BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍListopad 2010

Anděl v blátě

30. listopadu 2010 v 21:04 | Fender |  Zážitky
"Build Your Cubic Zirconia Ring".. berte to jako pozdrav. Tato věta se mi jako první zjevila, když jsem najížděl na blog.cz. Nevím vskutku čím byl blog.cz podobný adrese, na které se mi pod touto nepochybně inspirativní větou zobrazil stříbrný prsten s mašlí. Možná to byl jen další z chytrých reklamních taháků, které naléhavě upozorňují na blížící se Vánoce. A nebo neumím už napsat ani jedoduchou adresu.

V televizi běžela reklama na Ztracený ostrov či co.. Moje matička to okomentovala slovy: "To bude zase blbost.." Souhlasím s ní, ale tyhle výlevy jen poukazují na to, že je podrážděná. To není dobré znamení.

Dobré není ani to, že budeme zítra psát z fyziky. Jestli byl minulý týden náročný, tak to ani nedokážu najít správný výraz pro tento týden. Ale u mě to není nic nového - můj slovníček je už tak dost vyluhovaný. Nyní však výjmečně není podstatná čeština, nyní se vracím k té fyzice. Na tuhle písemku se připravuji už nějakou dobu.. měsíc - a to kupodivu nepřeháním! Jenže mám stejně pocit, že všechna má snaha bude na nic. Píšeme na celý pohyb. Rovnoměrně zrychlený, rovnoměrně zpomalený a rovnoměrný pohyb bych možná s trochou štěstí zvládl. Zvládl bych určitě vypočítat dráhu, ale kdyby po mě chtěli něco jiného.. Momentálně jsem si jistý jedině volným pádem, ale já jsem zmatkář. Znám se a určitě tam udělám hloupou chybu. Žádnou chytrou chybu, které bych se mohl potom smát, ale hloupou chybu, nad kterou budu potom brečet. Další je pak pohyb po kružnici. Možná si zapamatuju vzorečky, ale kdy je využít..? A pak skládání pohybů. Pamatuji si, že se to počítalo nějak Pythagorovou větou. Snad si to vybavuji dobře.

Dnes jsem byl v rámci zkoumání fyziky na naší konkurenční škole. Z chaoticky zařízených stránek bych vydedukoval, že je to nemožně zaostalá škola a na vychvalování tohoto ústavu od svých spolužaček jsem nikdy nedal. Můj první dojem byl, že to vypadalo jak v nemocnici. Druhý dojem byl, že šlo nejdřív nejspíš o labyrint přestavený na nemocnici.. a pak jsem vešel do učebny informatiky. Lidi, nikdy nesuďte školu podle chodeb. Ta učebna byla luxusní.. vy víte, jak já nesnáším výraz luxusní, jelikož se zneužívá, stává se z něj plevel a všichni ho používají jako výraz pro něco opravdu dobrého. Jenže tohle bylo doopravdy luxusní.. v porovnání s těmi našemi třemi bunkry, které se měly nazývat učebnami informatiky ano. Oni tam mají prostor na pohyb! Mají tam židle, které neztloukl v rychlosti školník z prkýnek, které našel za piánem v učebně hudební výchovy! Mají tam počítače! No dobrá, tak to my taky, ale nějaké předpotopní. Přijdu si jako velezrádce naší školy, ale musím uznat, že ten druhý ústav má něco do sebe. Stále se ale utěšuji tím, že chodím do školy, která má přehledně a kvalitně zařízené webové stránky.

Nebudu sebe (a ani vás) už stresovat fyzikou, informatikou a rivalitou mezi našemi školami. Začnu nyní prudit s něčím úplně jiným, ale také vážnm. S Vánocemi, o kterých jsem mluvil už na začátku.
Mám tak trochu vymyšleno, co komu koupím. Kromě Bendera teda, tam jsem všechny nápady vyplýtval na narozeninách! Mým největším problémem nyní, ačkoliv se to bude zdát sobecké, je, co si mám přát já? Dobrá, nebudu s vámi rozebírat mé dilema z toho, o co si napsat Ježíškovi. Nemyslím si, že by to někoho zaujalo a já sám ani nevím, co bych vám tak dál vypisoval. Všechna pro a proti toho, co si přeju? Jenže co já si vlastně přeju? Když jsem byl mladší, bylo všechno nějak jednodušší. Vystačil jsem si s čímkoliv, nyní jsem zase nějak náročnější. Asi je to normální, ale mě štve, že to nemůže být jako dřív. Říkám si často u všeho, proč to nemůže být jako dřív? Asi jsem byl jenom slepý, ale byly to krásné časy, kdy jsem neviděl nic z toho, co vidím teď, co vím teď. Vím, že se najdou zase individua, která mě brutálně zkritizují za to, že si hraju na děda vševěda, na ubožátko, na největšího borce, či jak mě to kdo kdy nazval v návalu sarkasmu. Vím, že se najdou individua, která nedokážou pochopit, že někdo cítí jinak než oni.. Uvědomuji si teď, že jsem byl taky často, co se názorů na životní styl a názory týče, nekompromisní. Jenže to jsem z té vánoční atmosféry plné štěstí a lásky (jak se všude tvrdí) odbočil do krutých mrazů. Takže se vrátím zpátky..
Myslím, že uspořádám na Vánoce soutěž. Nebo spíš, uspořádám ji už teď a na Vánoce by mohlo být vyhodnocení. O jednu adventní neděli jsem nás připravil takže by zbyly zhruba tak dva úkoly a nebo čtyři, kdybychom to brali po polovinách týdne, pokud by o to někdo měl zájem. Ale asi ne.. tuto soutěž já už totiž vyhlásil vlastně kdysi dávno a jediný, kdo se zúčastnil, byla Petra.
Šlo by o fotografickou soutěž.. ty jsou teď populární, ale to není důvod, proč to zavádím. Tehdy jsem zavedl vyfotit téma "5". Hádejte proč? Není to sice nijak spojené s Vánoci, ale pro můj blog se pětka stala už jakýmsi symbolem. A znovu můžete hádat proč?
Má otázka tedy zní.. Měl by o fotografickou soutěž někdo zájem? Myslím, že by šlo o soutěž pro lidi s fantazií a já vím, že těch na můj blog chodí plno. Ale záleží na vás, nebudu přeci pořádat něco, o co by nikdo nestál.

Děkuji a dobrou noc.

Cubic Zircona Rings :D

Píseň týdne, vzpomínáte?

29. listopadu 2010 v 17:48 | Fender |  Oznámení a upozornění
*Tento článek se bude neustále rozrůstat, každý týden právě SEM přibyde nová píseň týdne, z tohoto článku se stane jakýsi archiv*

Kdysi dávno jsem vám sem dával anketu s tím, jestli chcete, abych přidával nějaké písně na blog. Jestli to maj být písně týdne, měsíce, dne.. Nakonec zvítězil týden a mně to také přijde jako asi nejlepší alternativa. I když s mou spolehlivostí se z toho možná časem stane píseň měsíce.

Dnes je 29.11. 2010, předposlední listopadový den. Včera byla první adventní neděle, včera skončil jeden týden. A za tento uplynulý týden vám sem dám píseň, která mi přijde, že ho asi nejvíc vystihovala.

Minulý týden jsem se konečně opovážil pustit si něco z nového CD Rammsteinů. Nevím proč, ale já mám vždycky vcelku strach zkoušet zase něco neznámého. Mám strach, aby mě nezklamali. Ale to se nestalo, a tak přidávám Haifisch.

Rammstein - Haifisch (Liebe ist für Alle da)

Kromě písně mě zaujalo ještě něco. Video.. Ale nejde jen o samotný nápad, který je také skvělý a poutavý (jen kdyby se mi to YT tolik nesekalo..), jde o obsazení. Asi vám už budu říkat starou a známou věc, kterou vy nejspíš již berete jako samozřejmost, ale mě vážně překvapilo, že tam hraje i Manson..


Dnes je 6.12. 2010 a Haifisch od Rammsteinů tímto střídá Caged od Within Temptation.Původně jsem váhal mezi srbskou skupinou Abonos a mezi finskými Nightwish, ale nakonec zvítězili Withini a to tím, že  21.10. 2011 budou mít koncert v České Republice v rámci podzimního turné s albem The Unforgiving.

Within Temptation - Caged (Mother Earth)

Píseň Caged je z alba Mother Earth jako "bonusový track" na jedné asi ze dvou verzí tohoto alba (tedy doufám, že to tak je a nemystifikuji vás..) Neexistuje k ní oficiální video - toto je práce nějaké fanouška (sestřih je z videoklipu k Stand My Ground.)


13.12. 2010
Další písní, která má tu čest stát se písní týdne je The Devils Opera od Sarah Jezebel Devy. Na Sarah jsem narazil asi před dvěma-třemi dny ve Sparku, kde se psalo o belgickém festivalu Metal Female Voices Fest. Jak už název napovídá, účastnily se ho jen skupiny, které mají ve svém čele ženu.
Kromě SJD tam byla i Epica, Arch Enemy, Omega Lithium, Leaves Eyes a spoustu dalších.. :)

Sarah Jezebel Deva - The Devils Opera (A Sign Of Sublime)


Zmrzlina Korall, kdo by odolal..

24. listopadu 2010 v 19:09 | Fender |  Události
Kromě spousty jiných věcí byl právě můj věk vždy to, co mě deprimovalo. Tedy narozdíl od svých spolužáků jsem nikdy neviděl výhodu v tom, že je mi již patnáct. Možná, že je pro ně skvostný pocit, že musí všechno platit za plnou cenu.. Já se v tom tu krásu však nenaučil vidět.
Nicméně článek, ve kterém si vylívám své srdce a ulevuji si od "podzimních" depresí, už tu byl, takže tento artikl připadne na něco jiného..
Po dlouhé době mi bylo opět ctí přivítat mezi patnáctníky svou parťačku Maggie, někdo ji znáte jako parťáka Bendera. Narozeniny slavila již včera, ale co bych to byl za parťáka, kdybych vás o tom informoval včas?
Pravdou je, že včera se nic zajímavého neudálo. Jen jsem schytal pár jedniček a opět se posílil v dojmu, že nemám co dělat na konverzační soutěži z německého jazyka, ale to s Benderovou oslavou nijak nesouvisí..
Tudíž přejdu k dnešku. Dnešek už byl, když to vezmu popořadě, o poznání horší. Včetně toho, že z fyziky mi přilítla pětka a ze zeměpisu čtyřka (nepochopim), jenže to jsem zase odbočil, kam jsem neměl. Přeskočím tedy nepříjemnou část - školu - a přejdu rovnou k cukrárně. U nás se stalo sympatickým zvykem, že když někdo slaví, pozve okruh svých nejbližších spolužáků do cukrárny, rodiče mu dají nějaké peníze, které smí utratit a on tedy utrácí za zmrzlinové poháry, které si nesmyslě objednávají - už jen z principu - lidé, které bolí v krku.
Dnes jsme tedy byli Benderem pozváni my. Když vám vysvětlím, kdo znamená "my", tuším, že stejně nebudete o moc moudřejší, ale tuším, že s většinou jmen už jste se v nějakých mých článcích setkali. Bender tedy pozval (no asi by bylo vhodnější psát, že Maggie pozvala.. ale já si nezvyknu) kromě mě Kay, Duba, Deinu (vy ji asi znáte spíše jako "zjeva v brčálové bundě"), Vačkyho a zcela nově se objevující postavu, které tímto přiřazuji přezdívku H11. Dále byla pozvaná Missako a Baty (které ještě nejspíš také neznáte), jenže ti se z jakýchsi nepopsatelných důvodů nedostavili. Byli holt nemocní.
Samotná cukrárnová oslava probíhala hladčeji, než jsme si mysleli. Zvlášť, když já se zrovna nepřátelím s Vačkym a Vačky nemůže vystát Duba. Připouštím ale, že to magické cukrárnové prostředí navodilo přátelskou atmosféru, takže jsme mohli v klidu probrat to, co nás již pár let sužovalo. Hlavním tématem byla naše bývalá třídní.
Když vám stručně charakterizuji naši bývalou třídní, musím se vás ovšem nejdřív na něco důležitého zeptat.. Pamatujete si, jak zhruba před rokem, možná před dvěma (to už si nepamatuji přesně) dávali ve zprávách reportáže o škole v jižních Čechách, která byla záhadně nakažena prasečí chřipkou? Ano, byla to naše třída, která se vrátila z Waldmünchenu a po návratu jí bylo sděleno, že má být v karanténě. Ne, vlastně tak to nebylo. Naše mladičká třídní nás totiž neinformovala o nějaké nákaze. Celý ten týden, co jsme tam byli (a ona to věděla už tehdy!) jsme o ničem prostě netušili a ani po příjezdu se neobtěžovala nás informovat. Jen si k sobě zavolala rodiče, poprosila je, ať nám to neříkají a poslala je zase pryč. Tehdy mě vyzvedával taťka, sedl do auta se slovy: "Prý vám to nemáme říkat, ale máte prasečí chřipku!" Ale to ani tak není podstatné. Důležité je, že ona milovaná třídní prostě nic neřekla dřív. Vždyť po návratu jsme mohli kohokoliv nakazit. Vačky má mladšího bratra a co by dělali, kdyby ho nakazil? Tohle prostě naše třídní nedomyslela.. :(
Teď se vracím zpět do přítomnosti.. do dnešního odpoledne, kdy jsme posedávali v cukrárně a smáli se nad veselými historkami, jak jsme málem umřeli po návratu z Waldmünchenu, jak všichni propadáme z fyziky, jak spravedlivá je naše matikářka a tak podobně.. však to znáte, o čem se tak debatuje na oslavách.
Pak přišel čas na předávání dárků. Já vždycky nesnášel ty trapné projevy, na které si potrpí Američané ve svých filmech a tak jsem se rozhodl ke zparodizování. Nakonec jsme se odhodlal jen k tomu, abych řekl: "Na! Vše nej!" a odešel jsem si zase sednout. Všichni z mého přání měli první Vánoce, ale já jsem šťastný, že se dárek líbil. Nevím, jestli vás to bude zajímat, ale popíšu vám, co to bylo a k čemu se to užívá. Byl to hrnek. Hrnek se speciálním potiskem Bender a Fender. Nejspíš si myslíte, že hrnek se využívá k tomu, aby se z něj pilo, jenže to neznáte Benderovu situaci. Její otec totiž už nemůže vidět žádné hrnky v bytě, a tak jsme se rozhodli, že to budeme maskovat jako sympatický kelímek na pastelky. Jsem zvědav, jak dlouho to vydrží. Jsem zvědav, jak dlouho potrvá, než se ocitne Bender na ulici, jelikož jeden hrnek by se ještě unést snad dal.. ale nikdo nemohl tušit, že Kay ho koupila taky. Nebyl tak originální, ale byl zelený. Zelený jako Zmijozel. Čili to byl sympatický hrnek a teď si vyberte.
Abych to zkrátil a mohl se posunout blíže ke konci, přistoupím rovnou k bodu placení.
Nevím už jistě, kolik to stálo. Vlastně jsem to totálně přeslech v tom hluku, ale levnější jak 500 to určitě nebylo.
Celou dobu nás tam obsluhoval číšník, o kterém jsem si dokázal udělat obrázek fanatického číšníka závislého na odnášní pohárů, jelikož vždy, když nám něco přinesl, mračil se a vždy, když nám něco odnesl, culil se. Čím to?
Ale abych tu historku objasnil celou a do podrobností, musím vám nejdřív pohovořit o životě Vačkyho a Kay. Oba jsou z Křemže, což je vlastně malá vesnička kdesi za naším městem. Nemůžu říct, že by se jim někdo za to opravdu vysmíval, ale znáte to - lidé si často berou na mušku ty, kteří se i v maličkostech odlišují a ačkoliv mi přijde, že je rodina Kay mnohem bohatší než rodiny mnohých měšťanů, v našich srdcích zůstanou oba zarytí navždy jako vesničané a od toho se odvíjí spoustu příběhů. Kromě scény z cukrárny vám proto popíšu i toto..
Vačky i Kay vždy za svojí Křemži bojovali a až do tercie neúspěšně tvrdili všem, že je to městys a ne vesnice (což je pravda, ale kdo na to má brát ohledy). Poté se však nepochopitelně vzdali. Nebo spíše Vačky se vzdal. Možná je to ale lepší. Začal si z Křemže dělat sám legraci a ani Kay už tak nebrojila. Tím že ustoupili (a v něčem začali souhlasit), však podpořili teorii zvanou "koncentrační tábor Křemže", která tvrdí, že celá Křemže je jenom obydlená zatáčka obehnaná ostnatým plotem, kde jsou na tom ekonomicky asi tak jako Německo po první světové (přes milion marek se rovná jednomu dolaru).
Zpět ale k oslavě - k situaci placení.
Náš oblíbený číšník přišel, mračil se a stroze se zeptal: "Zvlášť nebo dohromady?" Maggie odpověděla, že dohromady a nachystala si svojí tisícovku. Číšník mezitím usilovně počítal a pak vyřkl onu osudovou sumu, kterou si nepamatuji. V tu chvíli ale upoutalo moji pozornost právě něco jiného a to Vačky se svým nešťastným prohlášením: "To je jako plat mého otce!"
Znáte nás, pakoně, všichni jsme propukli v histerický záchvat smíchu a poplácávali Vačkyho po zádech. Jen číšník se mračil dál, popadl peníze a valil pryč. Normálního člověka by asi nenapadlo se v tomhle prostém faktu šťourat (normálního člověka by asi taky nenapadlo říkat něco takového o platu svých rodičů), ale my museli tuto "záhadu" dokonale prozkoumat. První teorie byla stavěna na demenci číšníka, ale v zápětí ze strany H11 přilétlo něco daleko zajímavějšího: "Co když to myslel vážně?" V tu chvíli jsme tedy usoudili, že by bylo opravdu lepší vyrazit už pryč, jelikož venku se smrákalo (katastrofa, že je takhle brzy tma!) a my chtěli být brzy doma. Tedy, já ano, ale o ostatních se to říct nedá, jelikož všichni měli v plánu jít ještě na Pottera 7 (už jste to viděli? Já ne.. nikdo mě tam nepozval. :D A jak jsem říkal - plnou cenu platit nechci!). I přes plány Maggie jít na Pottera, jsem ji ještě v poslední chvíli vylákal k nám, abych ji předal věc nejzajímavější a nejpropracovanější. Ale ona to zatím netušila. Tušila to vlastně jen Deina, se kterou jsme se o tom dost často bavili i před Maggie a slovo "had" jsme maskovali jako "čas", takže jsme dostávali "rozpůlený čas", jelikož by se nevešel do osy (lednice). Pochopili jste z toho, že jsem nechal pro Maggie udělat u své tety dort ve tvaru hada? :D No, jak byste mohli.. byla to pořádná anakonda, bohužel se nám nikam nevešla a tam jsme ji trochu zdeformovali, abychom ji mohli vtěsnat na menší tác. Nadále jsem pro Maggie vytvořil narozeninové video.. tuším, že byste z něho moc neměli, jelikož našemu jazyku jde asi jen těžko porozumět (vždyť jsme sadaři), ale důležité je, že tomu rozuměla ona.. tedy doufal jsem v to.
Na zastávce jsme se rozloučili s celou partou a vyrazili k nádraží, kde jsme přesedli na bus, o kterém jsem doufal, že nás bezpečně doveze domů. Ke mně domů. Naštěstí to vyšlo a tak jsem už spřádal plány o tom, jak se na pět minut zbavit Maggie, abych to mohl naaranžovat. Donutil jsem ji tedy cestou vypít většinu pití, abych ji mohl vzápětí odklidit u nás na záchod a tak získat nějaký čas na přípravu. Vlastně jsem jen zapnul počítač a ujistil se, že vše je tak, jak má být. Pak jsem vypnul monitor a poslal k němu Maggie s tím, že si ho má zapnout. První, čeho si všimla byla tapeta speciálně upravena pro ni - zmijozelské logo! Druhá byla malá ikona skrytá mezi záhyby hada v logu s názvem Pačka. Víte, co je pačka? No asi ne.. však jsem říkal, že nám jde jen těžko rozumět, ale asi ani tehdy přeci jen nepojala vážnější podezření, že bych se snad mohl obtěžovat s nějakým videem, kde bych vymýšlel ta nejsložitější blahopřání a zápletkovitě vzpomínal na vše, co stojí za zmínku.
Když jsme se dostali ve videu k části, kde byl záběr na Severuse, jak říká: "Ukázněte svoje city!", vytáhl jsem hada z lednice a se slovy: "Všechno nejlepší!" ho položil na stůl. Myslím, že to byl poměrně vydařený den.. Teď jenom udržet matku dál od počítače, aby se nepodívala na Bakaláře a nezjistila nic o té čtyřce a pětce a bude to v pořádku. :D

Poslední věc stojící za zmínku je svátek Emílie. Všem Emíliím přeji samozřejmě hodně štěstí a zdraví, ale důvodem, proč to tu zmiňuji, je svátek skvělé houslistky a zpěvačky Emilie Autumn. ;)
Takže jí přeji jen to nejlepší, co může být, jen to, co chce, ať už je to cokoliv. Samozřejmě jí přeji spoustu kvalitních houslí a zajímavých nápadů (o které opravdu nouzi nemá) a tímto se s vámi pro dnešek loučím.

Hoďte se do pohody a jeďte ve všem, co je trendy.. 

Nějaká změna?

18. listopadu 2010 v 14:55 | Fender |  Novinky
UPOZORNĚNÍ:
Lidé, kteří se bojí třísek z kytar, kterým se zvedá žaludek při pohledu na zdebastované tělo, by se neměli pokoušet číst dál. Rovněž nedoporučuji vidět záběry malým dětem a vášnivým kytaristům či jen fanouškům Squierů.
Děkuji, že toto respektujete..

Dlouho jsem tu nebyl a nemohl jsem vás tudíž zatěžovat svými problémy a pro Čechy naprosto nepodstatnými změnami u Johna 5.
Nevím, jestli má můj blog ještě nějakého příznivce. S mým přístupem bych se divil, ale doufám, že se ještě někdo objeví a přečte si, co se změnilo.. i když je to pro Čechy naprosto nepodstatné.

Oficiální stránky Johna 5 změnily svůj vzhled. Z modrožluté do modrožluté. Ale buď se mi to špatně zobrazuje, nebo je to vskutku tak špatně propracované, jako bych to dělal já sám. Ale to je jen málo pravděpodobné, že by někdo další byl takový antitalent, tudíž se přikláním k tomu, že Američani mají hold jiné rozměry monitorů..

J5
Jen malý náhled.. nebo spíše avatar? Bůh ví, co to je.. Možná ani on ne. Ale já to asi jednou jako ozdůbku do menu zneužiju.. až nebudu líný a oficálním stránkám Johna nebude šéfovat Emma, která by mě za to nejradši udala.

Co se ale naopak vůbec nezměnilo, je chuť Johna ničit kytary.
Myslím, že to bylo poměrně nedávno, co jsem vám nabízel fotografii jednoho rozlámaného Squiera.. teď přicházím s dalším.

J5 - Squier
Co je ale novinka.. Narozdíl od předchozího mrzáčka, za tuto krásku můžete klidně přihodit pár dolarků do aukce. 
Jde ale o akci velice krátce trvající, takže zájemcům navrhuji přihodit co nejdřív.. a není to ani drahé, musíte převýšit pouze 1 000 dolarů!
A teď pár údajů, které by měly ještě zvýšit váš už tak dosti vysoký zájem..
Jde opět o kytaru zmasakrovanou při Halloween Hootenanny show Roba Zombieho 12. 10. 2010 v New Yorku.
Popruh, který je v ceně, je celý z kůže a John jej při svých vystoupeních využívá již od roku 2006, což je rok poté, co vyšlo Johnovo album Songs for Sanity a rok předtím, než vyšlo album The Devil Knows My Name.
Dalším takovým lákadlem je již tradiční Johnův autogram a opět se setkáváme i s pokusem o autoportrét.. Malíře v sobě John nezapře.

A to bude drazí nejspíš vše, i když svět showbyznisu nikdy nespí.. metal s vámi, já vaim na výtvarku. :D

Severus a Potter si to šinou po dálnici A2 ve starém Volkswagenu, což je jediný vůz, který jejich předchůdci Semir Gerchán a Tom či Jan či Chris nestihli zničit..

17. listopadu 2010 v 22:26 | Fender |  Zamyšlení
   Sleduju Jak jsem poznal vaši matku. Jen jedním okem a slibuji, že to nebudu prolínat se svým vyprávěním. Slibuji, protože to tentokrát dodržím. Dodržím to, protože to sleduji jen jedním okem.. a děj mi uniká. Usilovně totiž přemýšlím na tím, co vám chci napsat.. Já už nevím. Bylo to důležité, ale teď už asi není. :(
   Před pár dny jsem plánoval, jak se tady rozepíšu a dám vám vědět o všem, co se stalo.. jenže když nad tím teď přemýšlím, tak se nestalo nic.. nic kromě toho, co mi nedovoluje myslet na věc, o které jsem vás chtěl informovat původně.
   Šikana. Víte jaké to je? Doufám, že ne.. nic příjemného, to můžu potvrdit. Můžu to potvrdit jak z role šikanovaného, tak z role agresora - bohužel. Jenže teď nejde jenom o mě. Nechci, aby šlo jenom o mě. Už párkrát jsem vás informoval o některých zjevech od nás ze třídy. Několik z nich jsem pod nehoráznými kamuflážemi i představil. Teď nebudu jmenovat. Nejradši bych o nich mluvil jakoby mi byli úplně cizí, úplně ukradení.. neznámí! Ale nejsou.. Říkejme jim tedy jen Boss, Nenápadný odstřelovac, Ne o moc lepší slečna, Vyhazovač, Japonofilní mešuge a Pronásledovatelka Japonofilního mešuge.
  
   Bylo nebylo.. do ústavu byli vybráni ti největší pošuci ze všech základních škol v okolí a aniž by o tom věděli, prosili se o to, podpláceli, byly do nich vloženy naděje národa a zraky prostých lidí začaly se k nim upírat.
   Někomu to hlavu pomotat může..
   Nikdo by si nemyslel, že se z těchto bláznů stane někdy něco špatného. Lidi si mysleli, že když jsme opustili základní školy, budeme něčím lepším. Chtěli jsme být, ale červi jsou v každé skupině lidí. Rozežerou všechna pouta přátelství a poštvou všechny proti sobě. Udělají svět hnusným, neboyvatelným místem.

   Boss je jen herečka. Nebyl by nic bez všech těch rekvizit, bez komparsu.. Nenápadný odstřelovač? To je jeden velký omyl. Omyl je, že se dostal k Bossovi. Omyl je, že se nechal takhle lehko ovlivnit a stal se pravou rukou velké herečky. Ne o moc lepší slečna je děvka. Je to jen prostitutka, které platí za přízeň, za vlídná slova. Je to lehká holka, která se vždycky přitulí a řekne vám, že je vše v pořádku, když jí za to něco dáte. Vyhazovač? Bouchač! Patří někam? Je tos tejně ztracená existence jako já.. nemá své msíte v žadné partě. Tápe a hraje si na přítele každého.Někomu to ale nemusí být příjemné.. Japonofilní mešuge? To není ten případ. Vyhazovač se vždycky hodí, stejně jako Nenápadný odstřelovač a samozřejmě velký Boss, který vše organizuje. Který organizuje životy.. špatně! Pronásledovatelka Japonofilního mešuge stojí v pozadí. Jen málokdy ví, o čem je řeč, jen málokdy ví, o čem se jedná. Stejně si nikdy neodpustí své připomínky. A proč taky? Vždyť má čestné místo v Bossově armádě.. v jeho gangu, který pustoší náš vzkvétající ústav, který ničí všechno hezké, který zabije každou naději, který rozdupe všechnu víru..
  
