BLOG JE OFICIÁLNĚ POZASTAVEN, DĚKUJI ZA POCHOPENÍBiografie

10. května 2010 v 22:07 | Fender |  Biografie
   John 5 na kytaru jenom nehraje. Do jeho hry je vložena duše! Pro Johna 5 není hudba jenom hraní, ale i život, dýchání, pocity a vášeň.
   Jeho působivý životopis mu zajistil spolupráci s některými z nejproslulejších hudebníků a zapsal se tak navždy do rockové historie.

   Jeho práce je tak rozsáhlá a eklektická! Jeho hudba se řadí do několika žánrů. On se však stal jedním z nejlepších kytaristů posledních let a získal obdiv umělců jako je Paul Gilbert, Bumblefoot, Yngwie Malmsteen, Steve Vai a Joe Satriani.
   John 5 se narodil jako John Lowery, v Grosse Point Michigan. Na kytaru začal hrát v sedmi, kdy se inspiroval telivizní show: Hee Haw. "I didn't know any...musical genres. I was just in awe of the players" (Neznal jsem žádný z hudebních žánrů, byl jsem jen v úžasu z hráčů). Jeho rodiče ho v hraní podporovali a dovolovali mu hrát v barech a klubech. V osmnácti se odstěhoval do Kalifornie, aby se věnoval kariéře profesionálního kytarysty.
   John začal pracovat na řadě projektů pro producenta Boba Marletteho, včetně televizních pořadů, reklam a filmových soundtracků. John se pak setkal s bubeníkem Ozzyho Osbournea - Randy Castillem a vytvořili skupinu "Red Square Black". Ačkoli bylo RSD krátkodobý projekt, byl John poté vybrán jako jeden z 2000 kytarystů pro tour KD Lang.
   V roce 1996 prošvihl jen tak tak konkurz pro Marilyna Mansona po odchodu původního kytarysty Daisy Berkowitze . John se spojil s Robem Halfordem (Judas Priest) a vytvořili industrial/classic rockovou  skupinu "2wo" (Two). Johnův další projekt přišel v roce 1998, když se spojil s bývalým frontmanem Van Halen - Dave Lee Rothem. John napsal šest písní a předložil je Rothovu manažeru.
   V roce 1998 Johna pozval na oběd Marilyn Manson: "...poprosil mě, abych se připojil k jeho skupině - teď". Jméno John 5 bylo Johnovi uděleno ten den, kdy se John připojil k Mansonovi (jako pátý muž), pro tour Rock is Dead. Po tragických událostech v dubnu roku 1999, v Columbine High School, začala skupina pracovat na albu "Holywood: In The Shadow of the Valley of Death", album bylo tvrdě zkritizováno a bylo prvním, které John 5 napsal.
   Během této doby, John také pokračuje v práci na dalších albech například pro Jimiho Hendrixe a smiřuje se s Rothem, aby nahráli skladbu "Thug Pop".
   V roce 2003, John vydal svou první vlastní kytaru - The John Lowery Signature Fender Telecaster. Magazín kytarysty to nazval "the sexiest new signature guitar on the market". Rok 2003 také zaznamenal vydání Mansonova alba The Golden Age of Grotesque.
   V roce 2004 se John s Marilynem Mansonem rozdělili. "I had a great run with Marilyn Manson. It was a lot of fun but now I'm busier...than I was on tour" ( S Mansonem to bylo dobrý - hodně zábavy, ale teď jsem zaměstnanější než na tour). Brzy začal pracovat na albu Vertigo, hluboce autobiografickém albu vytaženého z osobních vzpomínek na tour s Mansonem.
   John taky začal pracovat na novém "radio rock projectu" - Loser - sestavenýho také z vokálního talentu Joeo Graha, dříve z kapely Texas band Jibe. Ještě ke všemu začal John spolupracovat s Robem Zombiem. John se k Robovi připojil na 2005's Ozzfest tour: "I never thought I would have the chance to share the stage with him playing the Zombie songs we all know and love" (nikdy jsem nemyslel, že budu mít šanci sdílet s ním pódium a hrát Zombieho písně, které všichni známe a milujeme).
   V roce 2005 John vydal album Songs For Sanity, druhé sólo album, odvážnější než první: přizvanými interprety byli Steve Vai a Albert Lee.
   Spolupráce s Robem Zombiem pokračovala a John se podílel na osmi z jedenácti skladeb z alba Educated Horses z roku 2006. Vzhledem k protichudným závazkům se Zombiem a Loser, musel John učinit těžké rozhodnutí: "Being the founding member of Loser, my decision to leave was not an easy one."
   Po téměř ročním turné, si vzal John oddechový čas na práci na jeho třetím sólovém albu. Na album Devil Knows My Name byli přizvaní interpreti Joe Satriani a Jim Root. To mu také vyhrálo cenu za nejlepší album od Guitarworld.com.
   Jeho čtvrté album - Requiem (3. 6. 2008) je pouze Johnova práce (bez přizvaných interpretů)se znovu objevováním, které se stalo součástí jeho vlastního stylu, stále objevuje nějaké neznámé. John se vydává na tour "of West Coast America" - je to jeden z nejlepších způsobů jak fanouškům splatit jejich loajalitu za poslední čtyři roky. 'You'll notice the tour is also free, and this is also me paying back to the fans and saying thank you for the support, for buying the albums.'( určitě jste si všimli, že tour je zdarma, je to zpětné splacení fanouškům a velký dík za podporu a kupování alb.)
   Takže jak vypadá budoucnost? 'Well we're working on the new Zombie album and that's keeping us busy, and I'm still working on the new Lynyrd Skynyrd album and hopefully that will be done soon. And I've just worked with Filter. So it's really busy and there's so much more work I am doing at the moment. It's work, work, work but I'm loving it.' (Pracujeme na novém Zombie albu, které nás udržuje zaměstnané a já navíc stále pracuju na novém albu Lynyrd Skynyrd a doufám, že bude brzy dokončeno. Taky jsem spolupracoval s Filter. Takže mám opravdu na pilno a je tu moc práce, kterou právě dělám. Je to práce, práce, práce, ale já jí miluju.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Xavier Fender Xavier Fender | 10. května 2010 v 22:08 | Reagovat

Omlouvám se za případné chyby v překladu a překlepy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama