Nevím, jestli je zalíbil zrovna to správné slovo, ale v paměti mi uvízl dokonale!
Takže mu přeji jen to nejlepší do jeho podivného života. Asi co nejvíce oplzlých videí, když ho to tak baví točit (když ho tak baví obtěžovat normální lidi jako jsem já..) a nějakého jiného milence, než je jeho bratr.. i když jim to spolu v rámci možností i docela s oběma přivřenýma očima sluší.

A život jde dál.. tedy pochybuji o tom, že po zničení světa dál pokračovat bude, nicméně já zde mám ještě jedno datum - den poté! 13.12. oslavila své narozeniny zpěvačka Amy Lee, zakládající členka skupiny Evanescence. Tato gothická bandička mě zaujala hned při prvním poslechu.. Tuším, že o bylo v ESU (pro ty, kteří netruší, o čem jeřeč, tak ESO byla jistá show Leoše Mareše) písní Call Me When You're Sober.
No ačkoliv od mého prvního poslechu už nějakých těch pár let uteklo, tak Evanescence kupodivu zůstávají na špici mého žebříčku favoritů - hlas Amy je totiž nenahraditelný..
Přeji jí tedy mnoho úspěchů, spoustu nápadů a chuti tvořit. Všichni, myslím, budou za další skvělé album rádi..
Evanescence - Together Again (outtake z The Open Door zveřejněný na pomoc Haiti)


Další datum, stále prosincové, zní 25.12. Tuším, že většině to bude hodně povědomé datum a našel jsem již na několika blogách krásná blahopřání tomuto oslavenci. Já si ho zas tak neoblíbil.. vlastně jsem si neoblíbil Nightwish vůbec. Došlo vám, že píšu o Tumasovi? Moc ho neznám.. vlastně vůbec, ale přišlo mi pěkné taky ho tu zmínit a popřát mu.. opožděně, jako všem!
Milý Tuomasi, přeji ti hodně úspěchů a to, co se obvykle tak metlošům přeje.. Myslím ale, že ať už bych mu popřál cokoliv, přání Hate by to netrumflo.. Ale přeju mu hodně zdraví, páč to je potřeba.. hlavně na severu!
Nightwish - Nemo


Přes samou poetičnost (co je na zničení světa poetického?) se mi podařilo přeskočit datum 7.12. V ten den slaví taky zajímavá osobnost - Robert Kubica, závodník F1 z Polska.
Co bych moh popřát závodníkovi F1? Spoustu úspěchů jako všem, ale především štěstí (na přežití) a dobrého týmového kolegu (Vitalij Petrov je sice Rus, ale za moc nestojí..). Přeji mu také zdraví, aby měl v nejtěžších dobách šance na vítězství (a netutlal pak jak debil - jak Webber - zranění ramene). Přeji mu několik vítěztví a brzký přestup do Ferrari!

A tímto přecházím do smutného ledna. Smutného? Proč já to napsal..? Asi proto, že jde o tak krásné přídavné jméno a já nechtěl nechat nevyužitým.. Jinak samozřejmě v lednu bude veselo, jelikož tu máme jednu kalbu za druhou!
Začíná to mou spolužačkou, která slavé 1.1. a oslavu má zítra.. Proč mě tam pozvala? Nic pro ni nemám..
A stejně tak nic nemám pro Tilla Lindemanna, zpěváka Rammsteinů, který oslavil narozeniny 4.1. (neboli včera!). Škoda, tomuto borci bych já něco předal s radostí, ale zbyde mi asi jen napsat tento článek (nebo spíše ho dopsat a donutit se ho zveřejnit). Přeji tedy i Tillovi vše nej a gratuluji mu k výkonu v Amundsenu, či jak se to jmenovalo.
Doufám, že už brzy odkoupím to LIFAD, ale moc tomu nevěřím.. Taky tak drahé! :D
Rammstein - Amour (Reise, Reise)


Posledním oslavencem (protentokrát.. za chvíli zase něco přibyde) je Marilyn Manson (pějte oslavné písně ve stylu Tainted Love a kalte až do půlnoci, pak si vyčistěte zuby a jděte spát - no, nebudu to radši vysvětlovat.. i muži majís vé dny.)
Vlastně původně měl být tento článek celý věnovaný jemu.. taky jsem si na to vyhradil den jeho narozenin (ano, opravdu slaví dne 5.1. a furt se mi to motá s Tillem),a le nakonec jsem tedy ksončil u hromadného blahopřání.
Co bych mohl popřát Mansonovi? Spíš tak dumám nad tím, co on by si mohl přát? Co mu chybí? Přeju mu samozřejmě štěstí, zdraví, hodně lásky do života, trochu optimismu (neříkejte, že je to blbé přání pro někoho, jao je on - optimismus potřebuje každý!), chuť tvořit, ale nenapadá mě nic osobitého, co by pasovalo vskutku jen na něj.. Asi to bude tím, že nejspíš pomalu v mém žebříčku oblíbených zpěváků klesá.. z prvního místa na druhé.. a tak se vytrácí i má představivist ohledně nej - možná za to může být jedině rád, chudák. Takže mu přeji, aby ho obtěžovala co nejméně úchylných fandů a ještě úchylnějších fanynek, i když takový pozér by o to nejspíš jedině stál.. Vážně jeho myšlenkové pochody nestíhám a taks i říkám, že jsem asi ještě opravdu normální. :D
Marilyne, přeji ti to, co ty si přeješ.. a předávám ti tímto i imaginární dort, na kterém jsem se mimochodem moc nadřel, ve tvaru dortu.. Kdo by to byl řek? Marilyne, přeji ti lásku a tou láskou myslím už opravdu někoho pořádného.. muže-ženu, na tom nesejde, hlavně když to nebude takový hermafrodit jako Chris.. no a hlavně, že s tím týpkem/s tou týpkyní budeš šťastný.
Vše nej!!!!!
Marilyn Manson - The Nobodies (Holy Wood: In the Shadow of the Valley of Death)