   Mám náš kolektiv opravdu rád..
   Ve třídě se k sobě každý chová přátelsky. Každý vám rád pomůže - každý vám rád pomůže, abyste měli lehkou cestu.. lehkou cestu do ředitelny, lehkou cestu k průšvihu, lehkou cestu k depresím, lehkou cestu k sebevraždě.
   Je u nás někdo, koho by se to netýkalo? Je někdo, kdo by dokázal odolat? Odolat pokušení přidat se k Bossovi.. odolat jeho nátlaku..? Je, ale každý, kdo má na to odolat, je uzavřený navždy do sebe a jen těžko se k němu někdo dostane..

   Jsem rád, že jsem se dostal ze základky pryč..
   Jsem rád, že jsem utekl od zhulených a násilnických cikánů, od kurev žebrajících o cigaretu, od lidí s prázdnýma očima, od loutek bez vůle žít. Jsem rád, že jsem utekl sem, pod Bossovi ruce, které likvidují celý svět. Všechny mé přátele, všechno čemu jsem věřil, všechno, o čem jsem si chtěl myslet, že je hezké, všechno, na čem mi kdy záleželo.. všechno! Můj život.. Co to je? Asi na tom ani nikomu nezáleží.. nějaká bezvýznamná věcička.. příliš abstraktní na to, abychom si ji představili.. příliš vzdálená na to, abychom jí uvěřili.. příliš blízká na to, abychom ji chtěli opustit. Prý je to krásná věcička. Kde tu krásu můžu najít? Ve východu slunce? Ano.. nádherné, když se zlatá zář rozlije po okolí a na oblohu připlují růžové mraky. Nádherné, že za povzbuzení tohoto výjevu budu odcházet z domu.. nádherné, že tenhle obraz mě dovede opět k místu, kde se světlo ztrácí.. Smutné.. smutné je, že se změní v odstíny šedi, v odstíny smrti.. ve Smrt!

   Přeji vám krásnou noc..

Okruh v Rusku..?

7. listopadu 2010 v 22:03 | Fender |  Události
Proč ne? Ale to si ještě počkáme, než Formule 1 zavítá i do mého oblíbeného státu rozprostírající se jak v Evropě, tak v Asii - praktické!
Jenže tento článek nebude o Rusku .. výjmečně! Tento článek chci věnovat své špatné náladě.

Určitě se každému stalo, že ho někdo naštval.. určitě se vám stalo, že vám někdo ublížil, aniž byste si to zasloužili.. určitě vám už někdy někdo podrazil nohy.. jenže jen málokdy asi šlo o vlastní matku! :(
Často mi přijde, že je vůči mě celý svět nespravedlivý.. jenže ve výsledku to není celý svět, ale moje matka. Jenže v poslední době to vypadá tak, že jedině ona je můj svět.. no a ještě škola samozřejmě. Někdy mám pocit, že má radši mé jedničky než mě. Jenže já nejsem žádnej zjagysynskej filatelista, abych jen sbíral známky.. Bohužel madam primabalerína si nedokáže představit, jaké to v kvartě je. Ona si zdrhla na baletní konzervatoř a celý život mi předhazuje, že měla vždy jen samé jedničky.. Jo a z čeho? Z klasických tanců? Ale o tom, že fyziku a chemii třeba vůbec neměla už se bavit nechce! A proč taky?! Vždycky to odbyde tím, že ona si vybrala ten obor, který jí šel a že já to mám udělat taky a když na gympl nestačím, tak ať to vzdám a odejdu. Nejradši bych jí v takových chvílích rozmašíroval hubu na kousíčky! Vím, že zním jako děsná nevděčná svině.. ale vy si to asi představit neumíte, že žijete sami s ženskou v bytě 1+1, kde nemáte vlastní pokoj a nemáte kam utéct, vídáte tu saň každý den a nemáte příležitost být sami bez jejích keců! Co bych dal za svůj pokoj! Co bych dal za to, abych mohl být s taťkou! Jenže on bydlí v Kájově a je nezaměstnaný, takže takhle možnost taky padá.. a já tedy budu muset zůstat u té bestie a trpět její narážky na to, že nejsem ve všem dokonalý! Nejsem, ale kdo jo? Ona? Těžko..!!! Ničí mi osobnost! Nutí mě udělat si pořádek na nástěnce! Vždyť vypadá hezky! Plakáty jsou na ní rozmístěné bez jakékoliv logiky přesně tak, jak se mi to líbí.. jenže opět se vracím k tomu problému, že nemám svůj pokoj. Kdyby to neviselo v obýváku, tak by to tý babě asi tolik nevadilo.. Kdyby.. Kdyby nebyla tak blbá, tak mi nezakáže příští MoR a tohle je fakt, který mě sere asi nejvíc. Ta mrcha mi všechno podmiňuje fyzikou! Tolik bych si přál najít nějakou její slabinu a ublížit jí tak, že by se jen tak nevzpamatovala. Nedávno jí zemřela matka, moje babička, jenže mám takový pocit, že to stejně víc sebralo mě. Je tak bezcitná.. nedokáže si ani představit, kolik pro mě MoR znamená.. nedokáže pochopit, že jedině tam mám možnost setkat se se svou rodinou - se svou PRAVOU rodinou, protože ona moje rodina není! Nerozumí mi a členové rodiny by si rozumět měli! Jenže ona by mě radši i zapřela, než aby mě pochopila a ještě mi předhazuje, že se mnou byla na letošním Mástru a že na příští nepotřebuje. No tak a´t si tam nejezdí, já ji tam taky nepotřebuju. Jenomže babice mě samotnýho nepustí. Proč se o mě tak bojí, když mě nesnáší? Žeby mě měla ráda? Tak proč mě tak sere? Pro moje dobro? Pro moje dobro mi zakazuje žít? Asi by bylo lepší, kdybych chcípnul! Potom by možná tedy trpěla, jestliže mě má opravdu tak ráda, jak tvrdí! Jenže pak už bych si její porážku neužil!
Minulej rok byla v Čechách Emilie.. nebo to bylo na začátku tohodle roku? Bylo to v zimě.. a bylo to v Praze. Měli jsme tam jet - lístky byli levné a Emilii Autumn oba milujem.. jenže ta zbelerínydcera mi to podmínila fyzikou.. jako vše, co mám rád. Ale to, co má ráda ona, na to se musím dívat vždy.. nedokáže pochopit, že mě Don Giovanni nebere? Nedokáže pochopit, že jsou mi její záliby u rekta?

Dobrá, tak to jsem si vybil zlost předem a pokud jsem vás zatím neodradil, tak budu s dovolením nadávat dál, jelikož v ČSMT vystupuje Rytmus. Minule tam byli Nightwork. Já nesnáším Nightwork, jsou to inteligenčně podprůměrná hovada bez kapky vkusu a Rytmus není o nic lepší!

Ale abych přestal kritizovat, přejdu k tomu, k čemu jsem se chtěl dostat hned na začátku.. k Formulím. ;)
Je to má vášeň a dnes mi udělali hoši radost. ;)
Nikdy jsem nerozebíral celý závod, ale dnes to zkusím.. při průběhu Velké Ceny jsem si dělal menší poznámky, kterých se nyní budu držet, až vás budu informovat o dění. ;)

Velká Cena Brazílie

Dnes v 16:30 začalo zpravodajství Formule 1, kde jsme se dozvěděli, že dnešní Velká Cena bude mít 71 kol, trať bude mít 50°, vzduch 24°, kilometrů se pojede přes 300 a kvalifikaci vyhrál Hülkenberg.
Z druhého místa pak odstartoval Vettel, z třetího Webber, čtvrtého Hamilton a pátého Alonso - tohle jsou ti nejdůležitější jezdci, jelikož právě tato čtveřice (bez mistra Hülkenberga) se zúčastní boje o titul mistra světa.
Před závodem v Brazílii žebříček vedl Alonso a největší šanci na dotáhnutí měl Webber ze stáje RedBull Racing. RedBull za svého hlavního koně považuje Vettela, kterého za lepšího považuji i já a v průběhu letošních VC se stal mým úplným favoritem a několikrát figuroval i jako vedlejší postava v mých a Benderových parodiích. :D
Mým druhým oblíbencem se stal Robert Kubica z Polska, který je bohužel už nějakých pár týdnů ze hry o titul vyškrtnut, nicméně stáj Renault, za kterou Kubica jezdí, vede pohár konstruktérů! ;)

Malé odbočení - v ČSMT vše nyní zachraňují houslistky s písní Wild Dancer od Ruslany (která dříve byla mojí oblíbenou zpěvačkou.. no jo, RUSKO!!) Takže už mám náladu spravenou definitivně.. já housle miluju a zvlášť, když na ně hrajou takhle pěkné holky. ;) :D Ale Emilie je Emilie.. ;)
Mojí předrahé matce se tyhle houslistky nelíbí.. :( No, to mě vlastně nepřekvapuje. :D

V 17:03 byla Velká Cena v Sao Paulu odstartována. ;) V čele se kupodivu prvních pár zatáček držel stále Hülkenberg, ale proti Vettelovi na druhém místě neměl šanci, takže se Vetty ještě v prvním kole dostal na první pozici.
Hülkenberg se dostal tedy před druhý RedBull - před Webbera a i ten se velice brzy dostal před Hülkenberga s vozem Williams, jelikož Hülk ztratil kontrolu nad zadní částí vozu.

Za Hülkem doteď tedy byl čtvrtý Hamilton, ale z pátého místa se o předjetí několikrát snažil Alonso. Namyšlenému Španělovi se však manévr povedl až tehdy, když mu Hamilton se svým McLarenem přímo uhnul!

Na scénu ČSMT nastupuje mladý imitátor Jacksona - Jakub Ressler.. není špatnej tanečník, já neumím ani valčík - no ty taneční nechci vidět. :D
Popravdě se mi moc nelíbí, ale.. co to nevidím - co to vidí oči mé? :D Tank! No jo, proč to neoživit tankem rudé armády.. a už je tam Socha Svobody.. znechuceně odvracím svůj zrak a vracím se k formulím..

Někdy kolem třetího kola v 17:07 svádí svůj boj Schumacher s Buttonem o deváté místo. Nakonec se tedy Schumi dostává před Buttona a začíná útočit na jezdce před ním..

Co se pořadí 4tého kola týče, tak Vettel drží první místo (JOO), druhý Webber, třetí stále nepochopitelně Hülkenberg, čtvrtý Alonso a pátý Hamilton.
V pátém kole se Alonso dostává konečně před Hülkenberga, který má o poznání slabší vůz, jelikož jeho stáj už se dávno vzdala všech nadějí na úspěch v tomto roce a veškeré úsilí vrazila do vozů příští sezóny. Nicméně Alonso ztrácí na vedoucího Vettela přes šest sekund a náskok RedBullů se stále zvětšuje.

Když už jsem na začátku zmiňoval u Hülkenberga ten Williams, tak bych se chtěl vrátit k pár zajímavostem o této stáji..
Současným esem Williamsu je tedy Hülk a to především díky kvalifikaci na VCBrazílie, jelikož od Williamsu první místo určitě nikdo nečekal, ani Williams. Druhým jezdcem je Barrichello, který několikrát v Brazílii triumfoval a tuším, že snad i bylo zmíněno to, že se zde Barri narodil. Šéf stáje Williams Frank Williams si Barrichella drží hlavně kvůli jeho zkušenostem, avšak Barri už dlouho žádný valný výsledek nepodal, a tak Williams přemýšlí o přijetí nového jezdce Pastora Maldonada (či tak nějak).
Poslední zajímavost o Williamsu - od roku 2004 se žádnému jezdci této stáje nepodařilo vyhrát..

Vjíždíme do osmého kola a jediným takovým zajímavým postřehem je, že jediný Rus v závodě jede na místě osmnáctém a to Vitalij Petrov startoval z místa desátého.. Petrov jezdí také za Renault stejně jako Kubica a pro Renault byl velký úspěch, když se oba jeho vozy dokázaly na startu těsnat do první desítky.. vzápětí se ale vše bohužel změnilo.

Ve dvanáctém kole začíná boxová zídka tlačit na Hamiltona, protože ten se stále courá za Hülkem a Alonso začíná čím dál víc ztrácet na oba RedBully.

O kolo později se staví Massa v boxech a propadne se tak na místo sedmnácté, v dalším kole však přijíždí znovu a končí až za místem dvacátým..

A v ČSMT vystupují Trampoliny Praha. no na to se chci mrknout. ;) Tohle jsem vždycky obdivoval, já mám na trampolínách tak trochu vždycky závratě.. :D

Když se vrátím do patnáctého kola.. Kubica jel doteď na šestém místě, ale bohužel po návštěvě v boxech skončil na místě patnáctém.
Hülkenberg zajel do boxů a tím uvolnil místo Hamiltonovi, který se konečně dostává na místo čtvrté za Alonsa.

V sedmnáctém kole se řeší Hamiltonova přilnavost pneumatik a McLaren přiznává, že s tímto problémem se potýka stáj už dlouho.
Alonso ztrácí 13 sekund.. Vy si asi myslíte, že 13 sekund je krátká doba, ale ve Formuli je ztráta i jedné sekundy hrozný průšvih!