Všem tedy přejiu ještě jednou to nejlepší a ne jen k narozeninám, ale i do nového roku, který nedávno začal a do života vůbec.. :)
I když tedy nepředpokládám, že by si toto někdy někdo z nich četl.. Ale představa by to byla pěkná - až na to, že bych se po pár těchto podivných přáních nejspíš stal jejich veřejným nepřítelem numero uno..

Noa teď zpráva pro čtenáře - nezapomněl jsem na vás, jen není čas odpovídat.. a zítra nejspíš taky nebude.. mrzí mě to, ale asi mé předrahé komentáře schytáte až někdy v pátek - nepředpokládám však, že by má nepřítomnost tady někoho mrzela.. :D
Krásný zbytek týdne :)


To nejhorší do Nového roku aneb PF od naší vlády.

1. ledna 2011 v 0:44 | Fender |  Zážitky
Slavím na blogu svého prvního Silvestra. Velké výročí. Asi vás překvapím, ale začnu tak trochu televizí. Dívali jste se na ní? Předpokládám, že ano. Kvůli stupidním filmům a rádobyvtipným scénkám jsme měli celý den zaplý kanál Z1. Ano.. ve skutečnosti jsou tam samé zajímavosti. A teď nemluvím jen o Indce, která odkojila po smrti své krávy její tele. Mluvím o politických novinkách, které k nám Z1 také přinesla. První dáreček: zdražování. Zdražovní tepla a už typické zdražování energie, vody, plynu a všeho možného. Milé. Neproplácení porodného bohatším? No jo, proč by vláda měla platit za dalšího občana, který bude platit jednou taky daně.. pokud nejde o Cikána. Zajímavé je, že u Cikánů žádné reformy nebudou. Vše bude při starém.. akorát ještě víc v prdeli. Ano, pěkné vyhlídky Nového roku. Přijde mi tedy už naprosto zbytečné, abych vám přál to nejlepší, když vím, že se to stejně nevyplní. Ale já vám to popřeji, protože doufám, že se vám to jednou splní. Přeju vám hodně zdraví, protože odteď pojišťovna proplácí až od 22tého dne pobytu v nemocnici! Přeju vám hodně štěstí.. v tomto životě plným útrap a světě plným nástrah budeme všichni štěstí potřebovat. Přeji také, ať je Dešvorc stále s vámi a ať vás síla metalu navěky provází po vaší cestě. Vím, že ne všichni jste metloši, ale však ono vám to neublíží. :)
Věřili byste, že tenhle článek píšu už od loňska? Vtipný fakt, nicméně nepravdivý.. chvíli před půlnocí se mi zase zas**l počítač a pak jsem odběhl pozorovat ohňostroj. Nafotil jsem něco málo, ale jako ohněstroj to nevypadá. :D Každopádně ještě teď, půl hodiny po půlnoci, venku práskají petardy a sem tam vzduchem proletí nějaké to světýlku. Taky se nám už nějakou tu dobu vznáší nad zahradou padáček.. jsem zvědav, kde skončí.. Věřím ale, že metal ho dovede do bezpečí.

Jak probíhal Silvestr u vás? Asi se s tím teď budete muset vypisovat na každým blogu, jelikož tento stupidní dotaz klade asi každý, ale já rád srovnávám, jestli naše slavnostní a pozdní otevření vína, které jsem dovezl z Itálie (což mi připomíná, že jsem vám sem ještě stále nedal všechny fotky..) a sledování pochybné zábavičky na ČT1, kterou jsme právě naneštěstí zapli, něco přebije. :D

Přeji vám tedy (pozvedněte číši.. naplňte si ji, čím chcete, hlavně už ji sakra zvedněte a nenechte mě čekat) hodně radostí a ať se vám vše daří. Přeji vám, ať se vám splní vaše nejtajnější tužby a povede, co budete chtít (pozvedněte číči k ústům a napijte se.. ano, v tom celý tento rituál spočívá).

Představte si tedy nyní, že tady u mě na blogu bouchá ohňostroj (omluvte mě, já nemoh najít nějakou nevinnou animaci) a pokuste se, aspoň na toho prvního, odpustit všechny chyby naší vládě..

.. Heh, já jsem vtipálek. :D
Ale pozor - Putin přál Rusku prosperitu!
(hmm.. Prosperita Meet&Greet Stage.. a teď ještě na ČT1 zpívají Jožina z bažin.. proč se to musí odehrávat ve Vizovicích?? Tomu se říká absťák! Taky jste na něčem závislí?)

Smím vám doporučit jedno předsevzetí?
Mluvte česky.. zapomeňte na Ameriku, zapomeňte na Vánoce po Americku, Ježíšek není Santa, volte Stranu svobodných občanů, nechtějte Eura a nejezte moc pomerančů - zoranžoví vám nohy!

Dobrou noc
aneb
dobré ráno
záleží na úhlu pohledu.