No abych to stroze neodříkával stále jako suchou reportáž, tak vám nabídnu svůj názor na prototyp nového vozu, který zveřejnil RedBull. Podle všech dostupných informacích to vypadá, že tuhle formuli nebude schopný řídit jen tak někdo.. no vlastně žádný smrtelník. :D  Už v normální formuli se všem jezdcům jezdí velice nepohodlně a tady v Brazílii je přetížení větší jak 4g, takže po příjezdu do cíle se všichni těší na masáž krku, ale v novém voze, který představil RBR by se toho cíle jezdci ani nedočkali.. :D
Když se vrátím k brazilské trati, tak se o ní říká, že je to jedna z nejhorších tratí.. před nějakými sedmi lety však situace byla ještě horší, protože nyní je tam už nový asfalt, jenže předtím prý dojížděli jezdci do cíle s rozedraným zadkem. Nyní jen se zničeným krkem. Proč ne..? :D

Stýblová mi do toho pěkně zpívá.. až je mi hanba přerušovat ji svým ťukáním do klávesnice! Ona je opravdu dobrá, jenže mám takový dojem, že náš stupidní národ ji dál nepošle.. :( Když tam poslali Haškovou.. :(

Vraťmě se k formulím.. kolem 17tého až 19tého místa zůstává Hülk až kdesi za Petrovem a Button ztrácí na Vettela přes 45 sekund, přesto si právě on zajel pro nejrychlejší kolo.

Ve dvacátém kole je Schumi pátý, ale ani jeden z vozů jedoucích před ním se ještě nestavily v boxech, takže má poměrně velké šance na úspěch.. ;)

V jednadvacátém kole zajel tedy konečně Hamilton do boxů. Schumacher tam zajel také a měl o něco rychlejší pit stop, takže se Hamilton dostal před Buttona jedoucího na šestém místě.

Ve dvaadvacátém kole se boxová zídka ptá Vettela na pneumatiky.. odpovídá, že jsou "fantastic" a směle si dál užívá jízdu na prvním místě..

V šestadvacátém kole zajel Vettel do boxů, což se pro mě stalo takovým zlomovým bodem! Z boxů vyjel jako druhý, což je ohromný výkon a Alonso ještě stále ztrácí kolem 20ti sekund. Webber ještě nebyl v boxech, ale zajíždím tam hned v následujícím kole.. Vettels e dostává do vedení!

Situace vozů Williams: Hülkenberg je po 35tém kole na desátém místě a Barrichello je úplně mimo body.. následně zajíždí do boxů kvůli povinné výměně pneumatik.

V jednačtyřicátém kole začíná komentátor Richter zkoumat situaci v RedBullu, která je opravdu napjatá, jelikož Webber si myslí samozřejmě, že týmovou jedničkou má být on a údajně několikrát slovně napadl Vettela a brojil veřejně i proti stáji. Nejspíš už jen kvůli tomu zůstává týmovou jedničkou Vettel.

V ČSMT nastupují na scénu Pat a Mat.. nějak se mi zdá, že to bude trapas.. vždycky to tak bývá.. :( na castingu mě bavili, ale tohle nechcu vidět. :D
No, Lucie jim dala kříž..

Dobrá.. takže ve třiačtyřicátém kole ztrácí Alonso na vedoucího Vettela už jenom 17 sekund. Tým Alonsa následně informoval o tom, že je o něco málo rychlejší než oba RedBully, ale že mu je to jen pramálo platné s tímhle odstupem.
V tom samém kole di Grassi odstoupil ze závodu.

V sedmačtyřicátém kole vyhlásil Richter soutěž o Petrovovy hodinky, které i sám Petrov podepsal.. Asi se soutěže zúčastním.. prý je lehká.. (to známe.. zúčastnil jsem se soutěže o Vettelovo hledí z přilby a seknul jsem se hned o několik sekund!)
V tom samém kole byl také Vettel informován o osmi autech, které bude muset předjet, aby měl úplně volnou cestu, jelikož v závodě jsou i jezdci, kteří jsou o několik kol pozadu. V Brazílii řda těchto jezdců začíná však již u osmého místa a táhne se k místu šdstnáctému, na kterém je nyní Massa. Kubica je 11tý.

V 49. kole řeší stále boxová zídka s Hamiltonem špatnou přilanavost jeho pneumatik a také se vyskytují problémy s takzvaným "Team Rádiem" - McLareny evidentně nejsou tak promakané, jak všichni mysleli..

V 50. kole to do svodidel se svým vozem Hispania Racing napral Vitantonio Liuzzi a na trať tedy vyjíždí Safety Car.. tedy měl by vyjet, jenže SC se evidentně kdesi seklo. Richter si neodpustil vtipnou připomínku, že se kdesi zdržel šofér a přes trať tedy k Liuzzimu přejelo Medical Car a Richter začal spekulovat, jestli by nemohlo místo SC vyjet to.. No naštěstí Safety Car brzy vyjelo a snažilo se odchytit Vettela.
Ve stejném kole při poklidné jízdě za Safety Car se projevují u Webbera probémy s motorem, a však Webber nekončí a a jízdu opět zvolní, aby se přestal motor přehřívat.

Pomalá jízda za Safety Car však přináší i nepříjemnosti.. zatímco Webberovi to poměrně přišlo vhod, tak Vettelovi tím začal klesat tlak v nahuštěných pneumatikách, takže při restartu závodu bude mít problémy..

V 56. kole se závod tedy restartoval a v 57. kole ztrácí Alonso na Vetela už jen 7 sekund díky Safety Car. Před Alonsem je šak ještě spoustu jezdců, kteří jsou o kolo pozadu četně Jarna Algersuariho, který Alonsa (naštěstí pro Vettyho) hodně ještě zbrzdil (asi o vteřinu..)

Mighty Shake Zastávka? Mě se moc nelíbili, ale třeba teď mile překvapí.. jdu se dívat. ;)
"Z temnoty byla vytvořena první myšlenka světa." To zní hezky.
Vypadá o něco hůř.
No nakonec to nebyla špatná robotická podívaná.. ;)

Mezi 59. kolem a 62. kolem byla komerční přestávka. Richter přinesl informaci, že při přestávce jsme přišli o souboj mezi Buemim a Sutilem.

V 62. kole je také Hülkenberg osmý a Algersuari s Kobayashim bojují o poslední bodované místo )desáté..).

No a jedeme do finále.. sedmdesáté kolo a Vettel je stále první.. při Velké Ceně Korei se Vetty vyboural jen pár kilometrů před cílem, tak jsem doufal, že to teď nedopadne stejně a..

..a na Nově jsou rekamy!

A VETTEL VYHRÁL!!
DRUHÝ DOJEL WEBBER
A ALONSO TŘETÍ..
Bohužel i přes fantastický Vettelův výkon, šampionát stále vede Alonso. :) Doufám, že příští týden při poslední VC se něco takovéhleho zopakuje.. doufám, že Alonso další cenu nedojede.. ;)

Děkuji vám všem za pozornost. ;) Já věřím, že jen málokoho z vás formule baví a že asi Alonsovi fandíte.. já ho nemám rád. :D Vážně ne..
Závod tedy skončil v 18:38 a následně první tři vystoupali na stupně vítězů, kde přebrali podivné zelenožluté ploché průhledné skleněné desky, které se dole pyšnily zlatým stojanem s nápisem  "Grand Prix Brazil 2010" a v pravo jakousi postříbřenou bání.. no vskutku zajímavá velká cena. :D

Dobrou noc. ;) Pokusím se zítra všem nebo aspoň většině odpovědět.. však jste četli začátek a víte, jaká je u nás napjatá situace..

"Smrčku, přijdu si pro tebe s pilou.. už brzo!"Rozflákaná kytara, kabát prožraný moly a předražený kalendář..

5. listopadu 2010 v 14:57 | Fender |  Novinky
S trochou fantazie by nadpis mohl připomínat můj současný stav.

Vím, že jsem v předchozím článku vyhrožoval, že o mně dlouho neuslyšíte, ale už jen kvůli těmto oznámením jsem se musel prostě vrátit.
Kdo by totiž nestál o další z Johnových rozbitých kytar? Na tomhle je krásně vidět, jak si John tour s Robem užívá.. No a fanoušci jsou pak rádi, že je John rád a horlivě kupují vše, čeho se kytarový bůh na koncertě dotkl a rozhodl to dát do svého skladu.
Proč ne?
Když jsem hodil na blog první článek s tím, že John něco prodává, šlo o hnědý kabát s dírou - někteří si ho možná pamatují. Vznikla pak debata, že si také roztrháme a podepíšeme půlku šatníku a následně vše prodáme na aukru. Nevím, jestli to nějaký pošuk uskutečnil, já ne, ale s každou další věcí, která se objevuje v oficiálním Johnově obchůdku, mám ětší chuť to udělat..

Na zdi mi visí jedna akustika a na posteli majestátně vyhlíží druhá. Já už na ně nehraju a občas jen stěží přemáhám nutkání rozbít je a hodit do nějaké aukce - samozřejmě s mými ctěnými podpisy.. jenže tentokrát John zvedl laťku! Pokusil se o autoportrét! Mám takový dojem, že to bych už netrumfl a tak mi mé drahé akustiyk zůstanou ležet ladem a já je jen budu čistit, aby na nich tolik nerazil prach..

Squier - chudák
Tuto krásku John zlikvidoval na pódiu při hraní Halloween Hootenanny 15. října 2010 při na jednom z koncertů Roba Zombieho v rámci tour po Americe v Connecticutu.

Když odbočím - nemyslete si, že Rob Zombie jezdí jenom po Americe.. po několika letech se nyní vrací v lednu do Evropy a vystoupí v Anglii.. dal na východ se ale asi neodvážil. :(

Když se vrátím ke kytaře (tedy tomu, co z ní zbylo) na fotce, kterou vidíte výše, musím se pozastavit nad tou skvělou kresbou, kterou už jsem zmiňoval v úvodu.. A opovažte se říct, že v tom Johna nevidíte!
Působivý make-up
Pro srovnání jsem nabídl fotku Johna s make-upem a bez.. tuším, že poznáte, o kterou z nich se John na kytaře snažil. ;) :D

Má pěkný mobil..

Ale přejděme k další části.. mám takový dojem, že teď dělím všechny články na části. :D No ale proč ne..? ;)
Takže.. nepochybně jste si všimli Johnovy záliby v kožichách.. v takových těch podivných kabátech, které se pyšní peřím či nějakými chlupy.. Fotka before vše ujasňuje. Ovšem John má na svém skladě i opeřenější kousky..

Modrá opeřená zrůdnost
Výše vidíte poněkud starší fotku pro představu takové Johnovy oblíbené módy. :D Ale je ještě jeden důvod, proč přidávám právě tuhle fotku a ne něco jiného..
John se rozhodl tento kožuch stejně jako Squier prodat. A já tuším, že o něj bude stejný zájem.. možná i větší, protože s kusy kytary asi už těžko něco naděláte, ale s takovýmhle pohodlným chlupatým, nádherně modrým kabátem..?

No a nyní ta poslední část.. ta, která všechny zajímá asi nejvíc.. Jak to dopadlo s tím kalendářem?
Nedávno bylo ukončeno posílání fotek a nyní se objevila na Johnových oficiálkách fotka prvního návrhu, který získají ti, kteří poslali nejelpší fotky, zdarma a fanoušci jej můžou přes net zakoupit za více jak 30 dolarů. Výhodné. Ale myslím, že kdybych měl tu možnost zakoupit tento skvost, tak tak i učiním..

Kalendář

Myslím, že 6 fotek zasílali fanoušci a zbytek jsou profesionální fotografie..

No a já se s vámi tímto loučím. Nejspíš si půjdu lehnout, protože mi zrovna není nejlíp. :( Vyhlašuji tedy opět stav předchozího článku a to až dokud se tu neobjeví článek, který by ho totálně rušil. ;) Takže toho se dočkáme zase někdy o prázdninách.. letních.. :D

Krásný zbytek dne. :)

Jsem jenom velkým zklamáním

4. listopadu 2010 v 22:15 | Fender |  SB
Ani nevím, kolik už jsem napsal omluvných článků a komentářů, ve kterých jsem se snažil omluvit svou nepřítomnost, své zdržení, svou nedochvilnost a svou debilitu. Hodlám v tom pokračovat, ale nepředpokládám, že byste mi odpustili..
Přiznávám, že poslední dobou nemám na blog moc času. Nechci oficiálně pozastavit, já nepozastavím, protože vím, jak je nepříjemné, když to vaše SB udělá. Tuším, že dlouho na blog nic nepřibyde.. no i když já články píšu rád. :D Ale nevím, jestli stihnu všem odpovědět. Dincie dlužím velký sloh jako odpověď na komentář, který se mi vešel na víc jak 2 stránky ve Wordu a nesmírně mě pobavil a potěšil, jenže abych mohl na ten laborát odpovědět, musím si najít minimálně hodinu času a tu já asi bohužel mít v nebližíš době nebudu. :(
Flow a Máje dlužím návštěvu už pár měsíců. Kdysi jsme přerušili rozhovory a já nedávno zase začal, abych to teď mohl opět takhle dementně ukončit. :(
S každým z vás tady jsem někdy vedl skvělé rozhovory. Všichni jste mi přirostli k srdci a všechny vás mám opravdu rád.. nemyslím si, že by to bylo oboustranné. :D Nechci o vás přijít.. asi zním jako fňukna, co? :D Když mě je to teď i jedno.. Chci, abyste věděli, že se v nejbližší době stavím na blogu každého z vás, protože jste mí přátelé, mí exoti, mé lásky nebo prostě jen cvoci, kteří mě něčím zaujali a aniž bych s nimi oficiálně spřátelil, tak k nim občas zajdu.

No.. myslím, že bez blogu dlouho nevydržím, takže se za pár dnů připlazíms  další částí Říma. ;) A možná i nějakými osobními poznatky z všedních dnů a možná budu i tak štědrý a přinesu vám novinky ze světa kytaristů.. :)

Krásný večer, drazí moji spřátelení..

(Tož to je asi jeden z mých nejkratších článků.. Asi bych měl něco přidat. :D)